Egy demokratikus államban hogy lehet tiltott népszavazást kezdeményezni a kormányprogram vagy épp az Országgyűlés feloszlatása miatt?
"Egy demokratikus államban hogy lehet tiltott népszavazást kezdeményezni a kormányprogram vagy épp az Országgyűlés feloszlatása miatt?"
Úgy, hogy ez van a törvényben. Lehet választani 4 évente, a parlament feloszlatására normális körülmények között nincs szükség. Ha szükséges, a parlament feloszlathatja magát.
"Hát nem a népnek kell megmondania, hogy mit csináljon a Kormány?"
Ezt meg hogy kell elképzelni? Odasétál a nép a kormányhoz és megmondja neki, hogy akkor fogjuk meg ezt a dobozt és abba a sarokba állítsuk?
De, demokratikus államban így működik.
Sőt, demokratikus államban arra szavazol a választáskor, hogy melyik kormányprogramot fogja megvalósítani valaki, milyen irányban induljon tovább az ország.
Nem arról döntesz, ki lopjon a következő 4 évben, következmények (és nyakló) nélkül, ki hazudott nagyobbat, hogy aztán a kormány tényleges intézkedései köszönő viszonyban se legyenek a kampányígéretekkel.
Mondom: demokráciában...
22:09
Népszavazást pedig azokban a kérdésekben lehet kiírni, amelyekben ezt nem zárja ki a törvény. Nem bonyolult ez.
"Egy demokratikus államban hogy lehet tiltott népszavazást kezdeményezni" - TILTOTTAT sehogy, mivel egy demokratikus államban megvan a törvényi háttere a megengedett népszavazásnak, és csak azt lehet kezdeményezni.
A TILTOTT, mint ahogy a nevében is benne van, tiltott. :P
Népszavazást egyébként az Alkotmány alapján (28/B és 28/C §) aláírásgyűjtéssel lehet kezdeményezni. Még. Az új Alkotmány alapján meg, majd meglátjuk...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!