Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank szúrt el valamit vagy...

A bank szúrt el valamit vagy ez így működik hitel öröklés esetében?

Figyelt kérdés
Édesanyám elhunyt és rengeteg hitelt megörököltem. Személyi kölcsön, hitelkártya, lakáshitel....a hitel minden formáját. Amikor a nevemre akartam íratni a lakáshitelt, akkor nem tették meg ezt pontosan, hanem nyitottak nekem egy számlát és arról vonják a hitelt, de semmi papírt nem írattak alá velem h ez az én hitelem, semmiféle szerződést sem. A hitelkártyával meg semmit se csináltak. Kétszer voltam bent a bankban miatta, és mondták h igen ezt nekem kell kifizetnem de annyit bénáztak h még mindig nincs a nevemen. Immáron 2 éve nincsen rá semmi se betörlesztve, mivel elkerültem külföldre, de itt se vagyok szerencsés. A lakáshitelnél is nagyon el vagyok maradva, de szerencsére jövő hónapban el tudom kezdeni rendezni. De nem értem h miért nem kapok semmi felszólító levelet sem???? Elszúrtak vmit?? Plussz amikor felvette édesanyám a lakáshitelt aláírt egy papírt h ő egészséges és nem volt az, de viszont beszámítható se volt. Előtte fél évvel be akarták utalni Sümegre öngyilkossági kísérlet miatt. Érdemes ezzel megtámadni a hitel biztosítását? Mivel nekik kellett volna utána járniuk az egészségi állapotának és nem tették meg. Lehet hivatkozni arra h már nem volt beszámítható? Még mielőtt bárki neki állna ítélkezni, számomra ő a mintaanya, jobbat se kívánhattam volna, de a rák az ez eléggé kemény dolog. Köszönöm
2010. jún. 2. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az örökség megnyíltával megszerzed a hagyatékot, és felelsz az azt terhelő tartozásokért, de csak a hagyaték értékéig. Talán nem tudsz róla, de a hagyatékról le is lehet(ett volna) mondani, akkor nem örököltél volna tartozást se.

Azzal meg nem sokra mennél szerintem, hogyha megtámadnád a hitelfelvételt. Mit érnél azzal? A szerződés érvénytelen lenne, következmény: az eredeti állapotot kell visszaállítani, tehát olyan helyzetet létrehozni, mintha fel se vették volna a hitelt. Ez azt jelenti, hogy akkor egy összegben kellene visszafizetned rögtön az egész felvett hitelt. De ebben mi a jó?

2010. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem keress egy ügyvédet, mert valami nagyon nem kóser itt, vagyis valamit nagyon nem értesz



az elsőnek igaza van, volt más örökség vagy csak a tartozás?

2010. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha volt a hitelhez fedezeti életbiztosítás, akkor a biztosítónak kell fizetni a tartozást.Míg ez ki nem derül, ne nagyon erőltesd az egészségi állapot vonalat.
2010. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt átvetted az örökséget, mérlegelni lehetett volna, hogy megéri-e átvenni. Csak abban az esetben volt értelme az örökhagyó helyébe lépni a hitelezőknél, ha a rád hagyott vagyon fedezi ennek költségeit, de sajnos ez a tanács már későn érkezett neked. Le lehet mondani az örökségről, ha a hitel több, mint a vagyon.


Mivel a hiteleket hosszú ideje nem rendezted, valószínűleg már mindegyik hitelszerződést felmondták a bankok, ezért nem kapsz tőlük semmiféle tájékoztatást, felszólítást, mert már biztosan átadták az ügyet követelés kezelőknek.


Ebben az esetben nem célszerű utalni semmilyen összeget addig, amíg nem tisztázod, most hogy áll a tartozás, mennyi teher van a házon, stb, stb.


Ilyenkor már csak a követeléskezelőkkel tárgyalhatsz, velük köthetsz különböző egyezségeket, megállapodásokat, de nem egyszerű ez a helyzet, érdemes ügyvédet fogadni, különben belebukhatsz anyagilag ebbe az egészbe.


A biztosításnál sajnos fordítva tudod a törvényt, nem a biztosítónak kell utána járnia szerződéskötéskor, hogy a biztosított igazat mond-e. sajnos édesanyádat terheli a felelősség, ha anno valótlan adatokat közölt. A biztosítás megkötésekor ugyanis aláírt egy egészségügyi nyilatkozatot. Ha abban valótlan adatok vannak, a biztosító nem köteles fizetni, amennyiben a halál oka olyan betegség, amit az aláíráskor elhallgatott.

2010. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!