Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bevezetnétek újra a kivégzést?

Bevezetnétek újra a kivégzést?

Figyelt kérdés

Hagyjuk figyelmen kívül azt hogy a liberális EU-ban ezt már nem valósíthatjuk meg. Érveket és ellenérveket várok. Ki mit büntetne vele (csak emberölést, vagy másféle bűnöket is?) Mi legyen a kivégzés módszere? Alkalmazzuk-e 18 éven aluliakon? stb

Van olyan statisztika hogy most a magyarok hány százaléka vezetné be a kivégzést?

Az én véleményem: bevezetném a kivégzést emberölésre, emberrablásra, vagyonellenes bűncselekményekre, nemi erőszakra, a kivégzés módja akasztás lenne, alkalmaznám 18 éven aluliakon.


2011. aug. 29. 10:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem kell ennyire szó szerint érteni. Az életfogytiglant emberek (emberi életek) ellen elkövetett erőszakos/károsító tevékenységekre értettem, és ebben benne vannak tényleg a legkisebb dolgok is. Ettől ugyanúgy lenne pénzbírság és ilyenek...pl. ha valaki megrongál egy táblát, az pénzbírság, lop a boltból az is..
2011. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
A börtön meg azért nem jó, mert mi adófizető emberek tartjuk el a rabokat. Magánzárkában tudathasadásos lesz a rab, onnantól kezdve szintén el kell tartani. Max annál alkalmaznám a halált, aki embert ölt. de ez etikus, mert az vesse rá az első követ, aki...
2011. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

1.válaszoló-Magyarország sajnos olyan helyzetben van hogy -lásd be- a kivégzés szükséges. Csak a kivégzésnek van visszatartó ereje. Börtönbüntetés esetén a rabot élteti a gondolat hogy "majd úgyis megszökök", még akkor is ha ez elvileg lehetetlen. De olyan börtön nincs is amiből nem lehet megszökni. A Titanicra is azt mondták hogy elsüllyeszthetetlen. Ehhez képest első útján léket kapott és elsüllyedt. Gondolj csak bele mi lenne ha egy sorozatgyilkos elszabadulna... embereket ölne... Mi lenne ha egyik családtagod lenne az áldozat?

2.válaszoló-Neked már felnyílt a szemed. Kíváncsi vagyok a többieké mikor fog.

3.válaszoló-jelenleg a bírákat nem büntetik, ha hibás döntést hoznak. Ezen feltétlenül változtatni kellene (még akkor is ha nincs kivégzés). Bár mondani könnyű. Sajnos a kivégzés esetleges bevezetésekor számolni kell az általad leírt problémával ám ez helyes törvényekkel visszaszorítható ez.

4.válaszoló-a lopást bizonyos értékhatár felett szerintem így kéne jutalmazni. Szent László hozott egy törvényt miszerint aki egy tyúk értéke felett lop, azt kössék fel.

Utána nem is volt bűnözés... Jelenleg én 1 000 000 Ft. körüli értéket hoznék fel határként. A szerzői jog megsértése egy érdekes dolog. Sok pénzt kihúzhat egyesek zsebéből. A kérdés: alkalmazzunk-e kivégzést szellemi vagyon eltulajdonítása esetén. Bizonyos esetekben talán, de az értékhatárt jóval feljebb kell meghúzni. Nem említetted de vagyon elleni bűncselekménynek tekinthető a falfirkálás, a szándékos rongálás, stb. Ezeket is így kéne büntetni.

5.válaszoló-nagyszerű az ötleted, valósítsd meg!

6.válaszoló-lásd az 1.-nek írtakat. A magáncellák építése többe kerül mint felállítani egy bitófát. Ahogy te is írtad az akasztásnak elrettentő hatása van szemben a magáncellával. Te is felnyílt szemű vagy.

2011. aug. 29. 12:20
 14/40 anonim válasza:
100%
Egyetértek a kettővel előttem szólóval: ölés és kinzás (állatkinzás is!!!) esetében mindenképpen bevezetném. És igaza van a hozzászólónak más tekintetben is. A gondom csak egy: a minden kétséget kizáróság...ebben a korrupt országban nehéz ügy lenne...
2011. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%

Bevezetném. Értelmes ember bevezetné. És most nem érdekelnek, akik ezért fröcsögni fognak.


Azokkal meg ne foglalkozz, akik itt csúsztatnak ilyenekkel, hogy internetről való zeneletöltés, meg sebességtúllépés. Nem kell félni attól a törvénytől, amit nem szegsz meg. Ennyi.

2011. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

11:48: Abba belegondoltál hogy a te adódból tartják el az életfogytosokat? Én egy Forintot nem áldoznék rájuk.

12:09: Helyesek a gondolataid . Állatkínzásra talán túlzás. Viszont az állatkínzás intő jel, emberellenes bűncselekmények előjelzője (persze itt nem arra gondolok, hogy a kisgyerek kiszedegeti a kaszáspók lábait. Ilyet szinte mindenki csinált). Listát kéne vezetni ezekről.

12:19: Itt a lényeg! Az ártatlanok tartják el a rabokat!

2011. aug. 29. 12:37
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem támogatnám.

Az USA tapasztalatok alapján egy "humánus" kivégzés egyáltalán nem olcsó dolog, és még várni is kell rá arrafelé.


Én nem költenék azokra az elkövetőkre.

Helyette javasolnám a valós életfogytiglant, kényszermunkán.

Törlesszen a társadalom felé, ne költsünk rá golyót, se kötelet, se koporsót.

Nyissuk meg Recsket újra nekik. Murva mindíg kell.

2011. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
55%

Van fogalamatok mennyibe kerül egy életfogytiglanra ítélt rab eltartás, étel, villany,víz, állandó felügyelet..

Arra a kérdésre pedig, hogy mi, van ha ártatlant ölünk meg.Inkább öljünk meg 100 gyilkost köztük egy ártatlant, mint, hogy 1 gyilkos megússza és szabadlábon védekezve megöljön mégtöbb áldozatot. Amúgy meg arra, hogy van-e joga a társadalomnak kioltani olyan ember életét akik másokét kioltották, igen van szerintem. Ha pedig azt nézzük, hogy "senkinek sincs joga a másik ember életét elvenni" akkor ezen az elven nincs joga a szabadságát sem elvenni. Akkor pedig itt megkérdezném: Mászkáljon szabadon?!(16/L)

2011. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példa. Egy ismerősömtő lopott az alkalmazottja, hiába figyelmeztette. Az ismi nem jelentette fel, csak szépen elmondta neki, hogy ílyen ember nem kell neki, és eltanácsolta. Az ismi megbocsájtott neki, de a tolvaj lelke nem. Öngyilkos lett.
2011. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim válasza:
67%
Igazából furcsán fog hangzani, de tisztelem az a tolvajt.
2011. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!