Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, ha valakit...

Mi történik akkor, ha valakit megbüntetnek a buszon, de nem írja alá a papírt amit az ellenőr alá akar vele íratni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 13:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Rendőrt hív.
2012. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mellette közügyis, és ellenkezik, bevihetik.
2012. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ha nem ad semmilyen okmányt akkor hívnak rendőrt de ha csak nem írja alá a papírt?
2012. márc. 22. 13:35
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem hívnak rendőrt, ha nem adsz igazolványt, azzal is csak ijesztgetnek. A rendőrségnek még a fontos feladatokra sincs elég kapacitása, nemhogy bliccelőkhöz rohangáljanak.
2012. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan régen láttam, hogy egy vonatról szállíttattak le egy 55-60 körüli fickót. Meglehetősen ártalmatlannak tűnt mégis két rendőr intézkedett az ügyben. Lehet, hogy a busz más de az igazság az, hogy valószínűleg a lakosság nagy része egyetért abban (még ha nem is feltétlenül igaz), hogy az átlag magyar rendőr csak ilyesmivel foglalkozik és valamiért csak erre képes. Trafipax, magányos szabályszegők vegzálása, biciklisek buzerálása, erre szakosodott az átlag magyar zsernyák.
2012. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Válasz: mivel nem tarthat vissza így elméletben akár el is mehetsz ha nincs ott rendőr vagy közterületfelügyelő. A valóságban megy a ruhatépés, lefogás és egyéb atrocitások!


És a rendőrökről:Van több korrupt rendőr. A baj az hogy a többi rendőr keményen falaz nekik így végeredményben egyre terjed a ragály...

Lásd a mostani ügyet ahol a panziótulaj megvédte magát a Fekete Seregesekkel szemben és kiderült hogy akit lelőtt az rendőr fia volt és így a rendőrök kicsinálták! Úgy nyomoztak hogy a védekező csak 7 év letöltése után kapott felmentést!

A mi rendőrségünk a korrupció melegágya. Rájuk nem lehet számítani a bajban!

2012. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Először is: NE BLICCELJ!!!!

Ha mégis pofátlanul utazol az én pénzemen, akkor meg viseld a következményeket ember módjára.

2012. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Combi27 ***** válasza:
az igaz hogy nem tarthat vissza, hiszen nem bűncselekményt követtél el.De a buszsofőr addig nem nyitja ki az ajtókat míg a rendőrök nem érnek ki.Akkor jól jártál?Még fel is jelentenek mert akadályoztad a busz továbbjutását.
2012. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Combi27 ***** válasza:

kicsit utána néztem:

BKV Zrt. Üzletszabályzatának értelmében "a BKV Zrt. jegyellenőrei pótdíj fizetésére kötelezhetik azokat, akik az utazási feltételekben foglaltakat nem tartják be. A pótdíj megfizetését megtagadó vagy személyi azonosságát hivatalos okmányból igazolni, illetve a rendőr kiérkezését megvárni nem szándékozó Utazókat a jegyellenőrnek az utazásból ki kell zárnia."


Ebből az következik, hogy amennyiben megtagadod a pótdíj befizetését, nem adod oda az irataid, és nem várod meg a rendőröket, akkor azon felül, hogy kizárnak az utazásból, nem számíthatsz komolyabb következményekre. A BKV-ellenőrnek ugyanis ebben a helyzetben nincs joga fizikaliag feltartóztatni, illetve arra kényszeríteni, hogy megvárd az intézkedő rendőröket. A BKV sajtóosztályán sajnálattal ugyan, de igazolták következtetésünket, ám tájékoztattak arról, hogy ezt a joghézagot mind a BKV Zrt., mind a közösségi közlekedésben részt vevő társszolgáltatók szeretnék feloldani.

A személyek igazoltatása ugyanis csak néhány hivatalos személy jogköre, a nem együttműködő utast ezért igazoltatják rendőr segítségével. A közterület-felügyelőt azért vonták be, hogy az ellenőrök "hiányzó jogköreit" pótolhassák.


Az ellenőr és a közterület-felügyelő között fontos különbség, hogy a közterület-felügyelő az önkormányzat alkalmazásában eljáró, hivatalos személy. Intézkedése során ugyanolyan együttműködést kell tanúsítani, mint rendőri eljárás során.Felszólítására az állampolgár köteles magát igazolni, ha ezt megtagadja, akkor a felügyelő a rendőrség előtt előállíthatja, ellenszegülése esetén rendőri segítséget kérhet, mely megérkezéséig a delikvens feltartóztatható.

A jogi szabályozás következtében a bliccelők elveszítik annak lehetőségét, hogy fiktív adatokat diktáljanak be az ellenőrnek, hiszen nem bújhatnak ki a személyazonosságukat igazoló okirat bemutatása elől.

Amennyiben az állampolgár erőszakos magatartást tanúsít, a közterület-felügyelő testi erőt, gázsprayt vagy szolgálati kutyáját vethet be, ám lőfegyvert, ütő, vagy vágó fegyvert nem használhat.

(A felügyelők és a rendőrök jogai között annyi a különbség, hogy a rendőrök általános eljárási joggal rendelkeznek, míg a közterület-felügyelők csak a törvényben nevesített esetekben intézkedhetnek.)

Ha a felügyelet az intézkedés a során eljárást indít, akkor az induló szabálysértési vagy közigazgatási eljárásban lehet panasszal élni az indokolatlannak tartott sérelmek miatt. Ha eljárás nem indult, vagy helyszíni bírság került kiszabásra, akkor nyolc napon belül a jegyzőhöz kell panaszt előterjeszteni.

2012. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért vigyázzál!!,Nem rég volt hogy jegy nélkül utaztam,megmondtam hogy leszállok,amikor jött az ellenőr ,mint mindig.nem akart elengedni,beállt elém beszólogatott mindenfélét hogy itt az lesz amit ő akar,ő az isten itt,megfogtam hogy odébb nyomjam,azt leütött csak így spontán,nem szarakodott.azt ment a verekedés,ilyen kisebbségi tag volt persze.még amikor le tudtam szállni ki is hívták rám a rendőröket hogy azt mondják én kezdtem,a társa,egy nő az még mondta is hogy majd tanusítja ezt,épp hogy le tudtam gyorsan lépni....szóval ez meggy itt!,én pedig megvenném a bérletet ha nem lennék most munkanélküli,és nem lenne 10ezer forint!
2012. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!