Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ilyenkor? (ebrende...

Mi történik ilyenkor? (ebrendelet)

Figyelt kérdés

Ma vágta a fejemhez a k. szomszédom, hogy nemsokára lesz "kutyatörvény", aminek értelme szerint csak 3 ebet lehet tartani családonként. Nálunk 7 kutya van, tenyészállatok (még nem születtek kölyök) és most kérvényeztem az Ebtenyésztők Országos Egyesületétől a kennelnevet. Ha most júliusra behozzák ezt az önkormányzati rendeletet és csak utána érkezik meg a jóváhagyás a kennelnévről (sajnos előreláthatólag 1-2 hónap az átfutási idő), akkor mi történhet?

Hozzáteszem, eddig nem volt faluban ebrendelet, semmilyen. Mi a kutyákkal az eddigi szabályokat betartottuk (oltatás konkrétan), ugatás miatt sem panaszkodott senki. Viszont a szomszédunk más okból újabban nagyon berágott ránk, aztán folyton keresi a fogást, hogy alánk tehessen, és sajnos kicsi falu lévén közel van a "tűzhöz".

Milyen indokkal rendelhetik el a kutyák eltávolítását? Megtehetik egyáltalán? Mik lehetnek a következmények? Szerzett jogok védelme fennáll ilyenkor? Mi változhat akkor, ha "kennel" leszünk, meg kell adniuk ilyenkor az engedélyt több kutya tartására, vagy mivel indokolhatják, ha nem adják meg?


2011. jún. 15. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat is szabályozhatja a háziállataid számát. Sőt, ha a k.szomszédodat zavarják a kutyáid ő is mehet az önkormányzathoz.

A tanulság először a körülményeket kell megteremteni és utána megszerezni az állatokat.

2011. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerzett jogok védelme ilyenkor nem él?
2011. jún. 15. 11:18
 3/9 A kérdező kommentje:

egyébként pedig pont azért költöztünk ebbe a faluba, mert nem volt semmilyen ebrendelet. úgyhogy azt hagyjuk, hogy nem voltunk elég körültekintőek...

az állatok nem veszélyeztetnek senkit, oltva vannak, állatvédelmi törvényt sem sértünk a tartási körülményekkel.

2011. jún. 15. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Szinte kizártnak tartom, hogy ilyen rendeletet hozzanak. nem lehet ilyen rendeletet hozni, és akkor a tenyésztőkkel mi lesz? Azt megtehetik, hogy esetleg több kutyát szigorúbb engedélyhez és pénzhez kötnek, de megtiltani nem tilthatják meg, hogy neked mondjuk 7 kutyád legyen vagy akármennyi.
2011. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

sajnos fogalmam sincs, hogy mit tehetnek meg és mit nem... mert találtam a gugliban ilyen cikket is:

[link]

"Siklóson még a polgármester sem adhat engedélyt kutyák tenyésztéshez, mert az ottani rendelet egyértelműen kimondja: a város belterületén ebtenyészet nem létesíthető."

ez pl. szerintem igen durva. ilyenkor mi történik azokkal, akik már létesítettek?

nálunk bonyolító tényező az is, hogy a kennelnév még nem érkezett meg sajnos...

2011. jún. 15. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha egy ismerőshöz átmenetileg áttcuccolnátok pár kutyát? És akkor nincs belőle probléma.
2011. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de mire megyek azzal, ha átmenetileg átmentettem őket? nem akarnám kihelyezve tartani őket, itthon akarom tudni mindegyiket. nincsen betonfalból a kerítés, a szomszédok látják, hogy mennyi kutyánk van...
2011. jún. 15. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
ezen ne legyél kiakadva van ilyen, felénk meg szúnyog adó van.
2011. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem az érdekel, hogy máshol mi van, hanem az, hogy jogilag mit tehetnek meg és mit nem.

nem véletlen, hogy a jog témakörben tettem fel a kérdést, ha háborogni akarok, akkor a kutyásokhoz raktam volna...

2011. jún. 18. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!