Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most mi a tényállás?

Most mi a tényállás?

Figyelt kérdés

Agyrém! Ma a rendőrségtől kaptam két értesítést: 1. bűnügyek elválasztásáról, illetve bűnügy áttételéről.


A helyzet a következő: 2006-ban született élettársam gyermeke (félig ázsiai) én 2002-től élek az élettársammal. A félrelépést elnéztem és sajátomként fogadtam neveltem a gyermeket. 2009-ben teljes körű apasági nyilatkozatot tettem az anyakönyvvezető előtt. Ennek alapján állították ki az anyakönyvet, a nyilatkozat minden formának megfelelt. Élettársam is jelen volt és aláírta. 2011-ben az élettársam vészéjeztető magatartást tanúsított és én ezért bejelentést tettem.


A gyermekveszélyeztetés alapos gyanúját meglapították btk 195.§ 1 bekezdés de most jön a pikáns: engem OKIRAT HAMISÍTÁSSAL vádolnak a btk. 274.§ 1 bekezdés c.) pontja alapján!


Mert apasági nyilatkozatot tettem!


Holott a teljes jogú apasági nyilatkozatot a törvény szerint elvileg olyan férfi is tehet, aki köztudomásúlag nem lehet a gyermek (biológiai) apja.


AKKOR MOST MI VAN!


Azért hamisítottam közokiratot (egyébként akkor az élettársam nem tettestárs?), hogy tartásdíjat fizethessek?


Ebben az országban a jó szándékú emberekbe is belerúghat akinek csak tetszik?


Vagy a rendőrhadnagy egyszerűen visszaél hatalmával, vagy szimplán hülye?


Kérlek segítsetek! Akik járatosak vagytok!


köszönöm!


2011. szept. 13. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, ha nem te vagy az apa, jogos az eljárás. Hamisító vagy és remélem lecsuknak.
2011. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Jogszerűen tényleg hamisító vagy, mert nem a saját gyermeked.

Az apasági nyilatkozat helyett, örökben kellett volna fogadnod a kisleányt, persze szülői beleegyezéssel.

Apasági nyilatkozatot, csak akkor tehetsz, ha teherbe hagysz egy csajt, lelépsz, majd néhány év múlva, megtudod, hogy a gyerek a tiéd, és ez alá van támasztva DNS vizsgálatokkal, csak akkor tehetsz apai nyilatkozatot.

2011. szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

a másodiknál a pont sajnos. az anyakönyvvezetőnek nem feladata vizsgálni (meg lehetősége sincs) azt, hogy a nyilatkozat, amit teszel, az igaz-e.


te azt állítod az apaságival, hogy tied a gyerek. itt még azt sem lehet mondani, hogy jóhiszemű voltál, hiszen tudtad, hogy ez nem igaz. ennek ellenére ezt még írásba is foglaltátok, beadtátok. ez tényleg hamisítás.


(mondjuk azért a dolog annyiban furcsa, hogy nem látta az anyakönyvvezető a gyereket, vagy nem látszott rajta? különben illett volna szólnia, hogy ez így nem lesz jó...)

2011. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hál Istennek most kaptam a hírt két jogásztól és egy jogsegélyszolgálattól, hogy:


Három éves korig RENDEZNI kell a gyermek családi állapotának jogállását, tehát ha senki sincs akkor az anyakönyvvezető egy légből kapott nevet is beírhat.

Továbbá már az első terhesrendelésen is együtt voltunk, ahogy a szülőszobán is. Az anya jelen volt és aláírt. Továbbá a törvény úgy fogalmaz, hogy a férj/regisztrált házastárs hiányában és hozzáférhetetlensége esetén olyan férfi is tehet apasági nyilatkozatot, aki nyilvánvalóan nem a gyermek vér szerinti apja. A cél ugyanis a gyermek jogállásának tisztázása és érdekeinek (pl szépen fizető apuci) kieszközlése.

Továbbá azt hogy én nem vagyok apa CSAK A BÍRÓSÁG MONDHATJA KI. Semmilyen rendőrhadnagyocska. Az apaság vélelmének megdöntéséig az vagyok és nincs hamisítás, mert ez arra a feltételezésre alapszik, hogy nem én vagyok az apa. De a Jogi apa én vagyok, és a biológiai apa nem hozzáférhető, mi több fütyül a gyermekre. Ennek örülök!


Senki nem járt el szabálytalanul, ellenben a rendőrhadnagyhölgy számíthat egy rágalmazási perre!


A legelsőnek őszintén köszönöm, neked is minden jót az életbe, dobjanak vissza kenyérrel.

2011. szept. 13. 18:39
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

lassan írom, hogy megértsd...


amikor kitöltöd az apasági nyilatkozatot, akkor azt írod alá, hogy te vagy az apa. ez nem volt igaz, ráadásul tudtad is, hogy nem igaz. ez hamisítás.


a törvény egyébként kifejezetten azt mondja, hogy "Az a férfi, akitől a gyermek származik, a fogamzási idő kezdetétől fogva a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerheti el...".


szó sincsen arról, hogy akárki elismerheti. sőt.


a rágalmazással kapcsolatban meg annyit, hogy van egy alapos gyanú, ezért nyomozhat. ez a dolga.

2011. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lassan írom hogy megértsd (ma a anyakönyvi hivatal vezetője is megerősítette):


1952. évi IV. Tv. 35.-36. paragrafusai, az én esetem a 36. dik amely kimondja, hogy "pityipalkó" is tehet apaságit!

