Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Feljelentettek. Azóta nem...

Feljelentettek. Azóta nem érzem embernek magam. Meddig tart?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam egy idézést, hogy megalapozott csalási vád gyanúsítotja vagyok és menjek be ekkor meg akkor...tök szarul éreztem magam azt se tudtam hogy miről lehet szó, hogy mi a fenét csináltam. Később kiderült, hogy egy régi vaterás ügy maradt függőbe. 2600 Ft értékben vásároltak tőlem még tavaly amit elfelejtettem teljesen (töröltettem magam már régen az oldalról /pont azért, mert már annyiszor átvágtak és nem kis összegekkel/). A hölgy aki feljelentett nem jelentkezett nálam és tényleg annyi minden összejött, hogy egyszerűen elfelejtettem. Felhívtam a hölgyet és megmondtam, hogy eszembe sem jutott őt átvágni és még soha senkit nem vertem át egyszerűen elfelejtettem. (nagyon dühítő, mert szerintem nem az lenne a módja, hogy azonnal megy feljelentést tenni, hanem előszőr keressen fel, hogy hülye gyerek ha nem küldöd feljelentelek...) A hölgy szavaiból annyi derült ki, hogy tavaly feltörték az autóját ellopták a tárcáját, de a rendőrség nem csinált semmit, azért jelentett fel engem, mert ha ezzel az üggyel sem csináltak volna semmit, akkor a rendőrséget hurcolta volna meg. Mind1 nekem furi a hölgy azt gondolom, hogy nagyon unatkozik...elkértem a számlaszámláját és azonnal vissza is utaltam neki az összeget. A rendőrségen nagyon aranyosak voltak...nagyon jól esett, hogy nem kezeltek bűnözőnek, elmondtam ott is, hogy egyszerűen elfelejtettem (sokszor adtam már el nagyobb összegért is, de soha sem vertem át senkit)és vittem a bizonylatot, hogy vissza is lett küldve a hölgy pénze. Hiába voltak velem kedvesek...rettenetes volt látni az asztalon a kinyomtatott személyiképemet az adatokkal (tényleg mint egy bűnözőnek) az ismertető jeleim megadása meg az egész kihallgatás nagyon kellemetlen volt. Ha mesélem az ismerőseimnek csak röhögnek...itthon is nagyon viccesnek tartják de én azóta tényleg tök szarul vagyok...(és nem a bűntetéstől félek) időnként rámtör egy-egy bőgőgörcs...alapból is nyomott vagyok...teljesen úgy vagyok vele, hogy egy bűnelkövető ne legyen vidám ne nevessen ne egyen ne igyon és már tényleg nem tudok mit csinálni...Tényleg elfelejtettem és tényleg nem akartam lenyúlni vagy elcsalni a 2600 Ftját, de tény hogy a feljelentést jogosan tette :( ...
2012. márc. 1. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Na akadj már ki ezen! :)


Rólam 14 évesen készültek fényképek, olyan táblásak. xD

Másolt CD miatt... :D

Szerintem kb. egy kategória kettő. Nevess rajta egyet, aztán kész. Nem öltél embert vagy hasonló. ráadásul a nőnek rá kellett volna írnia, ha meg nem reagálsz, akkor a vaterának szólni, aztán ők intézkedtek volna.


Ilyen hülyeség miatt össze ne omolj már. :)

2012. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

ha csak 2600,akkor kérj elnézést a rendőrbácsiktól és akard kifizetni a néninek a kárt,amit te sosem akartál elcsalni,csak elfelejtetted a pénzt,stb,stb,és végig ebbe az irányba tereld a beszélgetést/kihallgatást a rendőrbácsiknál,

ha csak ez az egy ügyed van,fognak segíteni,hogy minél előbb lezáruljon,

ha több is van,akkor tényleg nem vagy egy rendes szivar , és megfognak szivatni,

2012. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pfff... szerintem ne vedd magadra. Látod, az ilyen pitiáner ügyekkel foglalkozik a rendőrség, az autó feltörőkkel meg nem. Ennyit róluk, röhögni rajtuk.
2012. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A pénz már rég vissza lett küldve...és nem is a rendőrőkről van szó, mert tényleg nagyon aranyosak és segítőkészek voltak...(úgy hogy ez egy nagy +)csak hát nem is rajtuk múllik az ügy hanem visszaküldik más megyébe. Most várom az "ítéletet" (vagy bíroság vagy megszüntetik), de most tényleg úgy érzem magam mint egy bűnöző :( Próbálok nem foglalkozni a dologgal, de valahogy állandóan ezen jár az agyam....
2012. márc. 1. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:

fogadd együttérzésemet, szánalmas mindenki ebben a szituban, aki bántott téged... a rendőrök is, amiért az autófeltöréssel nem foglalkoztak, meg a nő is, aki ezt csinálta. gyakorlatilag eszközként használt téged a kicsinyes kísérletezgetéséhez, elhiszem, hogy megalázónak érzed.... tölts sok időt olyanokkal, akik szeretnek, az helyrehozza az önbizalmad.


