Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, ha valakit...

Mi történik akkor, ha valakit megbüntetnek a buszon, de nem írja alá a papírt amit az ellenőr alá akar vele íratni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 13:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 10-es hozzászólóval! Nagyon agresszívek és verekedősek az ellenőrök!

Én mindig megvettem eddig a bérletet(már vagy 20 éve) és már többször fordult elő velem hogy megprobáltak így is megbüntetni mert azt mondták hogy hamis vagy elvették "megnézélsre" és aztán nem adták vissza, mondván hogy szerintük nem jól olvasható és már írta is a büntetést! Utóbbinál vágül balhéztam az ügyfélirodán apámmal és anyámmal(mert akkor még fiatal voltam) és így végül "méltányosságból" elengedték. Persze miután anyámék perrel fenyegetőztek. Kész vicc volt!

Szóval én azért nem sajnálom a BKV-t mert rengeteg bevétele van az ilyen kis átveréseken! Míg fiatal voltam, az ilyen trükközéseik gyakoriak voltak.

2012. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Először is: NE BLICCELJ!!!!

Ha mégis pofátlanul utazol az én pénzemen, akkor meg viseld a következményeket ember módjára.


A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.


Ide figyelj jó ember!

A kérdező nem azt írta, hogy bliccelni akar, vagy sem. Egy egyszerű kérdést tett fel. Ezt szerettem volna első körben írni. A Másik: Egy megtörtént eset. Nemrégiben utaztam a barátnőmmel az egyik trolijáraton. Felszállás után jön az ellenőr és elkezdte a szokásos a szöveget (...). Rögtön közbevágtam, hogy adjon nekem legyen kedves vonaljegyet. Hát az nála nincs, és ha már így alakult, akkor személyi bla bla bla. Ekkor mondtam, hogy itt álljunk meg egy szóra. A megálló, ahol felszálltunk, sem jegyautomata, sem kis bódé, sem semmi más a környéken, ahol jegyet lehet venni de még az ellenőrnél sincs. Kérdem én, hogy akkor milyen jogon akarnak ezek büntetgetni? Rögtön felhoztam a németországi példámat, hogy ott, ahol én éltem, nincs olyan megálló, ahol ne lehetne jegyet venni. Ott jogosan büntetik népet, egységesen 40 eurora. Természetesen normál hangnemben ment ez a kis csevej, megértésemet adtam az ellenőr felé, hogy Ő csak a munkáját végzi, nem tehet erről. De, míg a feltételek nincsenek megteremtve az utazáshoz, addig úgy vélem, ne a népet b@szogasság. Drága hazám, hát hova sodor az élet?

2012. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Ide figyelj jó ember!

A kérdező nem azt írta, hogy bliccelni akar, vagy sem. Egy egyszerű kérdést tett fel. Ezt szerettem volna első körben írni."


Nos ha jól sejtem, annak a fejében fordul meg hogy vajon mekkora a bünti, aki vagy elköveti, vagy el fogja követni. Ha nem tenné nem hiszem, hogy valakinek is eszébe jutna, hiszen okafogyottá válik a kérdés mietlőtt feltenné...


"De, míg a feltételek nincsenek megteremtve az utazáshoz, addig úgy vélem, ne a népet b@szogasság. Drága hazám, hát hova sodor az élet?"


Nos a feltétel adott: Biztosítva van a Troli és a megálló és még jön is a troli, tehát minden feltétel adott ahhoz, hogy utazhass rajta. Az hogy a jogos igénybevétel feltételét Te nem biztosítod a jeggyel és a bérlettel, nem a BKV baja. Ne értsd félre nem BKV-s vagyok és nem is védem ezeket, de ne ess bele a kifejezésbeli hibák csapdájába! :) És természetesen azzal is egyet értek, hogy hogyan várható el hogy te rendelkezz a jogos utazáshoz szükséges feltételekkel, a jeggyel, ha az nem elérhető az adott megállóban. A baj az, hogy a BKV nem köteles elérhetővé tenni és hát hülye lenne, hisz tök jó bevételi forrás nekik ez. Egyébként nekem még az olasz módszer is tettszik. Felszálláskor a sofőr orra előtt kell kezelned a jegyed, vagy bedobni az 1 EURO-t. Ha nem teszed nem megy a busz és a többi utas elintézi, hogy menjen...

