Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem mutatják a bűnügyi...

Miért nem mutatják a bűnügyi sorozatokban, hogy az elkövetők hány évet kapnak?

Figyelt kérdés

Nézem az ncis-t és a többi bűnügyi sorozatot amiben gyilkolnak de senkit nem ítélnek el bűnrészeségért pedig a kémkedéssel és a terrorcselekményekkel van egy súlycsoportban.

Mindig azt mutatják ,hogy az emberek köpnek és szabadon elsétálnak, és csak a gyilkost csukják le.

Ez miért van?


2011. júl. 4. 15:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Pedig volt már olyan itt, hogy kihívták a rendőrt betöréshez, és megkérdezte a sértett, hogy van-e valami nyom. A rendőr mondta, hogy igen, ujj lenyomat. Erre a sértett: és megvan már az elkövető? Rendőr erre: ??? Sértett: Pedig az NCIS-ben 5 perc alatt megvolt a tettes... :D

Ki kell költözni Amerikába...

2011. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy a valóságban nem így megy de a kihallgatás és a jog hasonló.
2011. júl. 5. 10:33
 13/13 anonim ***** válasza:

Persze nagyon hasonló a jog. Csak gondolom te amerikai sorozatokat nézel, ott meg nem ugyanolyan a jog mint a Tűzvonalban. Mert az common law a magyar pedig kontinentális, nem is egy jogcsalád. Az, hogy ott a bíró alkotta jog (precedens) érvényesül egy ismérve a common lawnak a sok közül, de a common law országok is nagy differenciát mutatnak pl: USA van alkotmány, UK nincs és a törvényhozás is mást kíván szabályozni törvénnyel.

Nah ha ezt sikerült felfogni, akkor jöhet az, hogy ezek tényleg csak sorozatok.

Ha ezt is jöhet az, hogy mind a (magyar) jogban, mind a valóságban nagy különbségek vannak a sorozatokhoz képest. Amúgy meg leginkább az ilyen NCIS féleségekben én nem szoktam nézni, de azt hittem nem mondják ki az ítéletet csak elkapnak valakit, a Shark féleségekben foglalkoznak a tárgyalással, de mindegy. Írták itt ezt a kiszabott 200-300 évet, ugyebár Magyarországon nincs teljes kumuláció (büntetések összeadódása), hanem megvan a felső határa halmazatnál, tehát ilyet a magyar ember legfeljebb sorozatban lát és remélem megegyezhetünk benne, hogy mások a jogintézmények.

Azt, hogy a kérdés kifejtésében írt, huh nem is tudom milyen tettesi (részesi) alakzat vagy bűnpártoló, bár a kérdező felveti mindet nem tudom konkrétan mire gondol, így nyilván nem tudom eldönteni, melyik tényállást fedi le, ettől függetlenül valószínűnek tartom, hogy a sorozat forgatókönyvíróját kellene megkérdezni és a válasz egyszerűbb lenne, mint bárki gondolná pl: vádalku/ nem volt kedve vele foglalkozni.

2011. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!