Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érvényes így az ajánlat...

Érvényes így az ajánlat tétel? (telek eladás, elővételi jog)

Figyelt kérdés

Férj és feleség el akarják adni a telküket. Jelentkezik is egy vevő X millióval megvételre. A telekre 2 embernek van elővásárlási joga. Az egyik le is mond róla, a másik (nevezzük Z-nek) hezitál. Megszületik a megállapodás közben, a vevő és a feleség között a vételárra, ám a férj nem írja alá. Közben Z kitalálja, hogy neki mégis kell a telek. Eladó mondja, hogy akkor igérjen rá X összegre, de Z nem hajlandó adni érte, csak X-et, mert hogy az első vevővel is csak abban állapodtak meg. Mindeközben a férj nem írta alá a vevővel a X-ről szóló megállapodást.


Eladhatják e így a telket a vevőnek?

Semmisnek lehet e tekintetni az ajánlatot, ha a férj aláírásával nem fogadta el?

Z perelhet e , ha nem kapja meg X összegen a telket?

Az eladó megszabhat e magasabb árat a X-nél?



2012. máj. 30. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a férj nem írja alá az adásvételt, akkor csak bírósági úton kényszeríthető ki a közös tulajdon megszüntetése a feleség részéről. De gondolom nem közöttük van a vita, hanem csak Z-nek akarnak keresztbe tenni.


Z valóban perelhetne, ha lenne érvényes vételi ajánlat X összegre, de ő nem kaphatná meg annyiért.


De amíg a férj nem írja alá, addig nincs miről beszélni.

2012. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A Férj és Feleség között nincs probléma, mindkettő eladná. Férj nem jutott oda, hogy aláírja. Közben vevő ígérne érte magasabb összeget, de Z ragaszkodik X-hez.

Mivel akkor nem volt érvényes az ajánlat tétel kezdődhet a következő 30 nap magasabb összeggel, hogy így is kíván e élni elővásárlási jogával Z?

2012. máj. 30. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egész menete az hogy eladók(férj és feleség) és vevő aláírja az eladási szerződést.

Ezután ha az elővásárlási joggal rendelkezők valamelyike ezt elfogadja és megadja az árat akkor automatikusan "megköttetik" VELE a szerződés és joghatályos(bár csak bírói úton kikényszeríthető ha eladók nem akarják eladni neki).

Amíg mindkét eladó és a vevő aláírása nincs a papíron addig Z ugrálhat meg fenyegetőzhet mert nincs érvényes szerződés amire hivatkozhatna hisz az eladás jogilag még létre sem jött tehát nincs semmi(!!) ami miatt elővásárlási joga lenne!


Tehát a ti esetetekben hivatalosan(!!) még csak arról van szó hogy szóban mindenki beszél egy árról és ezek szerint Z megadná ezt az árat. Vagyis a vevő nyugodtan adhat többet!

Z-nek elővásárlási joga onnantól van hogy minden eladó és minden vevő aláírta az eladási szerződést és így az érvényessé vált!



Saját véleményem: Szerintem mindegy kinek adjátok el. A lényeg a minél jobb ár. Ugyanakkor vélelmezhető hogyha a vevő az egyre növekvő ár miatt végül elállna a szerződéskötéstől akkor már Z sem akarná megvenni és Ti a két szék között a földre ülnétek... Tehát a helyetekben még tárgyalnék egy magasabb árról a vevővel de lassan inkább megkötném vele és legfeljebb elővásárlással elviszi a másik.

Ne hagyjátok hogy érzelmi szeretem-nem szeretem miatt pénzt veszítsetek... Azért annyira nem pörög a piac hogy tolonganának a vevők...

2012. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 30. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!