2012. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

@Combi27:

"Ebből az következik, hogy amennyiben megtagadod a pótdíj befizetését, nem adod oda az irataid, és nem várod meg a rendőröket, akkor azon felül, hogy kizárnak az utazásból, nem számíthatsz komolyabb következményekre. A BKV-ellenőrnek ugyanis ebben a helyzetben nincs joga fizikaliag feltartóztatni, illetve arra kényszeríteni, hogy megvárd az intézkedő rendőröket. "


Én egyszer hivatkoztam erre, a nő pedig kiröhögött, hogy ilyen nincs. Sajnos nem tudtam megkérni, hogy olvassa el, mert a metró megállójában nem volt kiírva, csak a kocsikban, de sajnos jellemző, hogy ők sem ismerik a szabályokat eléggé.

2012. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 feketepeter ***** válasza:
Ha nem írod alá a papírt, az olyan, mintha nem ismernéd el, hogy jegy nélkül utaztál. Tehát az ellenőrnek szüksége lesz tanúra, aki ha van vele akkor rendőr, közterület-felügyelő. Ezért akarnak rendőrt hívni ilyenkor, vagy ha nem adod oda a papírjaidat. Megvárni mondjuk már nem vagy köteles, ha meg tudod védeni magad akkor érdemes lelépni.
2012. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

"Először is: NE BLICCELJ!!!!

Ha mégis pofátlanul utazol az én pénzemen, akkor meg viseld a következményeket ember módjára."


Figyi, nekem 6 éves koromtól kezdve mindig volt bérletem,ha utaztam, most vagyok 28, azaz 22 éven keresztül normálisan vettem BKV bérletet.

Amióta munkanélküli vagyok, és 23000 Ft-ot kapok, nem tudom megvenni a 10 000 Ft-os bérletet, pedig megvenném , ha telne rá, mert eddig is megvettem mindig!!!!

És utazni muszáj, mert melót kell keresnem, bringám pedig nincs, mert amit félre tudtam volna rakni a bringa árára, azt a BKV bérletre költöttem hosszú éveken keresztül.

Úgyhogy légyszi ne írj ilyeneket, mert kissé felháborító ez a mondat.

Amúgy Magyarországon rohadt drága az utazás (azt hiszem az EU-s országokon belül a fizuhoz képest nálunk az egyik legdrágább az utazás...., így sok ember nem engedheti meg magának azt, hogy bérletet vegyen, és ez nem az egyén , hanem egy elcseszett ország hibája!!!!!!!!)

2012. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Úgy látom,sokan velem értenek egyet. A feltételek nincsenek biztosítva az utazáshoz. Ha nem tudok jegyet venni, ne büntessenek. Nem fogok azért gyalogolni megálló hosszakat, hogy jegyet vegyek. Ez kb olyan, hogy ha messziről járok dolgozni, akkor induljak el sokkal előbb, mert bele kell kalkulálni, hogy esetleg a forgalom miatt nem érek be időben. Telepítsenek automatákat és jogos a büntetés.
2012. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Az égvilágon semmit nem tudnak tenni, de állandóan ijesztgetnek. Nekem a MÁV-val van néha afférom. A bérletemet mindig rendesen veszem, de a bringára olyan pofátlanul drága, hogy azt egyszerűen nem vagyok hajlandó. Egyszer "véletlenül" épp ott utazott egy rendőr haverja, és elkérte az adataimat meg minden, csakhogy: nem jogos, h harmadik személynek/cégnek kiadja az adataimat a belügyminisztérium, úgyhogy kínos kérdések merülhettek volna fel. Így, mikor látták, h a második fizetési meghagyásra is szartam, rájöttek h semmit nem tudnak tenni, és azóta sincs semmi. Erről ennyit...


Olyan is előfordult, h nem volt ráírva a szám ,és se szó se beszéd el akarta venni. Sehogy nem adta vissza, ki kellett csavarnom a csuklóját hozzá, dehát megvettem azt a bérletet, az én tulajdonom nemde?

2012. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!