Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor ha bedől a...

Mi történik akkor ha bedől a devizahitelem?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy devizahitelünk házra. Végtörleszteni nem tudunk mert nincs akkora megtakarításunk és a forinthiteles kiváltás esetén pedig hatalmasat ugrana a havi törlesztő részlet, ráadásul a kamatok meg csak nőnek. Mi történik ha nem tudom tovább fizetni a hitelt, mert elviszi gyakorlatilag az egész fizetésemet és rezsit kaját stb nem tudom fizetni. Elkezdi a fizetésemet letiltani a bank? Vagy elveszik a házat? Utóbbi esetén nem dől össze a világ, nagyon jó albérletek vannak a környékünkön feleannyiért mint amennyi most a törlesztés. Másik megoldás hogy édesapám nyaralójába költözünk csak az vidéken van bár a munkahelyem megengedi ezt mert minden megyében van "kirendeltsége" a munkahelyemnek. Csak hát a gyerekeknek meg iskolája van Pesten és már általánosba járnak. Az biztos hogy Ócsára vagy hova nem fogok menni, de nem is lesz rá szükség albérlet vagy a nyaralós lehetőség is fent áll, csak szeretnék képbe lenni.



És igen tudom hogy én basztam el nekem nem kellett volna a hitelt fölvenni és egyem meg amit főztem stb.

SOHA TÖBBÉ nem veszek föl banktól még egy árva papírzsebkendőt sem.

A férjem cserbenhagyott elvitte az eszét az MLM. Jó munkahelye volt és SIMÁN tudnánk fizetni a hitelt ha nem hagyta volna ott...


2011. okt. 12. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha elviszi a lakást a bank, akkor a maradék résszel továbbra is tartozni fogsz, tehát a "nem dől össze a világ" az nem olyan egyszerű történet.

Eladni nem tudod? Milyen ház/lakás egyébként?

2011. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

18. kerületi családi ház 110 nm, 3 szobás+egy 30 négyzetméteres kis lakás hozzáépítve külön bejárattal (anyukám lakik benne). Nagyon jó ház sajnálnám ha itt kéne hagyni de lehet hogy nem lesz más megoldás.

De nem úgy van hogy ha a bank elviszi a házat akkor annyiért elárverezi vagy valahogy eladja amennyiért tudja és ha kevesebbért mint amennyi a hitel volt akkor az neki elúszott. Ha pl. egy 16 milliós hitelű házat elárvereznek 12 millióért akkor az a 4 milla nekik kiesik nem?

Mert mi történik azzal aki felvesz hitelt és egyszer minden korábbi előjel nélkül kirúgják és minden jövedelmét elveszti? Annak elvehetik a házát, de a "fennmaradó" tartozást miből fizeti ha már az utcán van vagy talán valami rokon befogadta?

2011. okt. 12. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem úszik el a fennmaradó rész, sőt, tovább kamatozik. Bármilyen munkája lesz az adósnak, abból le fogja tiltatni a bank az ő részét.

Azt a házat én is sajnálnám, de szerintem most csak nyomott áron tudnád eladni. Esetleg add ki bérbe.

2011. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy kiadni bérbe? Gondoltunk ilyesmire de akkor nekünk is kéne egy olcsóbb albérlet. Számoltunk sokat max 20-30 ezret lehet így nyerni az pedig még mindig nagyon szűkös.

Meglehet próbálni eladni ha ez a fennmaradó költséges sztori tényleg így van akkor meg is kell, akkor pedig nyilván jön a végtörlesztés vagyis december 30-ig el kell tudni úgy adni hogy kapjunk érte annyi pénzt hogy be tudjuk végtörleszteni. Ez talán meg is lehet, most úgy látom nincs más megoldás.

2011. okt. 12. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de szerintem el kellene válnod...
2011. okt. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kilátásba van...
2011. okt. 12. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:

A hitel teljes visszafizetését semmiképpen nem úszod meg. Az egyetlen, amin gondolkodhatsz, hogyan tudod a meglévő vagyonodból a legtöbbet kihozni. A legrosszabb, ha a bank árverezi el, mert akármilyen alacsony áron is eladja, a különbséget pedig tovább fizetned kell.


Azért meggondolnám a végtörlesztést is, van olyan bank (a Takarékszövetkezet) amely tisztességes kamattal ad kölcsönt.


Van a devizahiteleseknek egy szövetsége, vagy érdekvédelmi szervezete, ott konkrét tanácsokat is kérhetsz szakemberektől. Itt azért mégis csak ötletelés van.

2011. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!