Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtámadható-e a haszonélvező?

Megtámadható-e a haszonélvező?

Figyelt kérdés
Ha a házamon az anyámnak haszonélvezeti joga van(öröklés miatt házastársi), de köztartozást halmoz fel, megtámadható-e, elvehető-e a jog,és a köztartozás a tulajdonost(azaz engem) terheli?
2012. jan. 26. 14:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy tévedésben vagy te az égvilágon semmit sem tehetsz amig anyukád él. Ha jól értelmezem az apukád meghalt akkor a ház fele az anyukádé az apukád részét öröklöd de és ezen van a hangsuly az örökölt részen van anyukádnak a haszonélvezet ez pedig addig tart amig él.Ha az egész ház a te nevedre van megvéve akkor sem tehetsz semmit mert a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál.A köztartozást anyukádnak kell fizetni ha nem fizeti akkor ráterhelik a házra és halála után rajtad hajtság be.
2012. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Tehát a fizetésemből nem vonhatják le a köztartozást és a férjemmel közösen szerzett vagyonunkkal nem vagyunk felelősek?
2012. jan. 26. 16:17
 13/17 anonim ***** válasza:

"159. § (1) A haszonélvező jogának gyakorlásában a rendes gazdálkodás szabályai szerint köteles eljárni. Viseli a dolog fenntartásával járó terheket a rendkívüli javítások és helyreállítások kivételével; terhelik azok a kötelezettségek, amelyek a dolog használatával kapcsolatosak, és köteles viselni a dologhoz fűződő közterheket."


(3) A haszonélvező köteles a tulajdonost a dolgot fenyegető veszélyről és a beállott kárról értesíteni - ideértve azt az esetet is, ha őt harmadik személy a haszonélvezet gyakorlásában akadályozza -, köteles továbbá tűrni, hogy a tulajdonos a veszély elhárítására, illetőleg a kár következményeinek megszüntetésére a szükséges intézkedéseket megtegye.


161. § (1) A tulajdonos jogosult a haszonélvezet gyakorlását ellenőrizni.


(2) Ha a haszonélvező a dolgot rendeltetésének meg nem felelő módon használja, rongálja, vagy a dolognak a haszonélvezet megszűntével való visszaadását egyébként veszélyezteti, és a tulajdonos tiltakozása nem vezetett eredményre, a tulajdonos biztosítékot követelhet.


(3) Ha a haszonélvező nem ad biztosítékot, a bíróság a tulajdonos kérelmére a haszonélvezeti jog gyakorlását biztosíték adásáig felfüggesztheti.

2012. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as Ő nem tulajdonos csak örökösvárományos,tulajdonos az anyuka ő az apai részt örökölte mert az apa meghalt.Ugy hogy az egész ház fölött az anya rendelkezik mivel a fele az övé a másik felén meg haszonélvezete van.
2012. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Erre egy jó módszer, hogy beköltöztök a mama mellé 1-2 hétre, és megmondjátok, hogy milyen jó kis hely ez, ha nem fizeti a számlákat odaköltöztök.

Ez általában beválik! :D

2012. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ő nem tulajdonos csak örökösvárományos"


1. Ennek mi köze a kérdéshez?

2. A kérdező azt írta, ő a tulajdonos.

3. Fél tulajdon nem tulajdon?

2012. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha nem beszámítható, akkor érdemes mérlegelni a gondnokság alá helyezést is.
2012. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!