Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amerikaiaknál (USA) tényleg...

Amerikaiaknál (USA) tényleg mindenért be lehet perelni a "'másikat"? És sokszor meg is nyerik!

Figyelt kérdés

Nem 1 olyan esetet hallottam már (igazak is voltak) hogy pl:


Egy nő a mikróban akarta megszárítani a macskát...a következményét tudjuk, szegény macska. Erre a nő beperelte azt az elektronikai céget, és MEGNYERTE !! Már nem tudom mennyi kártérítést kapott....


Vagy, egy férfinek a felesége 40 évig dohányzott, végül tüdőrákba halt bele. A férfi beperelte a dohánygyártó céget és MEGNYERTE A PERT!! Nem tudom mennyi dollár kártérítést kapott....



Még rengeteg ilyen eset van, és igazak is !


Csak azért nem értem, mert ha valaki pl itt próbál ilyenért beperelni egy céget vagy akárkit simán szemközt röhögik, mondván (és igazuk van) ki az az idióta aki pl a macskáját a mikróba akarta megszárítani.

Vagy hogy egészségtelen a dohányzás....



De olyat is hallottam, hogy már azért is beperelhetnek az USÁban mert pl az iskola folyosón egy gyereknek nekiment véletlenül a tanár -> molesztálás -> beperlés


Komolyan így van ez vagy csak vicc?



Nem nézem le az amerikaiakat csak egyszerűen nem értem ezt a mentalitást.....ha az utcán balesetet szenvedett valaki, hiába tudnád megmenteni az életét, ha hozzányúlsz beperelnek és irány a börtönbe...nem vicc, ezért nincs az amcsik jogosítvány szerzésénél elsősegély vizsga.....



Mit gondoltok?


2011. dec. 5. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ugye tudod, hogy ezeknek a sztoriknak a 99 %-a pusztán városi legenda ;)
2011. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a-a. Voltam kint az USA-ba, az egyik ismerősünk ott ilyen téren dolgozik, és ő is mondta, hogy sokszor érkezett és érkezik hozzájuk efféle bejelentés, per indítás.

Szóval nem legenda ;)

2011. dec. 5. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Üdvözöllek a szép, új, liberális világban!
2011. dec. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
polgári pert Magyarországon is minden szarért lehet indítani, de ez nem azt jelenti, hogy minden ilyen mondvacsinált szarral nyerni lehet, akár itt, akár az USA-ban
2011. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hááát, pedig ezek valós esetek, nem legendák, vagy kitalált dolgok.
2011. dec. 5. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ott elég nevetséges dolgok vannak.

Úgy veszem észre amúgy, hogy ez már kezd Magyarországra is begyűrűzni, egyre nevetségesebb dolgokért indítanak már itt is pereket, és minden ember első gondolata, ha történik valami, hogy "majd jól beperelem".

2011. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hulyeseg amit a kerdezo ir. En itt elek es latom mi folyik itt.

Amiota valaki leforrazta magat a mekis kaveval es perelt, azota a meki poharakra ra van nyomtatva hogy vigyazat forro. (a meleg italos poharakra.)


Minden uzletben a wc-ben van egy sarga tabla, amit a takaritok ki szoktak helyezni az ajtoba, amire az van irva, vigyazat a padlo csuszik. Ha nincs es valaki elesik, akkor azonnal perel.

Munkahelyen is csinalnak ilyet. En pont ismerek valakit aki egy etterem konyhajan "dobta el magat" es tobb ezer dollaros karteritest kapott, ugyanis a munkahelyi balesetek meg jobban "fizetnek" mint a nyilvanos helyen tortentek.

Ugyanebbol a "per miatti felelembol kiindulva" szinte minden termekre ra van irva, ha gyereke kezebe nem valo, mert az apro darabokat lenyelheti (pl teve taviranyito, szamitogep billentyu... nem mintha ilyen kerulne gyerek kezebe) de a gyartok ahol csak lehet megvedik magukat az esetleges perektol.


Engem nem zavar, hogy ez letezik, az nem erdekel ha masok ezzel visszaelnek, de viszont megnyugtat a tudat, hogy en is elhetek ezzel barmikor, ha tenyleg baleset er (nem ilyen mikro/macska hulyesegbol, hanem valami tenyleg komoly/normalis ugybol kifolyolag)

2011. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Skóciában dolgoztam egy étteremben, szintén ez a sztori volt. Valaki elesett és több ezer fontot perelt el a cégtől.


Amerikában tudjuk, hogy minden államban más törvény van. Több helyen akkora baromságok vannak, hogy egy normális ember pislog párat mikor meglátja. Van olyan állam ahol ha bókolsz egy nőnek akkor beperelhet zaklatásért és egyebek.

2012. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!