Ebben az esetben hogy működik az öröklés?
Keversz több dolgot, főleg a végrendeleti és a törvényes öröklést. Ez azt jelenti, hogy az öröklés rendjét a végrendelet határozza meg, ha nincs, akkor pedig a törvény. Teccikérteni? Most van végrendelet, vagy nincs, vagy nem tudod?
Ezen kívül a kizárást és az érdemtelenséget is kevered. Az érdemtelenség, mint öröklést kizáró ok, az az amiről te írsz, vagyis ha bizonyos embereknek az életére tör az öröklésre jogosult. A kizárás - amire a végrendeletben van lehetőség - ennél szélesebb körben lehetséges.
Ha apukád az egyedüli örökös a húga után, de előbb hal meg, akkor te vagy az egyedüli örökös, ha nincs testvéred.
"Abban az esetben, ha apukám huga, akinek nincs se gyereke, se férje sőt még élettársa sincs, tehát rajtunk kívül senkije sincs, meghal, akkor ugye mindent apukám örököl."
HA NEM ÍR VÉGRENDELETET,
AKKOR IGEN.
"De ha mondjuk apukám hal meg először, akkor ugye én leszek a vérszerinti örökös, és így ha nem zár ki, mindent én kapok?"
IGEN, AKKOR TE ÖRÖKÖLSZ (HA NEM ÍR APUKÁD VÉGREND-T)
=TÖRVÉNYES ÖRÖKLÉS SZERINT
"én úgy tudom hogy a vérszerinti örököst nem lehet kizárni a végrendeletből"
ROSSZUL TUDOD
HA A SZOMSZÉDOT ÍRJA VÉGRENDELETBE
APUKÁD ÉS TE EGY FILLÉRT SEM KAPTOK
a köteles résszel kevered
de az csak leszármazóra, házastársra, szülőre vonatkozik
Kérdező, ez első dolog, hogy ez nem szép dolog, hogy mindegy, úgyis soká hal még meg. Várod?Na mindegy, ez magánügy.
Ha apukád kitagad, és azt nem támadod meg, stb, és ő meghal holnap, a testvére csak holnapután, akkor az örökség már a tied, mivel apukádnak a halála pillanatába levő ingó és ingatlan dolgaiból vagy kizárva.( Általában így néz ki: "Minden ingó és ingatlan vagyonomból kitagadom ......(érdemtelenség, életére tör) miatt.) És abban az esetben, ha a nagynénid írt egy végrendeletet, hogy mindent apukádra hagy, akkor a halála után szerzett vagyon már a törvényes öröklés szerint megy. De ha apukád és testvére között Öröklési szerződés volt, akkor más a helyzet, mert akkor a nagynéni vagyona már apukád nevén van, bár nem közvetlen. Ha viszont van egy testvéred, aki nagyon jóba volt apukáddal, kérheti a bíróságon, hogy mivel a nagynéni így akarta(egy jó ügyvéddel meg lehet csinálni), az öröklés úgy menjen, mint ahogy apukád akarta. De ha apukád sokkal hamarabb hal meg, mint a testvére, akkor már te is hivatkozhatsz arra, hogy igen, apukád meghalt x ideje, a nagynéni már írt volna valamit, ha téged nem akar az örökségből juttatni. Bonyolult, de remélem érthető. De ha te most azt mondanád, hogy elmegyek már apámhoz, vagy egy szabad órám, akkor talán javulna a helyzet.
Van testvéred? Ha nincs, egyszerűbb a helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!