megáll az ész, hogy a zsaruk ilyenekkel foglalkoznak...

2012. márc. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm....nem hinném, hogy itt a rendőrőknek van hibája...előszőr is mindenkinek a saját felelőssége, hogy ne hagyja az ülésen a tárcáját, mert akkor ne csodálkozzon ha feltörik (alkalom szüli a tolvajt...) ha még is megtörténik elég nehéz sőt szerintem lehetetlen megtalálni a tettest (ha nincs az ujjlenyomat a rendszerben veszett fejsze nyele) ezért nem a rendőrőkre kéne haragudnia a hölgynek (elsősorban ő a hibás, ha figyelmetlen és nem foglalkozik az értékével)...ebben az ügyben csak a hölgyre neheztelek a rendőrők csak a munkájukat végzik :( ...
2012. márc. 2. 12:38
 7/10 Babi néni xD válasza:
Orbán te vagy az ??
2012. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj kicsi szívem! Ne törődj vele, gonosz emberek mindig is lesznek. Tudod nekem van egy alapítványom, amit a legrosszabb évben 11en jelentettek fel, 90%ban olyan emberek akikről sosem hallottam. Az emberek egy része gonosz, vagy annyi bánata van, hogy úgy próbál megszabadulni tőle, hogy keres egy gyengébbet akibe belerúghat. Az alapítványom pl. azért szokták feljelenteni mert valaki kap tőle adományt, és a szomszédját bántja, hogy ő miért nem kapott. Amit tehetsz, hogy te ne jelents fel senkit semmi komolytalan dolog miatt, csak ha valaki bánt, vagy ellopja valamidet, vagy 20.000Ft fölött becsap. Legyél jó ember, és ezt ne vedd magadra. Semmi bajod nem fog származni belőle, mert olyan kicsi az összeg, meg a rendőrök is látták, hogy egy gyerek lelkű kis ember vagy. Vannak olyan szakmák ahol hivatalból feljelentgetik egymást az emberek, és minden apróságon próbálnak fogást keresni, az ilyen pályákat meg kerüld jó messzire. (ilyen a közhivatalok nagy többsége, meg a politika)
2012. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudom...ha már vagyok olyan hülye,hogy előre utaljak,akkor nem jelentek fel senkit.Ez az egyik.

A másik egy saját eset:2éve becsaptak engem is Apródon.Nem jelentettem fel,bár tudom,hogy többen ezt megtették az eladóval.Az egyik feljelentő egy kedves barátom,és Ő mondta,hogy 100 ezer körül csalt ki a kis csaj emberekből pénzt.(és voltakakik nem jelentették fel még rajtam kívül...)

Szüksége volt a pénzre,munkát nem kapott stb.,de közben fizetgette ő vissza.Megúszta másfél év felfüggesztettel.

A te eseted más, nem is szándékos volt(az övé igen)mégse lett semmi.

Úgyhogy ne félj(bár azt írtad nem a büntetéstől tartasz)és ne is érezd sz*rul maga emiatt.

2012. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem lett semmi az ügyből :) ! Azt mondták, hogy nem csalás volt (megnézték h igaz-e amit mondok, hogy valóban azért töröltem magam, mert átvertek /lenyomozták az összeset amit mondtam és látták h igaz nem csak úgy mondom/. Szóval nem csalás, mert nem szándékosan nem küldtem neki se a pénzt se az árut. Valamint megnézték, hogy hány embert károsítottam még meg és mivel ezen kívűl senkit se károsítottam meg ezért nem üzletszerű és mivel az összeg ilyen alacsony nem is bűncselekmény csak szabálysértés lett volna, de mivel a kihallgatásom előtt ezt megtéritettem amúgy sincs miről beszélni :) . És már a vizsgáimon is túl vagyok úgy hogy örülhetek a munkanélküliségemnek :P ...
2012. júl. 6. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!