Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szüleim a haszonélvezői...

Ha a szüleim a haszonélvezői a telkemnek amin most építünk házat akkor a háznak is haszonélvezői lesznek?

Figyelt kérdés
Bocsi ha bugyuta kérdés!
2011. okt. 2. 17:41
 1/9 A kérdező kommentje:
JA bocs nem ide szántam!!!!!!
2011. okt. 2. 17:41
 2/9 anonim ***** válasza:
A kérdés nem bugyuta. Szerintem a háznak Ti vagytok a haszonélvezői, és ez azt jelenti, hogy a szüleid beleegyezése nélkül nem építhettek a telekre. De lehet, hogy tévedek. Biztos van aki jobban ért hozzá.
2011. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért nem építhettek a szüleid beleegyezése nélkül, mert a teleknek mint írtad ők a haszonélvezői. Első voltam. De majd más vagy megerősít, vagy megcáfol.
2011. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi első két válaszoló, de a kérdés nem az volt, hogy építhetnek-e a telekre, hanem hogy a háznak is haszonélvezői lesznek-e a szülők. A kérdésből kiolvasva a ház már épül, szóval ezen már túl vannak.
2011. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ástok egy kutat, ihatnak a vízből? Szerintem haszonélvezői lesznek a háznak is, hiszen a teleken van.
2011. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első kettő vagyok. Tudom, hogy az volt a kérdés, hogy a ki lesz a ház haszonélvezője, ha a teleknek a Kérdező szülei a haszonélvezői. De mivel a teleknek nem a Kérdező a haszonélvezője, hanem a szülei, így jogilag nem építhetnek oda a szülők beleegyezése nélkül. De oda is írtam, hogy kérdezzen meg mást, aki ehhez jobban ért.
2011. okt. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lesznek haszonélvezői háznak, csak akkor ha kéritek a haszonélvezeti jog bejegyzését a házra is.
2011. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lesznek haszonélvezők a házon. A telek, és a rajta lévő ház is lehetnek külön tulajdonban. Viszont ha el akarod egyszer adni a házat telekkel együtt, kell az Ő beleegyezésük a telek szempontjából.
2011. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Haszonélvezethez örökléssel lehet (többek között) jutni.

Ami később "születik", azon nem lehet.

De! Miután az ő haszonélvezeti telkén van, az ő haszonélvezeti jogai ezzel korlátozódnak, az a haszonélvező beleegyezése kell az építéshez.

Azért a haszonélvezethez csak a szükséges mértékig lehet ragaszkodni.

2011. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!