Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes feljelentést tenni?

Érdemes feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Szivességi szerződéssel voltak albérlőink, viszont valójában volt lakbér.

Egyszercsak leléptek. El nem vittek semmit, a lakást sem verték szét hála az égnek, viszont kéthavi csekket nem fizettek be.

A férjem feljelentést tett, de én attól félek, hogy bizonyítani tudják a lakbért, és akkor még a végén mi kerülünk az Apeh látókörébe!


2012. febr. 14. 15:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azért nem hiányozna a balhé most nekem sem!
2012. febr. 14. 16:34
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Pedig jogosan voltak feljelentve mert nem fizették ki! Mivel bizonyítanák? Ha nem fizették be, akkor nem! Ne hogy már még ti legyetek felelősek
2012. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Volt, hogy utalással fizettek, mikor nem tudtunk a pénzért menni, vannak e-mailek, smsek, hívások, ingatlanügynök által találkoztunk, plussz internetes hirdetés is volt, amiben levolt írva, hogy havi ötven a lakbér, vannak tanuk akik látták, hogy átveszem a pénzt.

Meghagyták a kauciót, ezért nem akarok balhézni.

A férjemmel mostanában fasírtban vagyunk más okból.

Ráadásul van egy cégünk, ahol csak négy órában vannak az emberek bejelentve, ha jobban a körmünk alá néznek, akkor iszonyú nagyot bukunk. Plussz, hogy azóta vannak más bérlők is, akik szintén fizetnek.

2012. febr. 14. 16:54
 4/13 A kérdező kommentje:
Pardon, a fasítrot azért írtam le, mert ehhez tudható a férjem magánakciója.
2012. febr. 14. 16:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kaució tipikusan kéthavi bér, ezért pont a pénzednél vagy. Nem?

Amúgy meg ez az időnként utalással fizettek... Ha nem volt mindkét fél által aláírt, rendszeresen vezetett fizetési jegyzék, akkor ezen tényleg csak ti járhattok pórul.

2012. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom. amúgy másfél havi volt, ráadásul általányt fizettek, többet, mint amit használtak. A kedves férjem kergette el őket, mint kiderült. Ha nem tudtam menni a pénzemért, ő hóközben felugrott hozzájuk, balhézott, hogy szerinte kosz van, meg kupi. Engedélyt kértek és kaptak festésre, a férjem meg berontott és ordítozott velük, hogy nem tettszik neki. Mindezeket később tudtam meg. Ő csak pénzt akar látni :(

Úgy néz ki válunk.

2012. febr. 14. 17:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Most néztem a jegyzőkönyv másolatát. Mindent leatagadott még a szembesítésen is. A kauciót, és a lakbért is. Sőt! Négyen laktak ott, de csak az egyikükről beszélt.
2012. febr. 16. 07:32
 8/13 anonim válasza:
79%
Hát, te is meg vagy áldva rendesen. Jó nagy marha a férjed, sajnos ezen nincs mit szépíteni. Ha mindent így intéz, én megfontolnám, hogy elválok, mielőtt teljes anyagi csődbe taszít engem is a hülyeségeivel. Komolyan mondom.
2012. febr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet a válás miatt golyózott be igy a férjed. Amúgy bocsánat, de végre van egy példa, mikor nem a bérlö a hülye, hanem a tulaj. Ne haragudj, csak tényleg mindig ez van, hogy "na ugye, minek kellett odaengedni?!" Mint ha mindenki léhütö lenne aki albérletben él.
2012. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy rendes fiatal házaspár lakott ott, meg a feleség bátyja. Időben fizettek, minden. Nem a válásba hülyül bele, a hülyülése miatt fontolgatom, hogy válok.
2012. febr. 16. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!