Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Tévesen utalt pénzt...

Gyuri20 kérdése:

Üdv! Tévesen utalt pénzt köteles vagyok visszafizetni?

Figyelt kérdés
Az lenne a tény hogy a volt munkahelyemről (már rég nem dolgozok ott) utaltak a számlámra 60 000 forintot. Természetesen tévesen. Az a kérdés hogy én ezt a pénzt köteles vagyok e visszaadni a cégnek. Ha nem adom vissza mik lehetnek a következményei?
2010. nov. 9. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Illene. Lehet, két év múlva még üzleti partnered, vagy ismét munkaadó jelölted lesz. Erre is gondolj!
2010. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

persze

tudod létezik egy olyan h "jogosulatlan haszonszerzés", amit pontosan az ilyen esetekre találtak ki, és egyszerűen feljelentenek, ha nem adod vissza (feltéve h észreveszik)

2010. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Vissza kell utalnod. Jogalap nélküli gazdagodás, ha nem teszed, és perelhető vagy érte. Nem érdemes.
2010. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Igen, köteles vagy, ha nem teszed, és behajtóhoz viszik az ügyet, akkor rosszabbul járhatsz.
2010. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:
68%

egyszer egy amerikai pasasnak a számlájára vmi irdatlan nagy mennyiségü összeget utaltak, (asszem több száz millió dollárt? ) és nem akarta elkölteni, vagy megtartani, csak át akarta tenni egy másik számlájára ahol még az alatt az 1 nap alatt (amig észrevették és korrigálták) is több százezer dollárt kamatozott volna neki:) nem engedték áthelyezni aztán visszaadta a pénzt:)


am nemtom törvényileg köteles vagy-e, de azért mindenképp illik, mert valakinek leheet nagyon hiányozna:)

2010. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Az én számlámra magánszemély 2,6 millió Ft-ot utalt tévedésből.Lakás előlegnek szánta.Még aznap visszautaltam. Annyit se mondott, hogy köszönöm.
2010. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!