Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy fogják beszedni az ebadót?

Hogy fogják beszedni az ebadót?

Figyelt kérdés

Gyakorlatban e zhogy fog kinézni?


Honnan tudják hogy hány kutyánk van, mi alapján bírálják el, hogy adott fajtáért mennyit kell fizetni stb?

Meg elvileg szociális helyzet is meghatározza mennyit kell fizetni? Na ez mit jelent? Milyen sztenderd kategóriák lesznek erre?


Jön majd egy kutyaadó-beszedő és köteles leszek beengedni hogy megnézze az állataimat?

Az oltási könyvbe bevezetett tulajdonosnak kell fizetni, de mivan ha nincs oltási könyv?(nálunk van, csak kiváncsi vagyok..)

Szóval hogy lesz ez?


köszi a válaszokat..



2012. jan. 2. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Évente legfeljebb 6000 forint lehet, veszélyes kutyák esetében pedig max. 20 ezer forint.

Mentesülnek az ebadó alól a magyar fajták (puli, pumi, mudi, kuvasz, komondor, rövid szőrű és drótos magyar vizsla, magyar agár, erdélyi kopó), a speciális feladatot ellátó kutyák (mentő-, segítő- és szolgálati kutyák), az ivartalanított ebek (kiv. a veszélyes kutyákat), és a menhelyen élő, valamint az örökbefogadott kutyák." ( [link] )

Mivel kötelező a kutyákat beoltani, így szerintem az állatorvosok nagy segítséggel lesznek beoltva, de még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy küldenek egy nyilatkozatot, amiivel jelenteni, kell hogy mennyi és milyen állatok vannak a háznál. Aztán kijönnek, megnézik és elbírálják, hogy mennyit kell fizetni. Bár ebben nem vagyok biztos, más utak nem nagyon léteznek.

2012. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bumbi02 ***** válasza:
100%

Szerintem postásnak beöltözött emberek végig mennek az utcán, és írják fel a házcímeket hogy hol és hány kutya ugatta meg...


AMúgy lövésem sincs, teljesen irreálisnak tartom az egészet , nem ettől az évente 5000 forinttól fogok falnak menni, de az állam se ebből fogja megoldani a problémáit...

2012. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 doboszoli ***** válasza:
100%

Nagyjából sehogy.

Érdekelne, pl. Kanalas Raffaelné, akit reggel az ABC-be menet 4-5 játszótéri keverék is elkísér, hogy áll sorban a befizetésnél.

Nem erről van szó.

Adott a kormány egy nem létező lehetőséget az önkormányzatok,(bocsánat, Önkormánzati Hivatalok) kezébe, hogy a megnyirbált állami pénzeket pótolják. Ha kevés a pénz az óvoda működtetésére, tessék kivetni az ebadót, az ingatlan adót, és megoldva a probléma. Van még ott pénz a párnacihában, csak tessék beszedni!!

2012. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..

na majd meglátjuk..


Én mint felelősségteljes kutyatartó még egyet is értenék ezzel a dologgal, ha látnám értelmét.

De egyelőre csak a kóborkutyusok számának növekedése az, ami szerintem ebből kisül majd..:S

2012. jan. 2. 16:40
 5/5 anonim ***** válasza:

"A kiindulás az, hogy a kutyákat az önkormányzatok háromévente kötelesek összeírni."

[link]


[link]

2012. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!