Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kedves Gyakorisok, mit lehet...

Kedves Gyakorisok, mit lehet tenni egy gyermekbántalmazó tanárral? Önkormányzati feljelentés? Polgárjogi feljelentés, bántalmazásért? Vagy gyermevédelem? Gámügy?

Figyelt kérdés

kedves Gyakorisok, információt szeretnék kérni arról, mi a teendő, ha gondunk van a tanárral, de hiába megyünk be többen szülők, a tanárhoz is, az igazgatóhoz is, hiába beszélünk/kérünk/tárgyalunk, nem történik semmi, lepereg, illetve tovább romlik a helyzet.

nem arról van szó, hogy átokrossz, kezelhetetlen gyerekem van és kritizálom szegény tanítót. (a kisfiam egyébként csendes, visszahúzódó és érzékeny. a magatartásával semmi baj nincs.) és eddig semmi baj nem volt a sulival, a tanárokkal, se a kisfiammal, se a nagyobbal, aki ugyanebbe a suliba jár. és most nem csak nekem van gondom, az osztály (érzékenyebb) fele zokog reggelente, a szülők a kezüket tördelik és tehetetlenek. sokan már másik iskolát keresnek. az előző osztályából is több gyerek elment, mert nem bírták. szerintem ez így nincs jól. miért a gyerekek váltsanak közösséget/környezetet, miért ők szokják meg a terrort, a minősíthetetlen stílust, amikor a tanár a pszichopata? ő csúfolódik, verekszik, ordibál, aláz és ríkat meg naponta gyerekeket? hogy lehetne leállítani?

(jónevű általános iskola, középosztálybeli, értelmiségi szülők harmadikos gyerkőcei a szereplők. viselkedési kultúra, jólneveltség von haus aus.)


2012. márc. 6. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
ki kell figyelni,mikor -merre jár,egy pár apuka este jól elhúzza a nótáját.....más nincs....
2012. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
jaj, ezt nem mondod komolyan...
2012. márc. 6. 17:08
 3/19 tetris ***** válasza:
95%

Na nálam aztán emberére akadna, az biztos! Ha az én fiamat alázná meg, ríkatná meg akár csak egyszer is, hát én nem hagynám annyiban.

Mi az, hogy nem lehet beszélni vele? Mi az, hogy az igazgatóval is hiába beszéltek? Ha több szülő is ugyanazzal a panasszal fordul az igazgató felé, akkor az köteles utánajárni a dolognak.

De ha tényleg nem mer a kedves kollégával újjat húzbi, akkor két eset marad. Bejelentést kell tenni az önkormányzat oktatásügyi osztályán. Ha felekezeti az iskola, akkor a felettes szervnél.

Vagy a másik eset: az, amit az első ajánlott. Elkapni, és párszor jól fenéken billenteni, közben esetleg ugyanazokat a szitokszavakat is lehetne használni, amikkel ő nap mint nap megbántja a gyermekeiteket.

Egy biztos. Amíg nem fogtok össze ti szülők, és csak egyenként, alkalmanként szólaltok fel, addig ez a vadmarha tanár tovább fogja terrorizálni a gyerekeket. Egységben az erő. Írj egy bejelentést, és írasd alá a többi sértettel is. Minél többen aláírjátok, annál nagyobb az esélye annak, hogy a körmére néznek.

2012. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Itt van egy-két jogszabály a személyiségi jogokkal kapcsolatban és a diák jogaival kapcsolatban.


1993. évi LXXIX. törvény (közoktatás)

10. § (2) A gyermek, illetve a tanuló személyiségét, emberi méltóságát és jogait tiszteletben kell tartani, és védelmet kell számára biztosítani fizikai és lelki erőszakkal szemben. A gyermek és a tanuló nem vethető alá testi fenyítésnek, kínzásnak, kegyetlen, embertelen megalázó büntetésnek vagy bánásmódnak.


1959. évi IV. törvény (Ptk)

75. § (1) A személyhez fűződő jogokat mindenki köteles tiszteletben tartani. E jogok a törvény védelme alatt állnak.

78. § (1) A személyhez fűződő jogok védelme kiterjed a jóhírnév védelmére is.

(2) A jóhírnév sérelmét jelenti különösen, ha valaki más személyre vonatkozó, azt sértő, valótlan tényt állít, híresztel, vagy való tényt hamis színben tüntet fel.

76. § A személyhez fűződő jogok sérelmét jelenti különösen az egyenlő bánásmód követelményének megsértése, a lelkiismereti szabadság sérelme és a személyes szabadság jogellenes korlátozása, a testi épség, az egészség, valamint a becsület és az emberi méltóság megsértése.


Velem is ugyan ez a helyzet. Van egy tanár aki rendszeresen minősíthetetlenül, trágárul, megalázóan beszél velem mások előtt, miközben egyáltalán nem szolgáltam rá, mindig megaláz mások előtt.

Most az e helyzet, hogy ha még egyszer megteszi (most beteg állományban vagyok), szüleim bemennek és "szétszedik", nem teheti meg jogi és erkölcsi szempontból sem. Ha teheted (ha megengedi, hogy tegezzem), ezen jogszabályok alapján vessenek végett annak a tanárnak. Megtudakolom, hogy pontosan, hol kell panaszt tenni a tanár ellen (nem kell hozzá az igazgató, nem kell róla tudnia).

