Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akinek a gyerekét az állam...

Akinek a gyerekét az állam neveli hosszú éveken át, azok az emberek miért nem fizetnek ezért?

Figyelt kérdés
Márpedig a többsége nem fizet egy árva forinot sem.Ez hogy van?Ma egy állami gondozott nem kevés pénzbe kerül,többe mint egy családban nevelkedő gyerek.Én kötelezném ezeket a szülőnek nem nevezett egyéneket,hogy igenis fizessenek gyerektartást az államnak.
2012. márc. 2. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Ha nem fizetik, akkor sem lehet az utcára rakni a gyereket.

2. Ezzel csak arra ösztönöznénk őket, hogy nevelőintézetbe adás helyett vízbe fojtsák a gyereket.

2012. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért neveli az állam őket, mert a családja nem tudja ellátni megfelelően. Valószínűleg a fizetést se tudnák vállalni.
2012. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Négy fő ok van az állami gondozásra.

1. Meghalt szülők. (ebben az esetben a kérdésnek nincs értelme)

2. Rossz szülők. Verik a gyereket, vagy egyéb módon veszélyzetetik. Nos ők egyfelől ha nem szeretik a gyereküket, akkor úgysem adnának pénzt a nevelésére. Valamint az ilyen alakok általában rossz szociális helyzetűek, így nincs miből fizetniük.

3. Nem tudja ellátni, ezért adja be. Azaz azért mert nem tudja a felnevelésének az anyagi fedezetét biztosítani. Tehát őtőle sem várhatjuk el, hogy fizessen.

4. Lemond róla. Lemondott róla, nos akkor miért fizessen? Persze, ha gazdag és úgy mond le róla, akkor tőlük lehetne valamennyi hozzájárulás kérni.

2012. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Valószínüleg a fizetést sem tudják vállalni"


-Speciel nem azokra értettem akik lerobbant viskókban laknak,és egy darab családi pótlékból élnek hatan.Hanem azokra akiknek a civil életben van munkahelyük,lakásuk,csak éppen a kölküket nem óhajtják nevelni,mert az macerás egy dolog hosszú éveken át.

2012. márc. 2. 14:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Speciel nem azokra értettem akik lerobbant viskókban laknak,és egy darab családi pótlékból élnek hatan.Hanem azokra akiknek a civil életben van munkahelyük,lakásuk,csak éppen a kölküket nem óhajtják nevelni,mert az macerás egy dolog hosszú éveken át."


Ebből a fajtából elhanyagolhatóan kevés van, erre nem érdemes ráhúzni a klisét.

Az állami gondozottak 90%-ban azért kerülnek be, mert nem megfelelőek az otthoni körülmények(alkoholista, lecsúszott szülők, tettlegesség)- az ilyen szülőktől pedig valóban nem lehet pénzt behajtani és valószínűleg tényleg csak a gyerekgyilkosságok száma nőne meg, ahogyan előttem is írták. Még a szegénység miatt is nagyon kevesen kerülnek állami gondozásba, mivel az emberek a legnagyobb szegénységben is ragaszkodnak a gyerekeikhez.

2012. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nagyon ritka az, hogy egy jómódú család megszül egy gyereket, majd gondol egyet, hogy inkább beadja árvaházba. Nem hinném, hogy ez a réteg veszi leginkább igénybe ezt a "szolgáltatást". Egyébként vigyázz, mindjárt jön Hoffmann Rózsa, hogy a gyerekek írjanak alá egy szerződést, amivel vállalják, hogy visszafizetik a neveltetésüket.
2012. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert nincs pénzük.
2012. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Persze, ha gazdag és úgy mond le róla, akkor tőlük lehetne valamennyi hozzájárulás kérni."


Az ilyen meg ritka mint a fehér holló. Az utódairól senki sem mond le önként.

2012. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor elmesélnék egy pár példát.

Hosszú éveken át vendéglátó iparban dolgoztam,és nem szégyenlem nem úri helyeken.A törzsvendég közösség női tagjai 60 %-nak a gyerekei mind állami gondozásban nevelkedtek,a kicsiktől, a kamaszokig.Szegénység,napi megélhetési gondok sehol sem voltak,pénz viszont annál több.Vagy kényelmes bérlakásokban,vagy saját tulajdonú ingatlanban laktak,volt akinek autója is volt.Nos,erről az éppen érintett nevelőotthonok nevelői,tanárai mind tudtak,mivel a gyerekek havonta egyszer azért legalább hazajöttek hétvégére.Előzőleg mindenhol volt családlátogatás kivétel nélkül,hogy az Önkormányzat gyámügyi hatósága,vagy a Nevelő otthonok ellenőriztek azt már nem tudom,de jártak a lakásokban az tény.

2012. márc. 2. 18:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez mikor volt? Mert nekem nagyon hihetetlennek tűnik. Ráadásul az állami gondozottak nagy része a kisebbséghez tartozik. Szóval én nem hinném, hogy annyira jellemző lenne, hogy jómódú emberek beadnák állami gondozásba a gyerekeiket.
2012. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!