Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nevelőapámnak jött egy levél...

Nevelőapámnak jött egy levél a nyugdíjintézettől, hogy 2012 január 1-je óta hivatalosan öregségi nyugdíjas, mert elérte a korhatárt. Annak idején ő rokkantnyugdíjasként ment el. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mostmár az öregségit fogja kapni és abba benne lesz ez a rokkantnyugdíjas cucc is elég bonyolult de annó az én öregapámnál is így volt. Bár hogy ezen mit változtattak arról fogalmam sincs, de lényegében így van.
2012. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi bonyolult nincs benne. Átalakítják az egész rokkantnyugdíjrendszert, ez ennek egy része. Ez után nem lesz olyan, hogy rokkant nyugdíj. Helyette lesz rokkantsági ellátás és rehabilitációs ellátás. Idáig aki rokkantnyugdíjas volt, és betöltötte a nyugdíjkorhatárt, nem változott semmi. Kérhette az öregségi nyugdíjazását, de nem volt értelme, mert ugyan annyit kapott úgy is. De mivel ezentúl nem lesz olyan, hogy rokkantnyugdíjas, ezért autómatikusan öregségi nyugdíjat kap aki betölti a korhatárt. Ennyi. Nem fog változni semmi nevelőapud esetében, csak ami pénzt kapott idáig, azt ezután máshogyan fogják hívni.
2012. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is most kapott egy ilyen papírt pedig ő a 68 évével már eleve öregségi nyögdíjas, erről már évekkel ezelőtt megkapta a papírját és azóta öregségit kap szóval nem tudom, hogy az ő esetében miért kapott papírt amikor már rég nem a rokkantságit kapja.Na mindegy a lényeg, hogy most más néven fogja ugyanazt kapni.
2012. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A poént még nem írtam: 75 éves lesz a nyáron. Azt mondta, jó, hogy nem hívták be felülvizsgálatra.
2012. jan. 18. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!