2012. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Ha nincs más lehetőség (bár egy nagy verés jót tenne neki)senki nem segít, forduljatok a médiához. Azok harapnak az ilyen storyra.
2012. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Kár, hogy a cigánykölköket nem ilyenek tanítják!
2012. márc. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és az együttérzést.

szeretném hinni, hogy van más megoldás is, mint fenékbe billenteni a tanárt. arra képtelen lennék. szerintem igazából ti is.

szülői összefogás... eleinte volt, be is jártunk, eredménytelenül. de aztán kiépült egy besúgóhálózat a szülői levlistán. van 5 kivételezett gyerek (mind kislány), a mamájuk naponta telózik és puszizkodik a tanerővel. ha valaki kérdez, javasol a levlistán, már mondják is a tanárnak, következő nap jön a megtorlás. pl a tantónéni és kedvenc kislányai eldugják 5 kisfiú táskáját a tanári szekrénybe (oda gyrek nem nyúlhat be), a fiúk sírva keresgélik, 20 másik, nem beavatott gyerek segít nekik, nincs meg, az 5 kisfiú átszorongja a következő órát (benne van az uzsonnájuk, egy-két szívüknek kedves játékfigura, az egyiknél egy telefon is), majd a tanerő visszaadja nekik röhögve, a kis kedvencek is visítva vihognak rajtuk. mindegy. ezen még ki sem bukott a kisfiam, rezignáltan mondta, e néni megint azt hitte, hogy vicces. és a vihogó kislányok szülei nem érik fel ésszel, hogy ezzel -- paradox módon -- de az ő kislányaik személyiségét is rombolja. hatalmi helyzetből bántani a kisebbet, majd kiröhögni... ki örül, ha erre nevelik a gyerekét?

és azt hiszem, már mindenki el van fásulva. túlélésre játszik. fél, hogy a gyerekén csattan. mert ott csattan, és nem történik semmi. igazgatónő sem tesz semmit. azért gondoltam, hogy átlépek rajta, neki is van munkáltatója.

a média... nem tudom. nincsenek ismerőseim. és szerintem ez mindennapos. minden suliban avyg egy-kettő pszichopata tanár. csak képmutatóak vagyunk, és úgy teszünk, mintha mindegyik a hivatása magasztos csúcsán álló, a gyermekekért élő szent lenne. holott...


a jogszabályok nagyon hasznosak, köszönöm, és az önkormányzati info is. várok még továbbiakat is. köszönöm.

2012. márc. 6. 19:14
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#4es vagyok


"...fenékbe billenteni a tanárt. arra képtelen lennék. szerintem igazából ti is"

Én képes lenék rá, elég kegyetlenül! Ha nem lennének a szüleim, akkor likvidálnám, pontos terv is volt, hogy tenném meg úgy, hogy ne legyek bűnös...

2012. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
oké, feltéve de meg nem engedve... a farbillentés nem csak morálisan, hanem logikailag is vitatható. ha nem tudja, miért támadták meg, azt hiszi, vandálok voltak és nem változtat a viselkedésén. ha tudja, hogy az iskolai tevékenysége miatt érte támadás, akkor lebuktak a szülők, és az rájuk nézve nagyon súlyos következményekkel jár. szóval sehogy se működik ez.
2012. márc. 6. 19:55
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is: tök mindegy, mi a végzettsége a szülőnek, attól még lehet jó szülő, és lehet normális gyereke; szóval kár volt beleírni az értelmiséget meg a középosztálybeliséget.


Másodszor is: az önkormányzatnak van oktatási osztálya, ott lehet feljelentést tenni, mert ahogyan írod, nem segít az se, ha többen beszéltek vele és/vagy az igazgatóval. Az oktatási osztálynak kötelessége vizsgálatot indítani, és az k*rvaciki az iskolára nézve - akkor is, ha nem lesz komolyabb következménye egy pár százezres/milliós büntetésen kívül.


Most kell lépni, különben sose lesz vége a cirkusznak! Nálunk hasonló volt a helyzet, nálunk a tanár (nálunk nő volt) azért nem lett felelősségre vonva, mert az akkori megyei rendőrfőkapitány felesége volt. Nem ártana utánanézni, ti nálatok a problémás tanerőnek milyen ismeretségi köre van, mert lehet, hogy azért nem vágták ki, mert v.mi fejes kutyája.


Ismerem a mai gyerekeket; unokahúgom 12 éves, és tudom, hogy a mai gyerekek többsége hosszú pórázra van engedve, de sajnos azt is tudom, szintén tapasztalatból, hogy baromi sok alkalmatlan, idegbeteg állat kártékonykodik az iskolában tanár címke alatt, és ezek a dilettánsok nagyon hamar elvehetik a gyerek kedvét az iskolába járástól, a tanulástól, életre szóló sebeket hagyhatnak a gyerekben a viselkedésükkel.


Nekem ugyan nincsen gyerekem, de darabokra szedném azt, aki így viselkedne a gyerekemmel!


21/L

2012. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!