Mi történik akkor, ha valakit megbüntetnek a buszon, de nem írja alá a papírt amit az ellenőr alá akar vele íratni?
Válasz: mivel nem tarthat vissza így elméletben akár el is mehetsz ha nincs ott rendőr vagy közterületfelügyelő. A valóságban megy a ruhatépés, lefogás és egyéb atrocitások!
És a rendőrökről:Van több korrupt rendőr. A baj az hogy a többi rendőr keményen falaz nekik így végeredményben egyre terjed a ragály...
Lásd a mostani ügyet ahol a panziótulaj megvédte magát a Fekete Seregesekkel szemben és kiderült hogy akit lelőtt az rendőr fia volt és így a rendőrök kicsinálták! Úgy nyomoztak hogy a védekező csak 7 év letöltése után kapott felmentést!
A mi rendőrségünk a korrupció melegágya. Rájuk nem lehet számítani a bajban!
Először is: NE BLICCELJ!!!!
Ha mégis pofátlanul utazol az én pénzemen, akkor meg viseld a következményeket ember módjára.
kicsit utána néztem:
BKV Zrt. Üzletszabályzatának értelmében "a BKV Zrt. jegyellenőrei pótdíj fizetésére kötelezhetik azokat, akik az utazási feltételekben foglaltakat nem tartják be. A pótdíj megfizetését megtagadó vagy személyi azonosságát hivatalos okmányból igazolni, illetve a rendőr kiérkezését megvárni nem szándékozó Utazókat a jegyellenőrnek az utazásból ki kell zárnia."
Ebből az következik, hogy amennyiben megtagadod a pótdíj befizetését, nem adod oda az irataid, és nem várod meg a rendőröket, akkor azon felül, hogy kizárnak az utazásból, nem számíthatsz komolyabb következményekre. A BKV-ellenőrnek ugyanis ebben a helyzetben nincs joga fizikaliag feltartóztatni, illetve arra kényszeríteni, hogy megvárd az intézkedő rendőröket. A BKV sajtóosztályán sajnálattal ugyan, de igazolták következtetésünket, ám tájékoztattak arról, hogy ezt a joghézagot mind a BKV Zrt., mind a közösségi közlekedésben részt vevő társszolgáltatók szeretnék feloldani.
A személyek igazoltatása ugyanis csak néhány hivatalos személy jogköre, a nem együttműködő utast ezért igazoltatják rendőr segítségével. A közterület-felügyelőt azért vonták be, hogy az ellenőrök "hiányzó jogköreit" pótolhassák.
Az ellenőr és a közterület-felügyelő között fontos különbség, hogy a közterület-felügyelő az önkormányzat alkalmazásában eljáró, hivatalos személy. Intézkedése során ugyanolyan együttműködést kell tanúsítani, mint rendőri eljárás során.Felszólítására az állampolgár köteles magát igazolni, ha ezt megtagadja, akkor a felügyelő a rendőrség előtt előállíthatja, ellenszegülése esetén rendőri segítséget kérhet, mely megérkezéséig a delikvens feltartóztatható.
A jogi szabályozás következtében a bliccelők elveszítik annak lehetőségét, hogy fiktív adatokat diktáljanak be az ellenőrnek, hiszen nem bújhatnak ki a személyazonosságukat igazoló okirat bemutatása elől.
Amennyiben az állampolgár erőszakos magatartást tanúsít, a közterület-felügyelő testi erőt, gázsprayt vagy szolgálati kutyáját vethet be, ám lőfegyvert, ütő, vagy vágó fegyvert nem használhat.
(A felügyelők és a rendőrök jogai között annyi a különbség, hogy a rendőrök általános eljárási joggal rendelkeznek, míg a közterület-felügyelők csak a törvényben nevesített esetekben intézkedhetnek.)
Ha a felügyelet az intézkedés a során eljárást indít, akkor az induló szabálysértési vagy közigazgatási eljárásban lehet panasszal élni az indokolatlannak tartott sérelmek miatt. Ha eljárás nem indult, vagy helyszíni bírság került kiszabásra, akkor nyolc napon belül a jegyzőhöz kell panaszt előterjeszteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!