Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy közterület...

Ezt megteheti egy közterület felügyelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden írni. Megyeszékhelyen lakom, és az egyik szomszédos utcába szoktam járni tojást venni. Egy őstermelő árulja kocsiból, és nagyon szép tojásokat ad, reális áron. A tojásokon rajt van a piros pecsét, szal azt is betartja.

Ma lementem h veszek pár tojást, de nem volt nyitva. Gondoltam várok egy kicsit hátha. Később kiderült h azért nem nyit ki a csávó, mert tegnap odamentek hozzá a közterület felügyelők, és azt mondták neki h itt többet ne áruljon tojást, mert így a bolt rovására megy, és többet nem akarják itt meglátni.(Egy szupermarket parkolójában árult, de már lassan fél éve.)Nem tudom h ezenkívül mondtak-e még neki vmit.

Ez normális h ilyet mond egy közterületes, meg fenyegetőzik?



2012. márc. 2. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:

mobilizált bolt, tehát kocsiból, közterülrten, erre tutira vannak jogszabályok amiket be kell tartani és engedélyek amiket be kell szerezni. Kérdés, hogy ezekkel rendelkezik e, és betartotta e őket. Ameddig ezt nem tudjuk, nem tudunk válaszolni. A közterületis még lehet jófej volt hozzá, ha csak elküldte, bírság meg rendőrség kihívása nélkül.


Én is rühellem ezt a bürokráciát ezt a sok szabályt a vállalkozásokban, de sajnos ez van.

2012. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a sok b*rom törvényen én is ki tudnék néha akadni:/ Most nem is azért a pár forintért vagyok ki, csak tényleg szép tojásokat árult, alig lehetett becsukni a tojástartót, XL méretű, az volt 34. Boltba ugyanennyiért majdnem fürjtojás méretűt kapok, ráadásul látszik a sárgáján h tápozott:/
2012. márc. 2. 09:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egy szupermarket parkolójában volt, akkor a közterület felügyelőnek igaza volt. Én is őstermelő vagyok, de eszembe nem jutna ilyen helyre kipakolni. Egyébként meg annyi lett volna a dolga, hogy besétál a hivatalba, és a törvényre hivatkozva helyet kér az árusításhoz. Az önkormányzat köteles helyet biztosítani neki. Másrészt több, mint valószínű, hogy az áruház alkalmazottja, vagy biztonsági őre már jelezte neki a nem tetszését, de ő nem volt hajlandó tágítani. Végül a közterületesekhez fordultak. JOGGAL.


Sajnos tipikusan magyar szokás, hogy csinálnak az emberek mindent ész nélkül, aztán meg vérig vannak sértve, ha megbüntetik őket. Jelen esetben is csak annyit kellett volna tenni, hogy besétál az önkormányzathoz, és elsírja a bánatát. Arról nem is beszélve, hogy ha megyeszékhely, akkor nyilván van kis piacotok is, ahova beviheti a tojásait.


Az, hogy pecsétes tojást árul, de a kocsijából, nem túl jó jel... Akinek már akkora állománya van, hogy pecsételnie is kell, biztos, hogy nem egy parkolóban árulja feketén a tojást. ;) Ezt őstermelésben jártasként mondom.

2012. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!