Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi százalék számít uzsorak...

Mennyi százalék számít uzsorakamatnak?

Figyelt kérdés
Mert harcolnak az uzsorások ellen, de azt nem mondják mennyi az a legalacsonyabb kamat melyet el lehet kérni valakitől.
2011. nov. 11. 10:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

Uzsorás kb. 100%-os kamattal dolgozik.


De kérdem én...a lakáshitelt adó bankokkal mi a helyzet? Szóval felvettem 9 millát, és mire visszaadom lesz belőle 21 :)

2011. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Évi max 20% felett uzsora és büntetendő.
2011. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Azért kérdem mert nekem is ez jött ki mint az első vállaszolónak! Ezek az érdekcsoportok teszik tönkre az Országokat itt az EU-n belűl és nem szól senki semmit!

Hietetlen!!!!!

Az időfaktor számít egy kölcsönadás és annak kamata az legyen bármennyi? Hogy azt jogilag kimondhasuk azt, hogy UZSORA?

2011. nov. 11. 10:32
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elszámoltátok. A THM-etek bőven 10% alatt van.

Gondolkozzatok, ha frank alapon vettétek fel a hitelt, akkor frankban számoljatok! Ha dél-afrikai rand-ban néznétek, még több lenne!

2011. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
A Provident, hivatalos uzsorás! De azok tejelnek az államnak, ergo akkor szabad! De az arannyakláncos retek nem fizet utánna jattot az államnak és ez nem helyénvaló Orbán szerint!
2011. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 dizus ***** válasza:
28%
A provident drága dolog,de alig drágább mint egy áruvásárlási hitel.Náluk legalább van szolgáltatás is és az is pénzbe kerül.Nagyon távol állnak az uzsorásoktól.Csak utána kell számolni.
2011. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Évi majdnem 10%, legyen 8 %, de aki húsz évre vette fel akkor az már kivetítve összesen 160% ér el! Mégha fizet is az államnak ez nem nevezhető Uzsorának?

Azaz összeg kik pitiáner összegeket adnak ki mint uzsora az eltörpűl a Banki uzsora mellett, mégha fizet is az államnak. Ez nem normális dolog! Így tették tönkre ezek elvek szerint a MULTIK a kisválalkozókat és most teszik ezt a Banki hitelessekkel a BANKOK! Valahogy ez így nem kerek " O "!

2011. nov. 11. 12:01
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

8%-os THM az 20 évre is 8%, nem kell felszorozni a futamidővel, pont ez a lényege, hogy egységnyi időre van számolva, hogy össze tudd hasonlítani a többi lehetőséggel.

Ez így tényleg nem kerek, hogy félreértelmezed a fogalmakat.

2011. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok tudatlan, de azért megkérdem akkor miért mondják azt, hogy "ÉVI X % THM-el"! 1 Évről beszélnek és nem egységekről!!!
2011. nov. 11. 12:37
 10/24 A kérdező kommentje:
Ha 20 évre vettem fel hitelt azaz 6250000 HUF-ot. a te teoriáddal számolom 20 év akkor is 8% THM akkor nekem 6750000 HUF-ot kellene visszafizetnem. Nem gondolom azt, hogy ennyi kamat elég egy banknak, pláne úgy, hogy most több a hitelem mint amit felvettem. Igaz CHF-be de akkor ez az én olvasotomba uzsora mert mire lejár a hitelem 17.000.000 HUF-ot kell kicsengetni! Miez ha nem UZSORA!?
2011. nov. 11. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!