Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a testi sértés, amiért...

Mi az a testi sértés, amiért feljelenthetném a mostohaapámat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeret basáskodni mindeben, már lassan azt is megszabja, hogy mikor menyjek vécére, mennyi időt töltsek ott, stb. Beleszólogat a hobbimba, pl. amikor veszek egy csomag húrt vagy pengetőt (lassan akkor is, ha az öt forint), ő meg felveheti a kölcsönt a versenyautójára. Kitalálja, hogy mit pontosan hhogyan csináljak, pl. nem egyezik abba bele, hogy hazajárós legyek, mert nem tanulnék a buszon, mert nem lehet rajta írni (hozzáteszem: csoda, ha van írásbeli házi). Zaklat azért, hogyha nem sportolok, de egy pillanat alatt elveszi a kedvem, ha elkezdek. És ha nem sikerül elsőre valamit elérnie paranccsal (két kezemen meg tudnám számolni, hányszor kért szépen), akkor erőszakkal akarja megoldani, inkább csak fenyegetve (mint az általa utált cigányok), de sokszor nem pofonnal, hanem véresre veréssel.

Arra gondoltam, hogy jól felbosszantom és megveretem magam. Mi lenne az a kimenetel, hogy feljelenthessem őt a rendőrségen testi sértés miatt?


Én 20 vagyok, ő olyan 50 fölötti. Sajnos a gyenge fizikumom miatt örünék, ha meg tudnám verni (amit úgy tettem volna meg, hogy egy hónapig nem kell fel az ágyból), ez lenne talán az egyetlen megoldás. Talán még a haverokkal tudnám megveretni (de valahogy mégsem), mostohaanyám és az apám rosszabb.


2011. jún. 21. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értelek, 20 éves felnőtt ember vagy. Koleszban laksz (ha jólértem) alig találkozol vele.

Menj elmelózni a nyáron,legyélegy kicsit önállóbb. Más ember ilyenkormár külön lakik és eltartja magát

2011. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne törd azon a fejed, hogy feljelentgeted, meg megvereted, ezek annyira primitív módszerek. Zenélsz? Akkor senki nem tud neked ártani, mert a lelked szabad, és afölött nem lehet basáskodni, csak az egó fölött.Lesznek ennél szebb idők is.Hamarabb, mint gondolod.
2011. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Meló nem biztos, hogy lesz most nyáron, egy helyre most beadtuk, apám meg csak feketén tudna munkát nekem, amit el se tudnék végezni. Albérletben voltam, de zavart a mobilinternet és otthagytam inkább. Koleszbe meg csak akkor megyek, ha lesz különszobám (ahol egyedül lehetek), mert néha félre kell vonulnom az emberektől. Az a legnagyobb gond vele, hogy ő nem köt kompromisszumot, hanem nekem kell mindig lemondanom (amikor igen, akkor is anyám hatására teszi). Szerintem azért ilyen, mert baromi szigorú apja volt, aki mindenért verte, és most rajtam áll bosszút (egyszer meg velem ordibált, mikor a kedvenc amatőr versenyzőjével kitoltak a versenyen a bírák). Engem egyszer vágott csak pofon, de soha nem bocsátom meg neki. Erősen ki vagyok szolgátatva a szüleimnek, a diákhitel nem elég mindenre, pénzt se kapok túl sokat.
2011. jún. 21. 20:44
 4/6 A kérdező kommentje:

magdianyu:


Erre már rájött és abban is korlátozni akar, pl. most vizsgaidőszakban csak akkor gitározhattam, mikor ő nem volt itthon. (elvileg megtiltott minden tevékenységet a tanuláson kívül, de nem sikerült neki :) )

2011. jún. 21. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem volt vér! Ez nagy szó a rendőrségnél. Innen már lehetne vele valamit kezdeni. Könnyű testi sértés. Látlelettel alátámasztva, mehet.

Ha már vállalkozása van és téged feketén alkalmaz akkor lehet vele "szórakozni". Pont akkor jön egy munkaügyi ellenőrzés... Szóval ezek szerint ilyen primitív dolgokkal meg lehet fogni, csesztetni őt is. Sőtt ha más disznóságairól is tudsz akkor az illetékes hivatalnak bejelenteni. Primitív dolgok, ha kiderül, hogy te voltál akkor sajnos annyi.

Ellenben próbálj meg, mit előbb említették, odébb állni amint lehet!!

A felbujtást felejtsd el!!!

2011. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem az lesz, hogy elédobok egy leírást a testi sértésről, és utána hátha befogja a száját. Ha nem, akkor ugyanazt csinálom, mint ő (beletúrok a magánéletébe).

A rendes apám tudna ilyen munkát. De el se tudnám végezni azt a fizikai melót, meg én nem merek kockáztatni ilyenekkel.

2011. jún. 21. 22:25

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!