Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bevezetnétek újra a kivégzést?

Bevezetnétek újra a kivégzést?

Figyelt kérdés

Hagyjuk figyelmen kívül azt hogy a liberális EU-ban ezt már nem valósíthatjuk meg. Érveket és ellenérveket várok. Ki mit büntetne vele (csak emberölést, vagy másféle bűnöket is?) Mi legyen a kivégzés módszere? Alkalmazzuk-e 18 éven aluliakon? stb

Van olyan statisztika hogy most a magyarok hány százaléka vezetné be a kivégzést?

Az én véleményem: bevezetném a kivégzést emberölésre, emberrablásra, vagyonellenes bűncselekményekre, nemi erőszakra, a kivégzés módja akasztás lenne, alkalmaznám 18 éven aluliakon.


2011. aug. 29. 10:47
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
46%

abortusz? te meg vagy hülyülve.


szerintem ha valaki abortuszhoz folyamodik annak nyomós oka van. inkább ne szülessen meg egy gyerek mintsem hogy szenvedjen.

2011. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 doboszoli ***** válasza:

Életellenes, erőszakos elkövetőkön visszaesőkön simán alkalmaznám.

Nem kell ide vérengzés, meg kínhalál. Hideg következetességgel ki kell vágni a rothadt részt, és megsemmisíteni. Állatorvosok elaltatják az állatot, majd magnéziummal megállítják a szívet. Fájdalommentes, humánus, nincs vele többé gond.

2011. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Hát elrettentőbb példa lenne...

azokra simán akik több embert megöltek és azért ülnek emberölésért / gyilkosságért megfelelő büntetés lenne.

2011. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Lehet körbedumálni és csomagolni ezerféle képen de az abortusz szerintem is sima gyilkosság.

1945 óta több mint hatmillió magyart írtottak ki ezzel a módszerrel.

2011. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Hát azért szerintem túlzás az abortuszt összességében gyilkosságnak nevezni, bár ha a saját gyerekemről lenne szó én se engedném soha, mert azt gyilkosságnak tartanám, de ezt minden családnak magának kell meghoznia, hogy tudják-e biztosítani a gyermeknek ami kell és lehetnek olyan speciális körülmények, hogy nemi erőszakból születik a gyerek netalántán még vérfertőzés is, szóval nem lehet mindenkit elítélni a körülmények ismerete nélkül abortusz miatt
2011. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Én voltam az aki az abortuszt is halállal büntetné.


És odaírtam, hogy ha orvosilag indokolt, akkor kivételt képez.

Ha nem tudsz olvasni, akkor tanulj meg.

2011. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
46%
te meg szöveget értelmezni tanulj meg. nem abba a részébe kötöttem bele.
2011. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Akkor melyikbe?
2011. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

te csak egyszerűen beleírtad a felsorolásba hogy abortusz( kivéve ha orvosilag indokolt) és ha nem? egy nem kívánt terhesség? mivan akkor ha valaki nem akar gyereket, védekezik és mégis megtörténik. sem az óvszer, sem a fogamzásgátló nem nyújt 100%-os védelmet. Ha pl egy olyan ember esik teherbe aki védekezett mert nem akart gyereket de mégis terhes lett de nincs lehetősége normális körülmények között eltartani a gyerekét, mert nincs még neki saját háza, állandó munkája, stb...akkor te megölnéd mert abortuszhoz folyamodott?

szerinted milyen élete lesz annak a gyereknek akit ilyen nő szül meg? Ezenfelül milyen élete lesz ez után annak a nőnek és a párjának is?


gondoljál már bele egy kicsit a dolgokba.

2011. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
14:59- Én azon a véleményen vagyok, hogy a magzat ugyanúgy ember mint én, vagy bárki aki itt elmondja/elmondta a véleményét. Tehát: az abortusz szerintem gyilkosság (persze ha a terhesség veszélyezteti a nő életét akkor indokolt intézkedés). Inkább nevelje fel a gyereket az állam vagy egy másik ember. Inkább legyen rosszabb élete mintsem hogy megöljük.
2011. szept. 4. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!