Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhetek-e rágalmazásért?

Perelhetek-e rágalmazásért?

Figyelt kérdés

Még discós verekedésből fakadóan kaptam 10 hónap börtönt 2 évre felfüggesztve ez a két év már lejárt..

Mikor megkaptam jogerősen az ítéletet, minden átfogalmazódott bennem és elment a kedvem örök életre a törvényszegéstől.

Ámbár a napokban behívtak az őrsre mint gyanúsítottat, közokirat hamisítás vétsége miatt..


Kérdésem a következő ha lezárják az ügyet, amiben 1000 %-osan nem vagyok bűnös se vétkes.. Perelhetek-e rágalmazásért?


2012. márc. 3. 21:14
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
A rendőrséget nem perelheted rágalmazásért. Vagy kit akarsz?
2012. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehát , ha jól értelmezem a rendőrség akárkit rágalmazhat.. ha van előélete ha nincs..


Köszönöm válaszod!

2012. márc. 3. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyet se halottam még.

Azt javaslom, hogy örökre menjen el a kedved a tudatlanságtól is.

2012. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A rendőrségnek - mint nyomozóhatóság - az a dolga, hogy gyanúsítson (nem pedig rágalmazzon, mert az teljesen más!!!), és a gyanút kivizsgálja.


A válasz: nem perelhetsz rágalmazásért.

Oka: - nem történt rágalmazás, még csak megközelítőleg sem

- rendőrséget ilyenért amúgy sem lehet perelni

2012. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el, mi a rágalmazás! Nagy nyilvanossag elott kell történnie, ami min. 100 fő. Tehát ha kiírták az Internetre a dehonesztáló hamis állítást, akkor megtortent a ragalmazas. De nem tudom, mit értesz azon, hogy "perelhetek"? A rágalmazás bűncselekmény, tehát az Állam a vádló, nem a sértett.
2012. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A rágalmazás magánvádas bűncselekmény, ahol a sértett a vádló, hacsak bármi okból (mondjuk, mert más bűncselekménnyel együtt merült fel) nem veszi át az ügyészség mint közvádló a vádat.

Ergo a "perelhetek", bár furcsa kifejezés ebben az összefüggésben, helytálló.


Az sem igaz, hogy a "nagy nyilvánosság" mindig minimum 100 fő lenne - ezt mindig adott helyzetben, konkrét esetre kell megítélni.


A tényállás többi eleme nem áll meg egy rendőrségi vizsgálat esetében, nem a nyilvánossággal van a gond.

Szép is lenne, ha minden felmentett terhelt utána eljárást indítana az állam ellen.

2012. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

"bűncselekmény, ahol a sértett a vádló"


Én úgy tudom, az állam a vádló minden bűncselekménynél - a magánindítványosság ezen mit sem módosít, ha már beadták az indítványt -, amit a tárgyaláson az ügyész képvisel.


A "perelek" kifejezést én kártérítési ügyeknél tartom helytállónak.

2012. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rosszul tudod, és kevered a magánindítványt a magándváddal.

Sőt mi több, nem tudsz a pótmagánvádról sem.


Olvass kicsit utána, ha érdekel.

Pl. ezt: [link]

2012. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A "perelek" kifejezést én kártérítési ügyeknél tartom helytállónak."


Ebben is tévedsz, mert mégis, milyen kifejezést használnál akkor egy munkaügyi perrel, vagy családjogi perre, esetleg bármilyen más, polgárjogi perre?

Mondtam, hogy büntetőügyben egy kicsit tényleg furcsa, de nem érzem, hogy bele kéne kötni.

2012. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak a becsületsértés esetén feltétel a nagy nyilvánosság.

A rágalmazás feltétele, hogy mások előtt.

De a leírt ügy akár hamis vád is lehet.


A konkrétumok nélkül nehéz erre mit mondani. A gyanúsítás a nyomozása ezen szakaszában még nem állít semmit, csak tényeket, bizonyítékokat gyűjt.

Kérdés mi alapján indult eljárás, valaki feljelentett-e.


Amíg le nem zárják az ügyet mindenesetre biztosan nem indíthatsz eljárást senki ellen.

2012. márc. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!