Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet dolgozni 16 év alatt,...

Lehet dolgozni 16 év alatt, csak nyárimunkában?

Figyelt kérdés
Bár én 2 éve halottam, hogy engedik a 16 é alatti dolgoztatást, azóta nem tudom hogy mit változott.
2008. ápr. 4. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

semmi.


16 év alattiak munkavégzése


A 15. életévét betöltött, általános iskolában, szakiskolában, középiskolában nappali rendszerű képzés keretében (azaz nappali tagozaton) tanulmányokat folytató tanuló - az iskolai szünet alatt - munkaviszonyt létesíthet . Az ilyen munkaviszony létesítéséhez - ha a munkavállaló a 16. életévét még nem töltötte be - törvényes képviselőjének (szülő, gyám, gondnok) a hozzájárulása is szükséges . A hozzájárulást - az igazolhatóság érdekében - célszerű írásban megtenni, amelyet a munkáltató a munkaviszony létesítésével kapcsolatos egyéb dokumentumokkal együtt köteles megőrizni. E hozzájáruló nyilatkozat megléte nem csak a fiatalkorú első munkaviszonya létesítésekor, hanem a 15. és 16. életév között újonnan létesítendő bármely munkaviszonyhoz szükséges előfeltétel. Amennyiben a munkavállaló a 16. életévét már betöltötte, de még nincs 18 éves (korlátozottan cselekvőképes), nem kell a törvényes képviselő hozzájárulása , és a munkával szerzett keresményével is rendelkezhet (annak erejéig kötelezettséget is vállalhat).


forrás:

[link]

2008. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
1965-ben már a 7. elvégzése után is lehetett nyári munkát végezni.Én is "dolgoztam" egy szövetkezetbe.A munkám az volt ,hogy menjek reggelit vásárolni,tedd ide,tedd oda.Nagyon élveztem mert volt keresetem.Igaz hideg vízre se volt elég,de volt.
2008. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!