Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az gond, ha szovjet himnuszt...

Az gond, ha szovjet himnuszt hallgatok?

Figyelt kérdés
Már legalább egy hónapja a szovjet himnuszra kelek... a szüleim hívták fel rá a figyelmemet, hogy ez így nem helyes. De én ezt, mint zenei műt értékelem. Ezért le is csukhatnak? Ezzel idegesítem a többi embert? Meglincselnének, ha megszólalna a villamoson?
2009. máj. 22. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Igen, meglincselnének, mert itt azt nem lehet a fejükbe beleverni, hogy te azért hallgatod, mert tetszik. Ha szovjetet hallgatsz, akkor rögtön köcsög vagy. Ha nekem cigányzene szólna, akkor én is cigány lennék. Az nem számít, hogy csak a zenétjület szeretem, cigány vagyok. Elvileg nincsen ezzel semmi baj, de nyilvánosan a tolerancia hiánya miatt nem javasolt.
2009. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Arról nem is beszélve, hogy a dallama még a cári himnusz volt, ahogy tudom.
2009. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a kommunistákat, de a szovjet himnusz nagyon tetszik nekem is. Meg a Horst Wessel Lied is, ami ugyebár a Náci Németország nem hivatalos himnusza volt... Zeneileg értékelem mindkettőt, de nem nyilvánosság előtt hallgatom őket.
2009. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Törvényileg semmi nem tiltja, csak max. egyeseket zavarhat, erre oda kell figyelni, tapintatosnak lenni velük.


Amúgy nekem is tetszik, én is szívesen hallgatom. Ilyen hangzású himnusz kéne Magyarországnak is, nem az a gyászmenet, ami most van, és máris javulna egy picit az általános hangulat. :)

2009. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyésedj,a szovjet himnusz egy nagyon szép mű,és gyönyörű és énekelhető a dallama!!Én még tanultam Általános

Iskolában,az is a történelem egy részét képviseli,és különben sem kell mindenben a politikát nézni!!Már nem a kommunizmusban élünk ,hogy egy csengőhang miatt lecsukjanak!! :)

2009. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A szovjet himnusz jó! Én még szoktam Varsavjankát, Quantanamera-t, és más mozgalmi dalokat is hallgatni. Vissza visznek a gyerekkoromba!

A nyáron egyik étteremben ahol élő zene volt, kértünk pár ilyent. A zenész lejátszotta ezeket, de senki se sértődött meg rajta!


Pár éve még a szovjet himnusz volt a csengőhang a telefonomon, de senki se akart meglincselni (bár az is igaz, hogy 100 Kg vagyok)

2009. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Soyuz nerushimy respublik svobodnykh

Splotila naveki velikaya Rus'!

Da zdravstvuyet sozdanny voley narodov

Yediny, moguchy Sovetsky Soyuz!

2009. máj. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
72%
Én semmilyen szovjet emléket nem szeretek. Sírva fakadok, vagy durva, haragos érzések jönnek. Azért a meglincselést nem választanám.
2009. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egy nagyon érzelmes, lelkesítő, megragadó mű a szovjet himnusz. Persze most tegyük félre az ideológiát stb., és csak zeneileg nézzük. Szerintem nem gáz hogy ha a zenére kelsz és nem az ideológiát élteted vele. Viszont villamoson nem szerencsés, ha megszólal, sokan félreérthetik, nem szép dolog provokálni vele.
2009. máj. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép a szovjet himnusz,Nekem is tetszik.Nem magával a himnusszal van gondja az embereknek,hanem a hozzá kötődő emlékekkel.De hálisten hol van az már.
2009. máj. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!