Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád a halábüntetést?

Támogatnád a halábüntetést?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy érvelő szöveget kell felépítenem és ezt a témát választottam. Az én álláspontom, hogy támogatnám. Nem szeretnék semmilyen vitát előidézni, csupán azoknak a véleményére, érveire vagyok kíváncsi, akik a halálbüntetés mellett vannak.
2011. jún. 4. 22:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

22:54


"Ma: szándékos erős felindulásból elkövetett emberölések:

1975-90: 190-237 között

1991-2: 307

1993-98: 271-313"


2005-2009: 140-160 között.

2011. jún. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
a Bhagavad-gíta azt tanítja, a halálbüntetéssel segítünk az emberen, mert megszabadul a romlott prohüvelytől a lélek, mert ha évtizedeig van fegyházban, akkor a lélek súlyos sérüléseket szenved.
2011. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha lenne, sajnos sokszor fordulhatott volna elő, hogy ártatlanokat ítélnek halálra, például Kaiser Edét Mórért, vagy Tánczos Gábort, de mondjuk ha lehetne, Marian Cozma gyilkosait, Szögi Lajos agyonverőit, vagy a cigánygyilkosságok elkövetői közül a gyilkosokat simán halálra lehetne ítélni.
2011. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Támogatom.
2011. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem,mert ha bebizonyosodik hogy nem bűnös akkor nem lehet visszafordítani...akármilyen kevés esély is van rá,megtörténhet,és meg is történt már nem egyszer.

Ergo egy ártatlan embert öltek meg.

2.) nincs elrettentő ereje..ezt felejtsük már el..

2011. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs elrettentő ereje, így semmi értelme nem lenne bevezetni. Aki annyira agyament, hogy olyan súlyos dolgokat elkövet, amiért halálbüntetést lehetne kiszabni, pl. Hitler bácsi, azt nem fogja elrettenteni a halál.
2011. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!