Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Lefoglalást hogyan csinálhatom?

A Lefoglalást hogyan csinálhatom?

Figyelt kérdés

Van egy adósom aki tartozik nekem és már jogosult vagyok a gyártó gépeit lefoglalni.Ha valaki tudd kérem segítsen.A megállapodásból a lényeget leírtam.Ha valami ingó kell még akkor megadom.


Adós a jelen okiratban foglalt tartozás biztosítására vételi jogot enged a hitelező javára.Per-,igény-és tehermentes tulajdonát képező gépekre.2db Kézi működtetésű extruder gépekre azok összes tartozékárra és alkotórészére.A hitelező vételi joga 2011.augusztus 15-én nyílik meg.


2011. aug. 17. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

inkább a jogiforum.hu-n érdeklődj

foglaláshoz viszont önálló bírósági végrehajtó kell, tudtommal...

2011. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell bírósági végrehajtó.


Első körben odamész, és a szerződés alapján elhozod két emberrel. Ha nem engednek be, vagy ellenállnak, akkor rendőrrel mész.

2011. aug. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt már a másik ugyanilyen kérdésednél leírtam.

NEM vagy jogosult lefoglalni a gépeit.

VÉTELI jogod van, mivel nem olvasod el ezek szerint, hogy mit jelent, ezért röviden leírom: jogod van közölni az adóssal, hogy a szerződésben megnevezett gépeket megvásárolod. Ebbe a vételárba beszámíthatod a tartozását. Ha a vételár magasabb, mint a tartozás, akkor értelemszerűen a különbözetet kifizeted. Ugyanígy, ha a gépek értéke nem fedezi a tartozást, akkor még továbbra is marad fenn követelésed.

Tehát ha szeretnél élni ezzel a jogoddal, akkor teszel egy egyoldalú nyilatkozatot a vételi szándékról (írásban), amivel létrehozod a szerződést. Az árat korrekten kell persze megállapítani, a tényleges értéken.


Ha nem akarod a gépeket megvenni, akkor más utat kell választanod.

Nincs jogod odasétálni, és foglalni - amit mellesleg te amúgy sem tehetnél meg, semmilyen esetben sem.

2011. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónál a pont.

A vételi jog nem végrehajtási jog. Foglalni pedig csak végrehajtó foglalhat ( törvényesen ).

A vételi jogod "csak" elidegenítési és terhelési tilalmat jelent a szerződésben megnevezett gépekre vonatkozólag. Vagyis az adósod nem adhatja el másnak és nem zálogosíthatja el.

Jelezd írásban a vételi szándékodat. Ha ezt nem akarod, akkor végrehajtást kell kérned, ha a feltételei fennállnak.

2011. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A végrehajtáshoz először kell egy végrehajtható okirat.

Ehhez a legkönnyebb út a fizetési meghagyás kibocsátása. Ha az adós nem él az ellentmondási jogával, akkor az jogerőre emelkedik, és végrehajtható lesz. Ha ellentmond, perre megy a dolog, és majd születik egy ítélet, ami jó esetben első fok után, rossz esetben később jogerőssé válik, és szintén végrehajtható.

Egy ilyen végrehajtható okirattal kell aztán vh-t kérni.

De ezt is leírtam már a másik kérdésnél.

2011. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!