Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Lehet ebből valami bírósági ügy, ha több örökséget akar a testvérem mint amennyi valójában van?

Figyelt kérdés

Az apukám meghalt két hete az anyukám pedig tegnap. Itt éltek velünk egy házban és ők mindig itthon borítékban tartották a pénzüket! Amikor bekerültek a kórházba nálam maradt a pénz és abból fizettem nekik amit kellett. A testvérem külön lakik a feleségével és már most a pénzre fáj a foga. Kérdezte hogy mennyi volt nekik itthon én meg megmondtam az igazat, de ő azt válaszolta hogy ez nem igaz, mert biztos több volt nekik! Ha bíróságra viszi az ügyet hogy tudják bizonyítani hogy mennyi pénzük volt?Mert hát nyugdíjasok voltak és soha nem volt folyószámlájuk ezért mindig megírt borítékba tartották! Lakás, semmilyen ingatlan, se autó se semmi nem volt a nevükön, csak az a kis bútor meg az a kis pénzük volt! A pénznek is jóformán a fele elmegy majd a temetésre!

Lehet ebből valami bírósági ügy, ha több örökséget akar a testvérem mint amennyi valójában van?


2009. jún. 6. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A testvéred elmehet a biróságra, de beizonyitani nem lehet, hogy mennyi pénz vol nálatok, kivéve, ha a szülök irásban meghagyták valahol - amit nem tartok valószinünek.

A per eléggé kilátástalan, a testvéred csak ráfizehet - szó szerint, mert a vesztes fizeti a perköltségeket és az a legtöbbször nem kevés. (Azt se lehet mondani, hoigy ennyi nyugdijuk volt, és ebböl ennyinek kellene maradni - ha az egészet elköltik (mármint a szülök) , akkor is az az ö dolguk lett volna.

2009. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem hagytak a szülők végrendeletet, mert hirtelen jött az, hogy bekerültek a kórházba és eszünkbe sem jutott, hogy meghalnak! Csak nem értem, hogy hogy lehet valaki ennyire féreg, hogy még anyukámat el sem temettük és neki már rögtön a pénz kellene!


Köszönöm egyébként a választ!

2009. jún. 6. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kell aggódnod, mert ha valaki azt állítja, hogy több pénz volt otthon, akkor azt be kell bizonyítania (ő viseli a bizonyítási terhet, azaz azt, hogy ha valamely tény nem bizonyosul be, akkor az ő állításának nincs jogalapja).


Egyébként az illő eltemettetés, stb. költsége hagyatéki tehernek minősül és mindkét örökösnek hozzá kell járulnia, fele-fele arányban

2009. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jún. 6. 12:57
 5/7 anonim válasza:
100%

ebben sajnos neked leginkább a rengeteg vita lesz, ami kényelmetlen. Én ezek után őszintén szólva egy fillért sem adnék a tesómnak. szépen eltemetném a szüleimet a pénzből és a többit betenném egy számlára, ami később bármikor jól jöhet, akár neked, akár a tesódnak. csak azért, hogy most a gyorsan jött pénzt esetleg elszórja, nem adnám neki oda.

Egyébként is te laktál a szüleiddel, te láttad el őket te segítetted őket nap mint nap, nehogy már a tesód most jelentkezzen bármilyen pénzért is. Max belátásod szerint adj neki akkor, ha minden költséget elrendeztél, és marad a pénzből.

2009. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is be kell bizonyítani, ha valaki ilyet állít. Ezzel az erővel bárki bármit mondhatna és akkor az lenne az igazság? Tényleg biztos, hogy kellemetlen lesz, de állj ki az igazadért. Őszinte részvétem! (a testvéred miatt is, de utolsó alak az ilyen)
2009. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. jún. 6. 23:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!