Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A ma elfogadott GYES illetve...

A ma elfogadott GYES illetve Családi pótlék (23 évről -> 20 évre csökkentés) mikortól lép életbe?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 16:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Elírtam! Szóval: A ma elfogadott GYES illetve Családi pótlék (23 évről -> 20 évre csökkentés)törvény mikortól lép életbe?
2009. máj. 25. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:

bocsi, az én válaszom nem lesz hasznos, mert fogalmam sincs.

Viszont nem teljesen értem ezt a 23->20 képletet....

ezzel azt akarod mondani, hogy eddig 23 éves korig járt a gyes és a CSP? És mióta? Mert én 28 évesen szültem, és nagyjából ismerem a TB törvényt, de hogy a gyes és CSP az anyuka életkorához lenne kötve, ilyet még nem hallotam. Vagy csak nem értem a kérdésedet?

2009. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, az enyém is részben-off lesz.

Melyik napirendi pontként tárgyalták ma a parlamentben? Mert a parlament honlapján a letölthető napirendek között csak a gyed, tgyás szerepel, a gyes-t nem találom. A 9. napirendi pontként tárgyalt törvénytervezetben a családi pótlék csak annyiban szerepel, hogy az 50%-ig lehet természetbeni juttatásként folyósítani. Ez 2009. szeptember 1-jén lép hatályba.


Elsőnek:

Nem az anyuka életkoráról van szó, hanem arról, hogy idáig az után a max. 23 éves gyerek után járt csp, aki nappalin tanult stb. kritériumok. Ezt szállították(?) le 20 évesre. Vagyis hiába tanul egy 23 éves nappali tagozaton, nem fog járni utána a családi pótlék.

2009. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok...

igen, a CSP-nél stimmel a kor (tehát nyilván a "gyerekről" van szó), de a GYES-nél???? És nagyon egyben volt a kérdés, engem ez zavart meg.....

2009. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
16:35-ös.. hol található ez az infó? [link] ezen a lapon? Pontosabban hol, sajna nem találom!
2009. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, csak hogy válasz is legyen itt: a 2010. április 30. után született gyerekekre lesz érvényes az új szabály (csp csökkentés, GYES csak 2 éves korig, stb).
2009. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Végül sikerült megtalálni a záró szavazásra bocsátott törvénytervezetet, ebben már minden szerepel. Akit érdekel:

[link]



22:45-nek:

Ha rámész a www.parlament.hu-ra, akkor középtájon van a közérdekű információk, ott lehet kiválasztani a napirendeket, ami következtében a május 25-26-i ülések napirendjét adja csak ki. Ez az elmúlt öt napban kb. 8szor módosult, a május 25. 15:30-as állapot szerint az ominózus szavazás a 8. napirendként szerepelt.

[link]


Ez a törvényjavaslat elég sok mindent tárgyal, ennek megfelelően bizonyos részei eltérően lépnek életbe:

Általánosságban 2009. szeptember 1.

Az izgalmasabb részek:

Tgyás, gyed, gyes (csak két évig) rész: 2010. május 1-től

A családi pótlék csak 20 éves korig jár rész: 2010. szeptember 1.

2009. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!