Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet meg a közterület...

Mit tehet meg a közterület felügyelő és bkv ellenőr páros? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Azt kérdezném, hogy látni manapság ezeket a gorillákat a bkv ellenőrökkel, akik igazoltatnak és utána átadják az adataimat a bkv ellenőrnek, hogy az megbüntethessen. Ez mennyire szabályos? Tehetek feljelentést abban az esetben, ha figyelmeztetésem ellenére harmadik személynek adja át a személyes adataimat? A másik dolog, ami érdekelne, hogy a közterület felügyelő az igazoltatáson kívül mit tehet még, feltartóztathat? De mégis milyen alapon, ha bűncselekmény elkövetésének alapos gyanúja nem áll fenn? Az utolsó kérdésem pedig az, hogy mennyire jogszerűtlen és büntetendő, amikor olyan embereket büntetnek meg ezzel a módszerrel, akik nem tudják, hogy a közterület felügyelő nem adhatja ki harmadik személynek az adataimat? Tehát számtalan esetet látni, amikor megbüntetnek valakit, mert fogalma sincs arról, hogy mik a jogai és ők ezt kihasználják. Ilyen miatt nem lehet csoportos feljelentést tenni és eljárást indíttatni a jogszerűtlenül eljáró szervekkel szemben? Köszönöm a válaszokat, lehetőleg a jogban kompetens emberek válaszát várom.
2012. jún. 27. 01:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vegyél jegyet, vagy bérletet, azért tart itt ez az ország, mert mindig mindenki ki akar bújni a fizetés alól.
2012. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Pont azért vannak ott a közterületesek, mert ők igazoltathatnak, tehát igen, megtehetik. Ezért vannak ott, ez a dolguk.

Vegyél jegyet.

2012. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ja, és én is megjegyezném, mint előttem többen is, hogy ráutaló magatartással is lehet szerződést kötni. Ez történik akkor, amikor felszállsz a járműre, és utazol rajta. Ezzel ráadásul a másik fél (jelen esetben BKV) már teljesít is, tehát innentől kezdve elállni sem lehet a szerződéstől, a teljesített szolgáltatást ki kell fizetni!

(Ha már annyira jogászkodni akarsz, akkor legalább legyél tisztában azzal, hogy mit beszélsz.)

2012. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mert ugye "qui tacet, consentire videtur." :D
2012. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

A közterület-felügyelő mindig is hivatalos személynek minősült, mint ahogy az sem újdonság, hogy igazoltathat is. Az igazolást megtagadó személyt a legközelebbi rendőri szervhez előállíthatja, ellenszegülés esetén a rendőrség kiérkezéséig az intézkedés alá vont személyt fel kell tartóztatnia, akár kényszerítő eszközökkel (testi erő, könnygáz)is.

Ezt mondja ki a törvény. Hogy ezek az eszközök elégségesek-e a szakszerű intézkedés végrehajtásához, az már egy más kérdés. A YouTube tele van olyan videókkal, ahol közterület-felügyelők rángatnak (mert mást nem igen tehetnek) olyan embereket az utcán, akik a jogszerű intézkedés elől akarnak meglépni.


A BKV ügy már egy másik téma. Nem értem, hogy a közterület-felügyelet milyen jogalapon avatkozik bele a BKV és az utas között fennálló polgári jogviszonyba. Pláne, hogy a közterület-felügyeleti törvényben nincs olyan lehetőség, hogy az igazoltatott személy adatait harmadik fél részére (főleg egy gazdasági társaságnak) kiadjuk. Csak szabálysértési vagy közigazgatási eljárás kezdeményezése céljából továbbíthatjuk azt az illetékes HATÓSÁG felé. A BKV pedig nyilvánvalóan nem az. És a jegyvásárlás elmulasztása sem szabálysértés és nem is lehet tárgya semmilyen közigazgatási eljárásnak. Vegytiszta polgári jogviszony.


Jelenleg csak a rendőrségi törvény szabályozza egzakt módon a harmadik fél által kezdeményezett igazoltatás szabályait [Rtv. 24. § (4), (5), (6) bek.] Véleményem szerint most csak a rendőrség segítségét kérhetné a BKV.


Ismételtem kiemelném, hogy a közterület-felügyeleti törvényben nincs olyan lehetőség, hogy az igazoltatott személy adatait harmadik fél részére (főleg egy gazdasági társaságnak) kiadjuk.


Azonban ha ismereteim tévesek, vagy történtek azóta törvénymódosítások, kérlek, tájékoztassatok.


A többi jogász meg vegyen jegyet.

2013. márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Az elöző hozzászóló:


Félreértés ne essék, nem a bliccelőket védem, és természetesen, mint bármely más szolgáltatásnak, ennek is ára van, melyet a jegy vagy bérlet megvásárlását követően vagyunk jogosultak igénybe venni.

Pusztán a jogszerűtlen intézkedésről írtam.

2013. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
1.) Adott egy potyázó ! 2.) nem fizetett és még neki áll feljebb. 3.)...itt kérdezősködik hogy mik a jogai miután nem teljesítette a kötelességét. Az ilyen szerencsétlen droidtól még a Csillagok Háborúja legrandább szörnyszülöttei (emlékeztek a kocsmajelentnél)...is undorral fordulnának el mint a Vörösingesek Gerébtől az árulótól a Pál utcai fiúkban. Ti meg leálltok tárgyalni itt evvel a hulladékemberrel. Aljas indulataitól még mindig nem érti hogy amíg nem fizet ki egy szolgáltatást addig örüljön ha nem verik agyba főbe mint rendszeres tolvajt aki a még meg és itthon maradt további 9 millió magyar embertársát lopja meg napjában többször is. 16 ezres büntetés még enyhe eljárásmód ahhoz képest amit kapna egy fejletlenebb kultúrában azért ha a közöst eltulajdonítja....... Nos szerintem kb: ennyi
2015. aug. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!