Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megöklök egy szúnyogot,...

Ha megöklök egy szúnyogot, akkor gyilkos vagyok?

Figyelt kérdés
Elítélhetnek ezért bárhol a világon? Köszi
2011. szept. 2. 20:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

ma 21:05: haha, humoros :D

ma 21:09: Lényegtelen, csak példa kedvéért írtam.

ma 21:11: Már láttam, de nagyon régen és semmire se emlékszem. Csak arra hogy Hawaiion játszódik, van benne egy földönkívüli és egy lány.

ma 21:13: ez egy kérdés.

ma 21:15: A tehenekk Indiában (hindu vallás révén) szent állatok, s így talán védettek is és elég sok joguk van/volt. Leglábbis nekem valami ilyesmi rémlik, szóval hindu vallásosok közt tehenet nem nagyon esznek, és talán megölni se szabad őket. De ez nem biztos.

ma 21:15: Lehetséges, hogy sehol sem védett rovarok a szúnyogok. Bár szúnyogfajtákból is van szerintem jópár, lehet, hogy valami ritka fajta védett.

2011. szept. 2. 21:25
 12/21 anonim válasza:
Indiában a buddhista vallás tiltja,bünteti bármilyen élőlény elpusztítását, ezért ott a legtöbb ember még az úton is folyamatosan söprögeti maga előtt a talajt, hogy nehogy elpusztitsonegy élőlényt.Igaz ez csak a vallás miatt, de büntetendő.
2011. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kérdező: akkor úgy kérdem: miféle kérdés???? Mert nekem eléggé hülyefajtának tűnik, milyen információt akarsz te ezzel szerezni? :D Bár igazából tudod mit, inkább ne is válaszolj, jobb, ha nem tudom:D
2011. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

ma 21:25: Érdekes információ, köszi!

ma 21:27: Elismerem, kicsit hülye a kérdés megfogalmazása, és lehet, hogy nem ebbe a kategóriába kellett volna feltenni, de itt láttam meg a Törvények, jog kategóriát. A kérdés komoly, és arra irányul, hogy a világon bárhol büntetik-e a szúnyogirtást.

2011. szept. 2. 21:43
 15/21 anonim ***** válasza:
55%
én már csaptam agyon szúnyogot a szomszéd le fényképezett és fel is jelentett, de szerencsére csak 2 év felfügesztettet kaptam
2011. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Aaaha...hát tekintve, hogy a szúnyog igen ártalmas jószág, sok betegséget terjeszt, ezért inkább örülnek neki, hogy lecsapod:D De ha úgy érted, hogy állami szinten bármely nemzet foglalkozik-e ezzel, akkor nem, nagyobb gondjuk is van, mint hogy valaki megölt 1 szúnyogot :D
2011. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Látod, eddig senki (téged is beleértve) sem vette észre a lényeget. "Megöklök" jelentése = ököllel megcsapok, aminek következtében az illető pörög, mint a ringlispíl, de nem szűnik meg az élettevékenysége. (modern értelmező szótár)

Ezért, nincs hát miért aggódnod.

2011. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Látod, eddig senki (téged is beleértve) sem vette észre a lényeget. "Megöklök" jelentése = ököllel megcsapok, aminek következtében az illető pörög, mint a ringlispíl, de nem szűnik meg az élettevékenysége. (modern értelmező szótár)"


Te meg nem vetted észre a lényeget (mindenki mást kivéve), hogy a kérdező elírta a szót. :D

2011. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés szinte fáj !


Ökörköri

2011. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Gyilkos, csak emberi élet kioltásával lehetsz. Ha büntetik valahol (bár ezt kétlem), akkor is csak egy természetvédelmi szabálysértést követsz el, ami egy kisebb összegű pénzbüntetés.
2011. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!