Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell /lehet/ a végrende...

Hogyan kell /lehet/ a végrendeletet közjegyzőnél elhelyezni? Mi ennek a díja? Csak azok válaszoljanak, akik ezt már megtették, vagy pontosan tudják a választ.

Figyelt kérdés
Ha el is helyezem, honna tudják az örökösök, hogy hol kell keresni? És ha közben vagyoni helyzetem változik , módosíthatom a közjegyzőnél lévő végrendeletet, vagy egy újabb megbízást kell adnom az újabb őrzésére?
2009. máj. 9. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szükséges közjegyző, elég az ügyvéd, aki megcsinálja a végrendletet.

Az elkészült végrendeletet a Központi Végrendeleti Nyilvántartásba bevezetik, tehát, ha hagyatéki tárgyalásod lesz az első amit megnéznek ez a nyilvántartás. Ha itt nincs végredelet, akkor az általános öröklési szabályok alapján folytatják le a tárgyalást. Természetesen ezt a végrendelet annyiszor módosítod, ahányszor akarod.

2009. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor is bekerülhet ebbe a bizonyos nyilvántartásba, ha nem ügyvéddel csináltatom, hanem magam csinálom a végrendeletet? Vagyok annyira ügyes, hogy ezért nem kellene pénzt kiadnom.
2009. máj. 9. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Megírhatod te is, lezárt borítékban átadod egy ügyvédnek, aki bevezet a nyilvántartásba. Ezt a lépést sajnos nem tudod elkerülni. A nyilvántartásba vételnek díja is van, de az aktuális árát nem tudom.
2009. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Vigyázat: az érvényes végrendeletnek nagyon sok formai kelléke van, ezek bármelyikének hiánya érvénytelenné teheti a végrendeletet.

Ha te szeretnéd magad elkészíteni, akkor javaslom, olvasgasd a Ptk-t, mert különben hiába végrendelkezel (és hiába akarsz költséget spórolni), a végrendelet nem feltétlenül lesz érvényes.

2009. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vészes! Ez egy magánokirat és tisztában vagyok a formai és tartalmi kritériumokkal.Köszönöm!
2009. máj. 10. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!