2011. szept. 14. 11:25
 7/13 A kérdező kommentje:

36. § Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem áll házassági kötelékben, és a közjegyző által vezetett Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásán alapuló apasági vélelem sem áll fenn, a gyermek apjának kell tekinteni azt a férfit,



a) aki a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerte el,



b) akit a bíróság jogerős ítélettel a gyermek apjának nyilvánított,


c) aki - az e törvényben meghatározott feltételek esetén - a gyermek születése után az anyával házasságot kötött, vagy


d) aki az anyával külön törvény rendelkezései szerint lefolytatott emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásban (a továbbiakban: reprodukciós eljárás) vett részt, és a származás a reprodukciós eljárás következménye.



37. § (1) A teljes hatályú elismerő nyilatkozat az apaságot egymagában megállapítja.

2011. szept. 14. 11:29
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a """"hasznos"""" válaszokat!
2011. szept. 14. 11:30
 9/13 anonim ***** válasza:

ha már ennyire okos vagy...


37. § (2) is olvasd el.


abban van az általam idézett rész.


az egész törvényt el kellene olvasni, nem csak a neked tetsző részeket...


egyértelműen azt írja, hogy az tehet apaságit, akitől a gyerek származik. az pedig nem te vagy.


gondolom mindegyik "segítőd" nekiállt olvasni, aztán ki előbb, ki később abbahagyta mindent tudok felkiáltással. az egyikben sem merült fel, hogy el kellene olvasni az egészet...

2011. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló (aki szerint én egy megátalkodottan gonosz minimum 20 évig gyalázatosan tartásdíjat fizetni akaró szemét vagyok), íme egy profi helyről jött válasz, bár meg kell jegyezzem, hogy még jogvégzett emberek is össze-vissza értelmezték egy ideig, kb akkor nyugodtam meg amikor az ELTE ÁJK és TáTk tanára is /jövőre már egy USA-beli egyetem tanára lesz/ nekem adott igazat, illetve egyik kiváló ügyvéd kollégájához irányított. Időközben a jogsegély szolgálattól is beérkezett a vélemény, (valamennyi tehát a tanúvallomás anyagának figyelembevételével)meglehetősen sokáig kotlottak rajta holott általában két nap alatt válaszolnak. Most ez két hétre sikeredett. Ettől függetlenül köszönöm a válaszodat de kérlek másokat /akik nem ártanak senkinek, inkább szimpla balfácánok/ ha lehet ne rémissz halálra):


"Elnézést a kései válaszért!


A polgári törvénykönyv szerint :

35. § (1) A gyermek apjának azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti.

(2) A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, mind a két határnap hozzászámításával. Bizonyítani lehet azonban, hogy a gyermek fogamzása a vélelmezett fogamzási idő előtt vagy után történt.

(3) Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha azonban ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni.

(4)-(5)

36. § Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem áll házassági kötelékben, és a közjegyző által vezetett Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásán alapuló apasági vélelem sem áll fenn, a gyermek apjának kell tekinteni azt a férfit,

a) aki a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerte el,

b) akit a bíróság jogerős ítélettel a gyermek apjának nyilvánított,

c) aki - az e törvényben meghatározott feltételek esetén - a gyermek születése után az anyával házasságot kötött, vagy

d) aki az anyával külön törvény rendelkezései szerint lefolytatott emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásban (a továbbiakban: reprodukciós eljárás) vett részt, és a származás a reprodukciós eljárás következménye.

37. § (1) A teljes hatályú elismerő nyilatkozat az apaságot egymagában megállapítja.

(2) Az a férfi, akitől a gyermek származik, a fogamzási idő kezdetétől fogva a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerheti el, ha

a) a törvény értelmében nem kell más férfit a gyermek apjának tekinteni és

b) a gyermek legalább tizenhat évvel fiatalabb mint a tizenhatodik életévét betöltött nyilatkozó.

(3) Ilyen elismerő nyilatkozatot csak személyesen lehet tenni. A cselekvőképességében korlátozott személy elismerő nyilatkozata csak akkor érvényes, ha ahhoz törvényes képviselője hozzájárult. Ha a törvényes képviselő tartósan gátolva van, vagy a hozzájárulást nem adja meg, azt a gyámhatóság hozzájárulása pótolhatja.

(4) A nyilatkozat teljes hatályához szükséges az anyának, a kiskorú gyermek törvényes képviselőjének és ha a gyermek a tizennegyedik életévét betöltötte, a gyermeknek a hozzájárulása is. Ha az anya, illetőleg a gyermek nem él, vagy nyilatkozatában tartósan gátolva van, a hozzájárulást a gyámhatóság adja meg.

(5) Az elismerést és a hozzájárulást anyakönyvvezetőnél, bíróságnál, gyámhatóságnál, illetőleg magyar külképviseleti hatóságnál jegyzőkönyvbe kell venni vagy közjegyzői okiratba kell foglalni.


Így kizárt, hogy a fenti feltételek fennállása mellett ön közokiratot hamisított. Ha az anya nem volt házas senkivel az adott időszakban, akkor, az apa bárki lehet, aki elismeri. Az elismerés lényege, hogy akár enyém, akár nem, magaménak ismerem el. HA más körülmény nincs, akkor ön nem követte el a bűncselekményt, illetve jogos a felvetés, hogy az anya tettestárs, az gyámügyi ügyintéző pedig tettestárs vagy bűnsegéd lesz, ami abszurd.


Minden további problémával kapcsolatban keressen minket!"


--

2011. szept. 29. 12:28
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!