Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyfokú idegességtől, stressz...

Nagyfokú idegességtől, stressztől lehet hányni, ha más baja nincsen az embernek, akkor is?

Figyelt kérdés

Olyan ember is hányhat, aki egyébként nagyon ritkán szokott hányni? Tényleg ritkán, kb. 15 éve hánytam, és életemben vagy összesen három-négyszer. Most nagyon zaklatott és ideges vagyok. Egyébként semmi más bajom nincsen (testi), nem vagyok sem terhes, sem vírusfertőzött, nem vagyok allergiás semmire, lázas sem vagyok. Semmi testi baj. De mottst olyan helyzet van, hogy nagyon zavaraos és ideges vagyok, aillig alszom, akkor is egy rakás nyugtatóval - gyászolok - , folyton sírok minden apróságon, ami eszembe jut. és zavaros. Egy csomó régi emlék tört rám, és lehetséges, hogy ettől hánytam?


Nem csak az a kérdésem, hogy lehet-e, hanem, hogy most mit tegyek. Mi ilyenkor a legjobb? Koplaljak egész nap? Vagy igyak csak citromos vizet? Mit egyek üres pirítóst vagy vajas kenyeret?


Nagyon köszi a normális válaszolat előre is mindenkinek.


2011. nov. 9. 10:02
 1/8 Antimod ***** válasza:
100%

Elméletileg lehet hányni, valahogy a pszichés stresszt kellene csökkentened, és ha akkor elmúlik, ez volt a kiváltó oka.

Persze tudom, ezt így leírni túl könnyű.

2011. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Először is részvétem. Igen, a stressztől lehet hányni. Amikor egy ismerősöm elvesztette a munkáját, mert egy protekciós kapta, az utcán hányt többször is. Sírógörcsei is voltak, stb. Szóval igen, lehet a stressztől. Nyugodj meg, az élet rendje sajnos az, hogy elveszítjük azokat, akiket szeretünk. Nekem az apukám ment el, és ez rányomta a bélyegét az egész életemre. Nyugodj meg, pihenj, próbálj aludni, egyél egy kis húslevest, igyál teát, minden rendben lesz!


17L

2011. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Persze, az idegesség először a gyomorműködést kezdi ki. Ennek részben oka csak, hogy manapság eléggé mostohán bánunk a gyomrunkkal-beleinkkel. De ez csak az én véleményem.

A nyugtatók is hozzájárultak, ez szinte biztos. Teát kéne inni inkább, akár citrommal, akár anélkül. Ehetsz amit kívánsz, de csak keveset. Persze a nehéz ételeket azért kerüld, bár azt ilyenkor nem is kívánja az ember.

2011. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

10.06 vagyok


Ha szeretnél beszélgetni, akkor írj nyugodtan privátot, ilyenkor egy beszélgetés nagyon sokat tud segíteni. Én személy szerint azt vettem észre, hogy vadidegenekkel az emberek sokkal nyitottabbak. A lelkisegélynél is így van.

2011. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, főleg, hogy ilyen gyorsak voltatok. elég jól bánok a gyomrommal, nem is szokott semmi ilyen paanszom lenni, azért ijedtem meg nagyon. Húslevesem nincsen, de a többi oké. Nem naygon lehet ezt a stresszt csökkenteni, mert a gyászt azt mondják, hopgy nem lehet megúszni. Nekem meg minden most a nyakamba szakadt ., köszi az együttérzést és a gyprs segtíséget. Akkor ma koplallok egy kicsit és lefekszek aludni. Nem tudom, hogy írta-e valaki, de azért megkérdezem, hogy az üres pirítós is jó ilyenkor? Mert azom éppen van itthon. Nyugtatót pedig az orvos írta, mert nem tudok éjjel egyáltalán semmit sem aludni. És nem szedek többet, mint amit előír, ha eddig nem hánytam tőle, akkor most sem attól volt.


Köszi mégegyszer!

2011. nov. 9. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Jó az üres pirítós is, de azért én kennék rá valamit, hogy legyen némi tápértéke is.
2011. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

lehet. a legutolsó melóhelyem amíg ott nem hagytam, elég komoly problémák voltak a vége felé a hányással.

nyomhatsz egész nap háztartási kekszet, de addig nem lesz jobb, amíg a stressz forrását meg nem szünteted.

2011. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

17.11: Köszönöm. A forrását nem tudom egyelőre megszüntetni, biztos majd idővel magától fog csökkenni, ahogyan szépen feldolgozódik bennem a gyász.


Még egyszer köszi mindnekinek, ma már jobban vagyok, tegnap egész nap pirítóson meg natúr zöldségen, hideg vizen és üres teán éltem, este mégis újra rosszul voltam, de aztán egy kicsit jobb lett. Nyílván eltart egy darabig, csak eddig nem volt ilyen durva. Én pedig nagyon-nagyon ritkán szoktam hányni, azért is ijedtem meg. Soha semmi bajom nem volt a gyomrommal. Na van ilyen is.


Sziasztok!

2011. nov. 10. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!