Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orokosok kotelesek-e...

Az orokosok kotelesek-e rendben tartani az orokolt haz kertjet, udvarat, fuvet nyir-at-ni, akkor is, ha nem laknak ott?

Figyelt kérdés
A szomszedunkban meghalt a neni,8unoka az orokos-mar egy gyereke se elt-,de csak 2 latogatta ot,ok se mozditottak nala soha semmit. Most meteres a fu az udvaraban,atno hozzank a keritesen,atmenni nem tudunk,a haztetonkig no,ha egesz nyaron igy marad. Beszeltem az egyik fiu unokaval,mi lesz,huzta a szajat,hogy mert pont o csinalna valamit a 8bol...
2012. máj. 18. 09:20
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
Nem hiszem hogy füvet nyírni kötelező lenne, amúgy meg az önkormányzattól kell megkérdezni hogy mire kötelezhetők a tulajdonosok. Ami biztos, hogy ha parlagfüvet látsz náluk, akkor felnyomhatod őket.
2012. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az övék kötelesek lennének rendben tartani.

Szerintem menj be az önkormányzathoz tegyél panaszt akkor rákötelezik őket a kaszálásra vagy az önkormányzat lekaszálja és kifizetteti a tulajdonosokkal(kb. 50000 ft).


Hidd el ha egy ilyen 50000 -es büntetést kapnak biztos nem lesz nagy a gaz legközelebb!!!!!!!

2012. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, hogy örökösök, a tulajdonosnak rendben kell tartania a telkét. Szerintem szólj az önkormányzatnak.
2012. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne kellene füvet nyírniuk. Ismerősömnek kb.30 cm.re felnőtt a fű, bejelentette a szomszéd az önkormányzatnál, felszólították a kaszálásra, de nem nyírta le, ekkor kimentek az önkormányzattól, lekaszálták a füvet, a kaszálás díját és a büntetést is ki kellett fizetnie.
2012. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Bemegyek az onkorm.hoz,ha meg e honapban se tesznek semmit..mert a haz mogotti kertben van parlagfu is. Mondjuk nem allergias ra nalunk senki,de az utcabeliek meg lehetnek. Ugy tudtam en is,hogy kotelesek a tulajdonosok kaszaltatni. Ha meg vevo jonne a hazat nezni,mert el akarjak adni,biztos nem labal at a gazon,hanem a kapubol visszafordul:) mar ezert is megerne nekik rendbe tetetni. Es ami a legszebb a tortenetben: az emlitett unoka ugyved D
2012. máj. 18. 12:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat volna mibol kifizetniuk a buntit. Mint irtam,unoka ugyved,a neje TESCO-ban felsovezeto. De olcsobb lenne nekik,ha havonta mas orokos fizetne egy falubelinek aki rendet tesz,a neni is ezt tette mig elt. De megneznem ugyved urat is akar,amint sortban tolja a funyirot D Nem vagyok karorvendo,csak ok azok a tipikus varosiak,akiknek ovodaskent lila a tehen,mint a milkacsokin:)
2012. máj. 18. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
jegyzőnél kérhetsz birtokvédelmi eljárást
2012. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!