Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az gond, ha szovjet himnuszt...

Az gond, ha szovjet himnuszt hallgatok?

Figyelt kérdés
Már legalább egy hónapja a szovjet himnuszra kelek... a szüleim hívták fel rá a figyelmemet, hogy ez így nem helyes. De én ezt, mint zenei műt értékelem. Ezért le is csukhatnak? Ezzel idegesítem a többi embert? Meglincselnének, ha megszólalna a villamoson?
2009. máj. 22. 22:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

hát igen... én sem szeretném provokálni a népet, hisz láttam, tanultam, mik folytak abban a korban. Nekem se lennének jó emlékeim róla a helyükben; de ez a mű egyszerűen hihetetlen, gyönyörű, pedig én rockot hallgatok :P. Amerikai ismerőseim, meg egyéb más nemzetiségű barátoknak meg a magyar tetszik a legjobban. Azt mondják, nem hallottak még szebbet. Pedig a szovjet himnusz sokkal szebb, lelkesítőbb, bátorítóbb.


Köszi szépen a válaszokat!

2009. máj. 23. 09:09
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Addig nincs baj amíg csak a zene miatt hallgatod. Amúgy Oroszország himnusza ugyanolyan mint a szovjet, csak más szöveggel.
2009. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Az észak-koreai himnusz (Aegukka) is szép, és a stílusa hasonlít a szovjetre. Előnye viszont, hogy senki sem ismeri fel.
2009. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
nem értem, hogy hogy lehet, h a kommunista himnuszok a legszebbek...
2009. máj. 23. 18:13
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A kommunista himnuszok a legszebbek? Lehet, itt van pl. Kelet-Nlmetország himnusza:


http://www.youtube.com/watch?v=memLPKw7cHo


Vagy Orwell Óceániájának himnusza :)

http://www.youtube.com/watch?v=uAhicl-Owr4


Viszont Pol Pot Kambodzsájának himnusza nem fenséges, hanem egyenesen nyomasztó:


http://www.youtube.com/watch?v=UTeGfSkQPCA

2009. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Hello! Ne foglalkozz vele mit mondanak, én már nagyon rég használom csengőhangnak és még nem negatív megnyilvánulása senkinek. (de ha lett volna sem érdekel) Amúgy én a himnusz régi magyar nyelvű változatát használom, mert kicsit gyorsabb. Szerintem semmi sértő nem lehet egy csengőhangban. Akinek pedig nem tetszik csukja be a fülét. Üdv. P.
2009. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ne is foglalkozz vele a telefonomon vagy 10 ilyen van. Amúgy nekem is jobban bejön a szovjet mint a magyar.
2010. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Amúgy most is azt hallgatom youtube-on:D
2010. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!