Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Belenézhet-e a biztonsági őr...

Belenézhet-e a biztonsági őr a táskámba?

Figyelt kérdés

Szerintetek jogos, ha a biztonsági őr az üzletből való távozáskor bele akar nézni a táskámba? Pedig még keresztül sem mentem a riasztókapun, nem csipogott semmi, nem viselkedtem gyanúsan, és arra hivatkozik, hogy ez az üzletszabályzat. Ezzel egyszerűen potenciális tolvajnak néznek minden ok nélkül.

Ez az eljárás jogos vagy valami nagyon nem stimmel az üzletszabályzatukkal?


2011. jún. 17. 10:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg csak akkor nézheti meg, ha átmentél a kapun és becsipogott. Mégis nekem is megnézték mert sokáig nézelődtünk, de semmit se vettünk.
2011. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Ez a munkája. Az meg hogy ő kit mit talál gyanúsnak az ő hatásköre. Ha nem loptál el semmit, nincs mit rejtegetned nem igaz?
2011. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

nem kötelezhet rá, hogy belenézzen. joga nincs hozzá. Annyit tehet, hogy rendőrt hív, ha alapos a gyanúja, hogy lopsz. Igazából ha van időd, akkor megszívathatod ezzel, hogy megmondod nem mutatod meg, és hívjon rendőrt ha gyanakszik. A legtöbb esetben el fog engedni. Én megvallom valahol azért megértem őket, nehéz dolguk van.


Az esetek többségében amikor valami táskával, szatyorral mászkálok, akkor nem cipelek olyat ami gáz lenne, tehát felőlem nézze meg ha jobban lesz tőle.

Szerintem ne az őrre haragudj, hanem azokra akik miatt erre kényszerül.

2011. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Például amikor még gyárban dolgoztam, ott mindig megnézték a táskánkat :D Mintha azokat a szörnyű újságokat el akartam volna lopni XD
2011. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem olyan nagy cucc kinyitni a táskát és engedni, hogy belenézzen. Nyilván az sért, hogy feltételezi, hogy loptál. Joga van hozzá, mert nem ér a táskádhoz, hanem te önként mutatod meg a tartalmát. Ha nem működsz együtt, akkor joga van kihívni a rendőrt, de az őr maga nem tartóztathat fel téged. Viszont ekkor feljelentést tehetnek ellened lopás megalapozott gyanúja miatt, kőrözést adnak ki ellened, és az üzletben lévő ipari kameráknak hála meg is fognak találni. Innentől már gyanúsítottként fognak kihallgatni, és talán házkutatást is tartanak nálad, tehát nagyon hosszadalmas eljárás elé nézhetsz. Nem egyszerűbb akkor már arra a 15 másodpercre kinyitni azt a redvás táskát ahelyett, hogy önérzeteskedsz?
2011. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg kell indokolnia, hogy miért akar belenézni. Azt tudom, hogy ő nem nyúlhat bele, maximum belenézhet megkérhet, hogy pakold ki a holmidat.Vagy van a rendőrös verzió.Sajnos én is jártam hasonlóan, nem loptunk, csak sokáig nézelődtünk, stb. mint a szokásos nők általában :)És még én szégyeltem magam...az őr pedig még csak bocsánatot sem kért!
2011. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%
Ez legyen a legnagyobb bajod, hogy belenéz, egyáltalán miért foglalkoztat, ha nincs mit titkolnod túl vagy rajta és kész. Annyira tud zavarni, amikor ilyenen önérzeteskednek az emberek...
2011. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

10:16

Tévedsz. Ha az üzletszabályzatban benne van (márpedig általában igen) akkor köteles vagy együttműködni és megmutatni. Ellenkező esetben megtagadhatják a kiszolgálást, és rendőrséget hívhatnak lopás gyanújára hivatkozva.


Az is tévedés hogy nem tartóztathat fel, bűncselekmény elkövetésének gyanúja esetén jogilag akár civil személy is feltartóztathat (indokolatlan erőszak alkalmazása nélkül) addig, amíg a hivatalos szervek meg nem érkeznek.

2011. jún. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%

10:26

Húha! És miért kellett volna bocsánatot kérnie ha egyszer ez a munkája te nagyokos!

Amikor te a munkádat végzed te is mindig bocsánatot kérsz az ügyfeleidtől?

2011. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
De,ha más lopna és ezt látnád.Az őr nem venné észre,akkor a torkának esnél ugye,akkor tudnál bezzeg okoskodni!
2011. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!