Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élni még legális-e?

Élni még legális-e?

Figyelt kérdés

A híreket hallgattam épp és ilyeneket mondanak benne hogy illegális nádtermesztőket fogtak el a rendőrők. Meg találtak 1 illegálisan párduct valakinél... (Kitömöttet) :P

és a rendőrség vizsgálja az ügyet..

Illegális 90nél gyorsabban menni ,illegális dohányozás illegális leszegényedni és csövesnek lenni. illegális minden már. illegális még az öngyilkosság is. illegális...illegális....illegális. még ha betörnek hozzám és megvédem magam az is illegális.

Ebben az országban mit lehet még legálisan csinálni??



2011. dec. 9. 10:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%

14:12.


Fogd már fel, te agyatlan, nem minden ok nélkül írjuk amit írunk. Nem azért mondom, hogy el akarok innen menni, mert nekem ez most jó vicc, jó lázadni. Nem, egy cseppet sem jó itt hagyni a családomat, a barátokat. De ez van, meg KELL tennem, mivel ha itthon maradok éhen halok.

Tudod: próba cseresznye. Lesz ami lesz, legalább megpróbálom. Aztán ha ott sem jön össze, akkor még nagyobb kakiban vagyok mint eddig.


Miért baj az, ha az ember próbálja megoldani az életét? Hogy ne kínkeservesen csak az adókat, a számlákat nyögje, hanem ÉLJE is az életét? És ez most nem csak költői kérdés, légyszíves fejtsd ki nekem miért bánt ez téged?

Esetleg te nem tudsz elszakadni, nincs lehetőséged?

2011. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%

- Élni még legális-e?

- Nem mert, leszavazta a demokrácia intézménye.

- De nekem mást mondtak, hogy másról szól a szavazás.

- Márpedig erről volt a döntés. Nem olvastad el ezt részletesen?

- De ez, több ezer oldalnyi szöveg volt!

- Igen, mert a java része halandzsa - bandzsa, vagyis betetetés volt.

- Akkor rögtön visszavonom a szavazatomat!

- Azzal is elkéstél, mivel azt is megszavaztad, hogy innentől nem ér, semmit sem a szavazatod!

- Micsoda? Te megint hülyének nézel engem?

- Mivel, te is, megszavaztad, ezért igen! Nézz, most jön, Terrorista Elhárítás!

- Látom, de azt nem, hogy mit akarnak?

- Azt, hogy elvigyenek minket!

- Mi van????

- Terroristák lettünk, mert te is, ezt szavaztad meg!

- NEEEE!

- Én, viszont, nemet mondtam, de az én szavazatom nem számít, így nincs mit tennem.

- Egyedül, csak te szavaztál nemmel.

- Na látod! Mert én, végigmertem olvasni ezt az egészet, de addig nem megyek semmire sem, ha te, nem értetted meg ezt. By!

Az, hogy a fenti iromány, csupán, a képzelet szüleménye, vagy van, valóságtartalma is, azt meg, nem én döntöm el!

2011. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Antimod ***** válasza:
81%

Legyél öngondoskodó, ez ma a lemez.

Vagyis:


fizess be minden sz.rt (szja, áfa, TB, illetékek, törlesztőrészletek, egyéb adók), és ne csodálkozz, ha az állam a "modern állam" köntösébe bújva minden támogatást leépít.

2011. dec. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Elolvastam minden véleményt. Köszönöm hogy válaszoltatok rá. Egyetértek azzal amit sokan írtatok hogyha nincs munkád és nincs családod meghalsz mint(jogtalan utcán élő).. Míg régen elvolt a szegény ember is ,volt háza nem fagyott meg nem halt éhen. Mostanra ez megváltozott... Nekem személy szerint közel 2 éve nincs munkám. 2évet azzal töltöttem el hogy tanultam hogy csináljak valamit ,otthon állnak már hegyekbe az OKJ,s szakmáim. Semmire se megyek velük. Tényleg ingyen dolgozik az ember még ha fizetést kap érte általában akkor is. Ami marad a fizuból az kajára villanyra fűtésre elmegy. De számomra nem is ez az igazán idegesítő dolog. Hanem az hogy a fiatalok azt látják hogy aki aljas rosszindulatú gátlástalan csak az marad életbe és az boldogul. De én félek a jövő mi lesz így??

Rosszabb itt élni mint egy háborúban. Itt azt se tudom ki az ellenség.


Állandóan perelve vagyok pedig tisztességesen élek ha kitalálok valamit amibe még megérné belefogni akkor azokra a munkákra vagy plusz adót találnak ki vagy valami különleges jogszabályt hoznak hogy véletlen se érje meg foglalkozni egy szakágazattal. Szeretnék munkát teremteni legalább pár embernek de folyton falakba ütközöm.

Például egy cégesautó évi adója egyik napról a másikra 300e Ft lett. A benzinár az egekben egyalkalmazott után 360e ft ot kell kifizetni havonta adóban. Itt jön a kérdés hogy mit tud csinálni egy melós amivel ezt kitermeli? plusz még hasznot is kéne termelnie mert ugye puszta kézzel ennyit nem lehet kitermelni ehhez valami gép kell. Annak meg van energiaszükséglete karbantartása anyagárak stb. kb olyan 1 millió amit ma egy melósnak ki kell termelnie hogy a munkaadójával együtt ketten megkapják a minimálbér közeli nyereséget. :( Ez itt csírájában van elfolytva. Meg van ölve a jövő.


