Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mobiltelefonszámla tartozásért...

Mobiltelefonszámla tartozásért jöhet-e végrehajtó, vagy elévülhet az ügy, ha fizetésképtelen az ügyfél?

Figyelt kérdés
Lekapcsolt szolgáltatás tartozás miatt, ami ennek ellenére kamatokkal, kedvezménymegvonásokkal, egyebekkel a többszörösére emelkedett, 21 éves diáktól, akinek nincs jövedelme, behajtható ez, vagy vár rá még rosszabb?
2009. márc. 26. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Behajtják, nem fogják hagyni elévülni. Akkor évül el, ha 5 éven keresztül nem jön felszólítás sem a cégtől. Erre viszont ne számíts! Később hajtják be, ha már lesz jövedelme, abból fogják letiltani. Akár 20 év múlva is megtehetik, addig viszont ketyeg a kamatos kamat.
2009. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először a behajtásokat intéző céghez kerül, akik küldik a felszólításokat, kb. a 3. vagy 4. felszólítás után közlik,hogy amennyiben nem rendezed, polgári per következik, végrehajtóval,stb. És igen, töménytelen mennyiségű kamat kerül rá. Aki diák, jövedelem nélküli és nem tudják otthonról támogatni, mérlegeljen,hogy mennyit beszél és üzenget..

VISZONT! Ha a behajtó cégtől jön az első levél, lehet kérni részletfizetést, meg is adják.

Én múlt héten rendeztem le végleg a tartozásomat,szintén telószámla volt és már perrel fenyegettek. 22/nő

2009. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Csak pár észrevétel:

1. A távközlési szerződésekből eredő igények 1 (azaz egy) év alatt évülnek el. Tehát nem kell öt évet várni.

2. Az elévülést megszakítja a jogosult azon intézkedése, amelyet a követelés érvényesítése érdekében tesz. Tehát pl. egy igazolhatóan elküldött levél. Egészen addig, amíg nincs végrehajtható okirat (pl. jogerős fizetési meghagyás), mert ezt követően csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg az elévülést, egy egyszerű "felszólító" már nem (kivéve, ha azt a végrehajtó teszi, mint a végrehajtás része).

3. A tartozás soha a büdös életben nem fog elévülni. Egy tartozás idétlen időkig tartozás fog maradni, te azzal az összeggel EGÉSZEN ADDIG amíg meg nem fizeted, tartozni fogsz.

4. Nem számítható kamatos kamat az ilyen jellegű tartozásra, mindig csak a szerződésben/törvényben meghatározott, és MINDIG CSAK AZ EREDETI TŐKEÖSSZEGRE. Nem tőkésíthető a kamat, tehát szintén "rémhírkeltés" az, hogy kamatos kamatot kell fizetni.



Amennyiben a követelés érvényesíthetőségét nem hagyják elévülni, akár életed végéig is fennállhat a végrehajtás lehetősége. Azaz mehet a végrehajtó.

Általában az ember örököl, és akkor a hagyaték terhelhető. Az embernek munkája lesz, akkor a fizetés letiltható...

2009. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Még egy észrevétel:

Behajtó cég nem létezik. Törvényi erőnél fogva NEM IS LÉTEZHET. Adósságkezelő cég van, pont annyi jogosultsággal, mint az eredeti jogosult. Csak ők hiszik saját magukat "nagynak", pedig épp oly csekély joguk van, mint bármely magánszemélynek.


Az adósságkezelő céggel kötött megállapodás polgári kötelemmé alakíthatja az eredetileg távközlési szerződésből eredő igényt, így akár "átváltozhat" öt éves elévülésre... Az adósságkezelő cég érdeke, hogy megvezessen.

2009. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Bíróságokon a faliújságon telefonos tartozások miatt hirdetnek lakásra/házra árveréseket, így gondolkodj.
2009. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
A "nincs jövedelme" már olcsó kifogásnak számít, ugyanis: 1. nem kiskorú vagy , 2. jogod van a munkához, ami által jövedelemre tehetsz szert ( akkor érvelhetnél a "jövedelem nélküliségre", ha nem lenne jogod dolgozni, vagy fizikailag lennél rá képtelen ,mert pl. 100% rokkant vagy ), 3. a diákhitel, mint olyan elérhető forrás lehet számodra ; a bankok / adósságkezelő cégek a megoldásokat vonultatják fel ilyenkor, nem arra fókuszálnak, hogy mik az akadélyai, hogy fizetésképtelen vagy.
2009. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Bármilyen tartozásért mehet a végrehajtó, de ezt meg kell előznie egy jogerős döntésnek. 200000Ft alatti tartozásnál nem lehet közvetlenül perbe fogni az adóst, hanem fizetési meghagyást kell a számára kiküldetni. Ha ennek átvételétől számított 14 napon belül nem fizet, vagy nem mond ellent, akkor a meghagyás automatikusan jogerős, és végrehajtható lesz, tehát jelentősen rövidebb idő alatt, mint egy polgári peres eljárásban. Ha ellent mond akkor az ügy polgári peres eljárássá alakul, tehát ellentmondással csak akkor szabad élni, ha jogos (arra hivatkozva nem, hogy "nem fizetek, mert nincs miből").

A követeléskezelő cégek bár elég tahónak tűnnek, többségük mindent megtesz a bírósági ügy elkerülésére. Felajánlanak részletfizetést/halasztást, ehhez viszont kell, hogy azt lássák az ügyfélen a fizetési hajlandóságot. Tehát ha úgy vagy vele, hogy nem érdekel, nem válaszolsz nekik, akkor előbb utóbb jönni fog a fizetési meghagyás, 14 nap múlva pedig a végrehajtó.

2009. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!