Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A ragalmazas honnantol szamit...

A ragalmazas honnantol szamit buncselekmenynek?!

Figyelt kérdés

Pl. valaki olyanokat allit rolad aminek koze sincs a valosaghoz, es ez ramehet a kapcsolatra.Vagy csak a videos, fel vilag elott lejarato hazugsagkampanyok minosulnek annak? mit lehet ilyenkor tenni?

tudom h a ragalmazonak kell bizonyitania, de mivan ha. En nem tudom bizonyitani az ellenkezojet?Nem tudom , h vedjem meg magam.



2012. máj. 18. 13:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy ez becsuletsertes?
2012. máj. 18. 13:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak még normális emberek, akik nem hisznek el mindenféle zöldséget a másik emberről.

Ha nem tudod bizonyítani, akkor semmit nem tehetsz, vagy bizonyítékot kell keresned szerintem.

Ha csak szavakkal bánt téged, akkor szard le.

2012. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

megprobalom nem felvenni, csak hat a noszemely a hatam mogott produkalja ezt, es lehet a baratomtol se tudom meg ezt a dolgot.csak hat vannak csodak.Ugye az o gepen hasznalom, ami kapcsolatban van az illeto I phonjaval, aki most tobb 100 kilometerre van tolem. es pont irogatok tegnap itt a Gyik.on amikor latom h nini! Valaki irogat neki Facebookon! teljesen veletlenul lattam neki.persze se a csaj , se a baratom nem tudhatta h en ezt latom! persze egybol felhivtam a baratomat , ne kezdjen a novel beszelgetni, es torolje le.De persze nem igy tett.Aztan meg meg engem von kerdore h igaz -e! nem is tudom mi faj jobban a csaj undorito hazugsaga, vagy h a baratom hitelt ad ennek!

hozzateszem a csaj mielott kiismertem a baratnom volt, rengeteget segitettem neki minden teren, lelkileg es anyagilag is.De nem h nincs benne hala , meg erre is kepes! rendesen belem gazolt az eset.

2012. máj. 18. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Rágalmazás, mert a becsületsértéshez nagy nyilvánosság kell.
2012. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
es ennek a fajta ragalmazasnakmilyen kovetkezmenyei vannak es hogy bizonyithato.Azt gondolom, ha ez folytatodik, illetve ebbol lesz maganeleti problemam.Ugyved gondolom kell.Milyen modon tehetek ellene? es h vehetnek revansot? mert most mar tenyleg betelt nakam a pohar!
2012. máj. 18. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

"Rágalmazás, mert a becsületsértéshez nagy nyilvánosság kell."


Inkább hallgattál volna...

2012. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De veled se lett okosabb a kérdező :).

Mondjuk tényleg totális marhaság ebben a formában, inkább úgy fogalmaznék, hogy mivel nem nagy nyilvánosság előtt történt, így becsületsértés nem lehet, csak rágalmazás, mivel ahhoz elég ha mások előtt követi el. Ha a pasidnak mond valamit rólad, akkor ez a feltétel teljesül.


Mivel nem derül ki egyértelműen, hogy pontosan mit állít rólad, így ezt nem lehet megítélni. A rágalmazás valamilyen tényállítás, ami a becsület, a jó hírnév sértésére alkalmas.

Ha jól sejtem a nemi erkölcseidet kérdőjelezi meg. Ha ezt általánosságban teszi, akkor nem lehet megfogni. Ha azt mondja, hogy a pasidat megcsaltad a Bélával, akkor viszont igen.


Az sem mindig baj, ha igaz, amit mond, de mivel (feltételezem) félrelépésről lehet szó, és a jelenlegi partnereddel tudatja, így helye van a valóság bizonyításának.

Mivel a kapcsolatod tönkretétele motiválhatja, így az aljas indok is megállhat.


A lényeg: ha tényeket állít, amik nem igazak, de becsületsértőek, akkor lehet értelme megkeresni egy ügyvédet, és feljelenteni. Magánvádas eljárás, erről is jó tudni.

2012. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszod utolso.Azota a personanak irtam levelet, h amit csinal ragalmazasnak minosul, bar ekkor meg csak sajat kutfejbol iteltem buncselekmenynek.

A helyzet az , h az hogy azzal vadolt meg az illeto(amire Te nagyon jol kovetkeztettel)hogy a baratjaval letesitettem nemi kapcsolatot.Es mindezt az en baratomnak kozolte a hatam mogott, mikozben tudja h a ferfi nagyon fontos ember az eletemben, nagyon sokat segitett es segit is rajtam, amivel o tisztaban van.Na mar most a baratom bizalmat ezzel megrenditheti, ha ezt a kitalalt hazugsagot ugy talalja , hogy az hitelesnek bizonyul.Amit en ketlek, mivel nem tortent meg teljesen artatlan vagyok igy egy meg nem tortent esemenyrol nyilvan bizonyiteka sincs.Viszont ha ezert vagja tonkre a kapcsolatomat, szerintem melyen kimeriti az altalad felvazolt egyik bunteny fformajat.

egy oraval reagalt a noszemely a levelemre, persze most meg azt allitja , h az en baratom hazudik o semmi rosszat nem mondott Rolam csak megkerdezte.....khm.A durva az h a sajat ket szememmel lattam es a baratom szavaban is maximalisan megbizok.Persze o azt hiszi csak kozvetlenul tudok az akciorol....A baratom termeszetesen el kezdett kerdezoskodni, h hogy is van ez...de szerencsere teljesen tisztaztuk.

azota a csaj reszerol, miutan megemlitettem neki , h amit tesz az mi is.Nos, Meg a szepitgetes folyamatosan.Szanalmas.De orulok , mert eddig ugy tunik, nem szarmazott belole bajom.De ki tudja....:(

2012. máj. 18. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!