Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék gyermekelhelyézési...

Szeretnék gyermekelhelyézési pert indítani. Hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos fiam, az apjával a terhesség elején szétmentünk. Nem voltunk házasok. Apasági nyilatkozat van. Az apa gyerektartást nem fizet, a láthatáshoz viszont ragaszkodik, ám nincs tekintettel senkire, volt, hogy este 10-ig ittvolt, amikor a gyerek már aludt volna, de nem tudott, mert az apja állandóan kézben tartotta. Ezek mellett külföldön dolgozik, tehát nem kiszámítható, hogy mikor hol van, így szeretném, ha fontos és sürgős kérdésekben egyedül dönthetnék a gyerekkel kapcsolatban. Szeretném, ha a bíróság megállapítaná a gyerektartás összegét és a láthatás gyakoriságát, módját, időtartamát. Hagy kell ehhez hozzákezdeni? Nem vagyok járatos az ilyesmiben. Mennyit kell fizetni és kinek? Kell ügyvéd?
2008. márc. 3. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd ilyen esetben ajánlott. ha nem tudtok megegyezni akkor jó ha a konkrét jogaiddal kötelezetségeiddel tisztában vagy.

de ne feledd a gyereknek nagy szüksége van az apára is. így midig törekedj arra hogy a gyerek sokat láthassa az apját, de ha az apa nem megfeleöen bánik vele akkor érvényesítsd a jogaidat.

2008. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én bementem egy ügyvédhez, 5000 Ft-ért írt egy keresetet a bíróságnak, azt leadtam és kitűzték a tárgyalást. Nem fogadtam föl az ügyvédet, mert arra nincs pénzem, de adott néhány tanácsot. Minden gyerekkel kapcsolatos peres eljárás illeték mentes!
2010. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta már lezajlott a dolog :)
2010. dec. 29. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló válasza nyomán, vagy magad nyomoztad ki?
2020. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elmentem egy ügyvédhez, és intézett mindent.
2020. dec. 29. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!