Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles a bolt visszafizetni...

Köteles a bolt visszafizetni a vételárat?

Figyelt kérdés
Ma vettem a Tesco-ban egy kormányt a géphez. Hazajöttem, kipróbáltam, nem volt kompatibilis azzal a játékkal, amihez megvettem. Holnap visszaviszem és visszakérem a vételárat. Úgy tudom, hogy 3 napon belül elállhatok a vételtől. Ez ugye igaz akkor is, ha nem hibás a termék?
2011. okt. 16. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Csakugyan elállhatsz a vásárlástól indoklás nélkül, én 8 munkanapról tudok.


A kompatibilitásról neked kell meggyőződnöd, a fenti időtartamon felül ezzel az indokkal nem vetetheted velük vissza.

2011. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, ez egy általános tévedés. Vannak cégek, ahol meggondolhatod magadat, és levásárolhatod a termék árát, kicserélheted, vagy talán vissza is kaphatod a pénzt (ez nagyon ritka) - de ez nem kötelességük.


A Tesconál próbálkozz be, azért szoktak ők rugalmasak is lenni - de igen nagy valószínűséggel csak levásárolhatod a termék árát, vissza nem kapod a pénzt. Vidd magaddal a blokkot!

2011. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vásárlástól való elállás joga csak netes, telefonos vásárlásnál van, ott ahol nem tudod megnézni fizikailag a terméket vásárlás előtt.

Ha boltban vásárolsz, csak a gyári hibás terméket viheted vissza 3 napon belül és kapod vissza a termék árát.

Sok bolt megengedi, hogy levásárold a termék árát, de erre már jó ideje nem kötelezi őket jogszabály. (karácsony táján szoktak erről cikkezni)

2011. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt van róla a hivatalos tájékoztatás:

[link]

2011. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vettem ár egy notebookot a mediamarktban (közben a kollégám is vett egyet a cégnek) - visszavittem 20 perc múlva, egy kis huzavona után visszaadták a pénzt.

A haverom meg egy GPS-t vett a mediamarktban, mondták hogy rá lehet tenni más szoftvert is, de nem lehetett. Már az igazgatót hivattam le, amikor "méltányosságból visszaadták az árát... kb 2 óra vita után...

2011. okt. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!