Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha jelenleg GYED-en vagyok és...

Ha jelenleg GYED-en vagyok és a KFT-t ahol dolgoztam megvette valaki, kell-e küldeniük erről nekem valamilyen tájékoztatást?

Figyelt kérdés
Július 1-től más tulajdona a kft,akik jelenleg is dolgoznak kaptak új munkaszerződés.Én semmi értesítést se,pedig az iroda is új helyre költözött.Most ha valami papírt ki kell töltetnem hová vigyem??Mit tudok tenni???
2011. júl. 18. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de miért nem hívod fel a volt kollegáidat háromkérdőjelháromkérdőjelháromkérdőjel


egyébként: [link]

2011. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem olyan gyors egy átállás, majd biztosan foglalkoznak az otthon levőkkel is.

Egyébként meg inkább a munkáltatódat kellene felhívni, és tőlük érdeklődni.


Mi köze ehhez a ceginfo.eu-nak? :)))

2011. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Abból, hogy nem tudja a papírt hova vinni, azt vettem le, hogy nem tudja, hogy hol van a cég új telephelye.
2011. júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Attól, hogy a KFT tulajdonost vált, nem kell új munkaszerződést kötni a dolgozókkal. Maximum módosítják a munkaszerződéseket ha megváltozott a munkáltatói jogok gyakorlója.

Nem kötelesek neked tájékoztatást küldeni sem arról, hogy más lett a cég tulajdonosa, sem arról, hogy az irodájuk más helyre költözött.

Gondolom, tartod a kapcsolatot valamelyik volt kollégáddal (mivel tudod, hogy új munkaszerződést kaptak) Egyszerűen megkérdezed tőle, hogy mi az új címe és telefonszáma a cégnek, és ha valami gondod van felhívod őket, vagy bemégy az új irodába.

2011. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.És ha nem tartanám a kapcsolatot senkivel?Akkor hová vinném a papírokat?Mert a kisujjamból csak nem tudnám kiszívni az új címet.....
2011. júl. 20. 08:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ezért linkeltem neked a céginfot. Amúgy honnan tudod, hogy mások kaptak új munkaszerződést, ha nem tartod senkivel a kapcsolatot?
2011. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak onnan,hogy ettől a KFT-től a párom cégénél is dolgoznak és ő mondta nekem.De még onnan is tudom,hogy olyan jó fej a főnököm,hogy mikor a gyerekkel kint sétáltam és találkoztam vele szólt,hogy más lesz a tulaj és jó lenne ha leszámolnék mert lehet nem lesznek meg a papírjaim.....Úgyhogy az,hogy júli 01-től szól az új szerződés azt férjem munkatársa mondta csak.
2011. júl. 20. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ránk haragszol, még nem köteles tulajváltás esetén értesíteni a KFT.

Leszámolnod sem kell emiatt.

A papírjaidnak pedig ugyanúgy meg kell lennie, mintha nem lett volna tulajváltás.

2011. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!