Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megöklök egy szúnyogot,...

Ha megöklök egy szúnyogot, akkor gyilkos vagyok?

Figyelt kérdés
Elítélhetnek ezért bárhol a világon? Köszi
2011. szept. 2. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem. De én ha egy politikust ütsz agyon se foglak elítélni.

Már ha ide írod a politikához... :)

2011. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
ha nem látja senki akkor nem de ha látná valaki akkor se hiszem hogy ezért börtönbe kerülhetnél hiszen egy olyan állatot öltél meg aminek nincs eszmei értéke
2011. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha Szunyog Lajost ütöd agyon, akkor igen!
2011. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

21:01:

Igen, Magyarországon nincs eszmei értéke, de nem létezik olyan ország, ahol van?


Hasra ütés szerű példa: Magyarországon védet állat a fecske, de mondjuk Kambodzsában nem az. Itthon nem tudom milyen büntetés járna érte, Kambodzsában semmilyen (térjünk el attól, hogy ott talán nem is honos a fecske )

2011. szept. 2. 21:06
 5/21 anonim válasza:
Elítélni nem fognak de végül is elvetted az életét,megölted,szóval nem mondanám valakire hogy gyilkos mert megölt egy szúnyogot de mégis az ha megölt egy élőlényt.Ez hülyén hangzik gondolom de ez szerintem így van.
2011. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
valóban nem honos ott a fecske, jól látod!
2011. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Lilo és Stitch című mesét, ott védett állat a moszkító. :D
2011. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés ez mi ez????
2011. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

De a teheneket is megölik azt eszük a pöribe... :D

De arra az a kifogás hogy az élelemért kell.

Viszont ha jogilag nézzük én mondjuk kannibál lennék és megenném az ellenségeimet mondván hogy éhes voltam akkor elvileg nem ítélhetnek el? :D Hülye példa tudom... :D

2011. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a szűnyogot sehol sem védik, szóval, nem hinném, hogy törvényesen bűn lenne a pusztítása.De ha tartasz ettől, ekkor ásd el jól a tetemét és tűntesd el a vérfoltokat, nehogy fény derüljön a bűntényre.

Kevésbé idegesítő rovarok esetében már én is elgondolkoztam, hasonlón, hogy nem-e bűn szándékosan agyonütni egy másik teremtményt , még ha az csak egy kis rovar is?És arra is gondolok, hogy ha leütöm, valakinek talán nagyon fog hiányozni a maga fajtájában, mert neki is lehet családja, szóval, én még a szúnyogot sem ütöm le szívesen .

2011. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!