Itt csak a multik élnek meg kihasználva a rengeteg dolgozó nyereségét ,profitra szer tenni. Valamint a 3 évre adómentes gyárak akik kihasználják 300%osan az embereket akiket ezután kirúgnak mert adóval nem nyereséges itt dolgoztatni. Az emberek időre dolgoznak azaz 3 év alatt maximákis kihasználtság. (Hogy sokan tönkremenne lerokkannak ebbe az nem számít. 3 év! addig jön helyette 100 másik aki örül hogy dolgozhat.


És ezek az emberek miután kirúgták őket egy ugyanilyen helyre kényszerülnek elmenni dolgozni. Ez a szép jövő?? Miért fogadja ezt el mindenki?

A németek például azon problémáznak hogy a fővárosi metróépítés nagy porral jár és nem engedélyezik. Itt meg rabszolgasorsba van szinte mindenki de még le se esik ez senkinek. Tudjátok mit látok én?? Senki nem áll ki semmiért. Mert úgy tanította őket az élet hogy ha kiáll valamiért még sok ember is ,ha baj van mindenki 6 irányba menekül.


Amúgy én is külföldbe gondolkodok mint munka. Csak az a baj ezzel hogy itt úgymond vagyok valaki külföldön meg egy senki. Gondoljatok arra hogy ti hogy néztek egy külföldi munkásra... (úgye"?) Szerintem átjött a lényeg. Kint rád is úgy gondolnak.. :(

Akkor nem itthon kéne rendet tenni??

2011. dec. 10. 08:24
 25/30 A kérdező kommentje:

Amúgy a másik amit egyenesen letarolnék elpusztítanék Magyarországon az a média. A reményt is elveszik azzal a rengeteg negatív dologgal amit közölnek. Olyan min egy elrettentő halálhírnők. Bekapcsol az ember egy tvt vagy rádiót az megy benne hogy Megölte Beperelte ,Balesetet okozott ,Feldarabolta ,Kirabolta Eladósodott Megölte magát Eltűnt "2-8évet is kaphat... ,Drágul. Áldozatát... És hogy ez még ne legyen elég a nagyvilágból még megfűszerezik egy kis Zavargások voltakkal vagy valami extrém dolgokkal. Bombáznak folyton csak bombáznak negatív hírekkel. Én már esküszöm hogy csak olyan adókat hallgatok amibe zene szól vagy nincsenek hírek.

Sok embert befolyásolnak és félelemben tartanak ezzel.

Sok ember negatív lesz ettől negatívan kezd el gondolkodni ettől a többi ember is. és a végén ez mindenkire kihat.

2011. dec. 10. 08:42
 26/30 anonim ***** válasza:

08:42


"Amúgy a másik amit egyenesen letarolnék elpusztítanék Magyarországon az a média. A reményt is elveszik azzal a rengeteg negatív dologgal amit közölnek."


Mit tippelsz, miből él ez a média? Kitaláltad, a nézettségből és olvasottságból. És kik olvassák/nézik az olyan dögkutakat, mint az Index meg a kertévék? Te és a többi panaszkodó, mindenben a rosszat látó, mindennel elégedetlen, mindenen gúnyolódó elvbarátaid. Rátok van szabva a műsoruk, ezért népszerűek.

2011. dec. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

17:52


Amíg a magyar állam 2,9 millió nyugdíjast tart el 3,8 millió aktív adójából, addig modern államról vagy öngondoskodásról beszélni egy rossz vicc.


Ha öngondoskodás lenne Magyarországon, akkor kezdődne csak az igazi hisztériázás a GYK-n, mert a rengeteg divatszingli, a rengeteg kényelemből csak egy gyereket vállaló házaspár és a rengeteg inaktív, vagyis az itteni törzsközönség nem tudna többé állami transzferekből megélni és menne a levesbe.

2011. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet,és engem is anno azért rúgtak ki, mert nyugdíjasokat alkalmaztak, mert utánuk valami kedvezményt kapnak.Hol itt az ésszerűség?
2011. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nincs 3.8 millió adófizető aktív.


De van kb 800 ezer állami alkalmazott akiknek legalább negyede különféle potya tisztségekben ,hivatalokban vagy csődtömeg cégekbe van mentve többnyire ismeretség alapján.Az ők szinte semmire kapott jövedelmeik nagyobb tétel mint a nyugdijak vagy a szociális segélyek.


A kérdezőnek igaza van sokmindenben.

Esteleg abban tudnék vele vitatkozni ,hogy ha az ember valamit akar , hisz benne és szán rá időt energiát(esteleg kedvét is leli abban a munkában) az eddigi tapasztalataim szerint el szokta érni célját.

Már ha reális...valamelyest.

Mindig jönnek hullámvölgyek , de aztán jönnek új idők amik bizalommal ,lelkesedéssel töltenek el.Próbálok én is valahogy kiegyensúlyozott és bizalomgerjesztő maradni(vannak technikák erre) a kor előre haladtával nem túllihegve egyik állapotot sem.Nincs mire büszke legyek, de ha sajnálnának az még carabb volna pedig vannak alaphiányosságok.

De még úgy sose volt, hogy valahogy ne lett volna.

2011. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Igazad van tisztelt kérdező.Lassan már levegőért is fizetni, illetve jogositvány kell.Ha ez így van akkor biztos, hogy nagy lázadás lenne az egész ország ellen
2012. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!