Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kedves Gyakorisok, mit lehet...

Kedves Gyakorisok, mit lehet tenni egy gyermekbántalmazó tanárral? Önkormányzati feljelentés? Polgárjogi feljelentés, bántalmazásért? Vagy gyermevédelem? Gámügy?

Figyelt kérdés

kedves Gyakorisok, információt szeretnék kérni arról, mi a teendő, ha gondunk van a tanárral, de hiába megyünk be többen szülők, a tanárhoz is, az igazgatóhoz is, hiába beszélünk/kérünk/tárgyalunk, nem történik semmi, lepereg, illetve tovább romlik a helyzet.

nem arról van szó, hogy átokrossz, kezelhetetlen gyerekem van és kritizálom szegény tanítót. (a kisfiam egyébként csendes, visszahúzódó és érzékeny. a magatartásával semmi baj nincs.) és eddig semmi baj nem volt a sulival, a tanárokkal, se a kisfiammal, se a nagyobbal, aki ugyanebbe a suliba jár. és most nem csak nekem van gondom, az osztály (érzékenyebb) fele zokog reggelente, a szülők a kezüket tördelik és tehetetlenek. sokan már másik iskolát keresnek. az előző osztályából is több gyerek elment, mert nem bírták. szerintem ez így nincs jól. miért a gyerekek váltsanak közösséget/környezetet, miért ők szokják meg a terrort, a minősíthetetlen stílust, amikor a tanár a pszichopata? ő csúfolódik, verekszik, ordibál, aláz és ríkat meg naponta gyerekeket? hogy lehetne leállítani?

(jónevű általános iskola, középosztálybeli, értelmiségi szülők harmadikos gyerkőcei a szereplők. viselkedési kultúra, jólneveltség von haus aus.)


2012. márc. 6. 16:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

a demográfiai jellemzőket azért írtam be, hogy érzékeltessem, nem szubkultúrák harcáról van szó (lévén a tanár középosztálybeli diplomás), és hogy a gyerekek közössége ebből a szempontból homogén. szóval szerintem nem tökmindegy.

de nem a nem középosztálybeli nemdiplomásokat akartam burkoltan "nemnormálisnak" minősíteni -- ha vki így értette, elnézését kérem.


a kisfiam csak 9 éves. ők még kicsik, illedelmesek, hisznek a gólyamesében és várják a mikulást...


tehát azt mondod, ha feljelentést teszek az önkormányzatnál, annak lenne hatása? azon kívül, hogy a tanerő (tanítónő) még inkább pokollá tenné a kisfiam életét? valóban vizsgálat indulna egy közalkalmazott ellen? és mennyi ideig tartana? van vkinek ilyen története?


pl. az igazgató, a sok szülői panasz hatására, beült a tanerő egyik órájára. tanerő majd elcseppent a negédes igyekezettől. 9 éves, mikulást váró stb kisfiam undorral mesélte, hogy egyszer sem kiabált, felszólított olyat is, akit nem szeret, és nem csúfolta hugyosjózsinak, ha valaki kiment pisilni... igazgatónő elégedetten távozott, milyen jó tanára vannak neki, és hogy csak a szülők áskálódnak. mi történne, ha két szakfelügyelő ülne be? ugyanez. vagy van más eszköze az önkormányzatnak? pl. pszichológusok szakvéleménye? interjúk szülőkkel?

2012. márc. 6. 22:05
 12/19 anonim ***** válasza:

Névtelenül is lehet feljelentést tenni. Ha igaz, amit írsz, akkor minden szülő együttesen írja alá a panaszt, amit benyújtotok. Aztán bizonyítsa, hogy ti voltatok.

Mert amint látható, az igazgató le se sz*r titeket.


Annak, pedig, oka van, hogy nem vonja felelősségre a tanerőt. Ezt az okot jó lene megtudni.

2012. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a középiskolában volt ilyen vizsgálat, 2 hónapig tartott. A felügyelők bejöttek az órákra, és elkérték a naplókat is, v.mint egyenként beszélgettek a tanárokkal.
2012. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Fegyelmi tárgyalás megindításához az igazgatóhoz kell fordulni. Ha csak elküld akkor az Oktatási Jogok Biztosánál is lehet kérvényezni eljárás megindítását.
2012. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bevallom, meglepett, hogy ezt írod, hogy nem lehet vele mit kezdeni, hiszen olyanokról lehet hallani, hogy pontosan, hogy egy pofonért felmondanak a tanár kollégának, meg hogy a diák visszaütött és még az oktatót marasztalták el..na, mindegy, lehet, hogy ez is a média egyik polgárbutítása, a valóéletben meg más zajlik.A helyedben nem névtelenkednék, kapásból önkormányzat, aztán, ha továbbra sem távolítják el a helyéről akkor sajna az van, hogy túl nagy hátszele lehet ennek a bizonyos "pedagógusnak", és akár több szülővel karöltve se tudtok vele szemben vitorlázni!Én erre gyanakszom, hogy sógora-komája-jóbarátja vkinek, aki hozzászagolhatna az ügyhöz.
2012. márc. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 tetris ***** válasza:

Hát komolyan mondom, megáll az eszem!!!!! Tegnap mégegyet írtam, ami nagyjából így szólt:

"A fenti esetből is látszik, hogy egyes padagógusok személyiségükből fakadóan alkalmatlanok a tanári pályára, ezért kellene bevezetni a pszichológiai szűrést azoknál, akik erre a pályára jelentkeznek."

Ezt a válaszomat kimoderálták. Valaki magyarázza már meg, hogy vajon miért????????????????????????????????????????????????????

2012. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Én erre gyanakszom, hogy sógora-komája-jóbarátja vkinek, aki hozzászagolhatna az ügyhöz."


Ja, ott a pont! Ezt mondom én is; szinte bizos, hogy van v.mi nagykutya ismerőse ennek a tanárnak. Ha mezei figura volna, már felelősségre vonták volna.

2012. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintetek a #4. hozzászólásomnál, ahol jogszabályokkal segítettem, miért lett hirtelen 53%os? Esetleg retardált "pedagógusok" járnak itt, akik féltik a bőrüket és azt hiszik attól, hogy lerontják a statisztikát jobb lesz nekik?!

Ezeket a pedagógusokat jogi, vagy fizikai szempontból ki kell iktatni! Kérdező! Ne hagyjátok magatokat! Jelentsétek fel a jogszabályokra támaszkodva együttes erővel!

2012. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és a segítséget.

valszín az OM-hoz vagy az oktatási biztoshoz kell fordulnom, az lesz a jó megoldás.


nem hiszem, hogy valaki valakije. 25 éve van a pályán. be van betonozva. egy tanárt pszichés alkalmatlanság miatt kirakni nehezebb, mint olimpiát nyerni. ha odacsapna valakinek, akkor repülne, de ha csak lelkileg terrorizál, innen megy nyugdíjba.

nem tudom. összezár a szakma. ők nem tudnak mit kezdeni a pszichopata gyerekekkel, mi nem tudunk mit kezdeni a pszichopata tanárokkal. egy-egy.

2012. márc. 7. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!