Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrnek igazoltatás során...

A rendőrnek igazoltatás során joga van megkérdezni, hogy honnan jövök és hová megyek? Köteles vagyok válaszolni?

Figyelt kérdés
Nem történt velem még ilyen inzultus, csak csupán elméletileg érdekel. Nem nagyon szeretem a rendőröket, mióta a nyugdíjas édesanyámat, 20.000,- ra büntették karácsony elött pár nappal, mert nem a zebrán ment át, késő este fáradtan és utána még az őrsre is bevitték. Tudom, hogy a zebrán kell közlekedni, de ebben az esetben,egy kis emberséggel elég lett volna, egy szóbeli figyelmeztetés. Hát így meglett a pulykapénzük. Szemétládák. Hozzá kell tennem, hogy Székesfehérvárnak egy cseppet sem forgalmas részén történt. Szóval azóta félek a rendőröktől és ökölbe szorul a gyomrom, ha erre gondolok. Jó lenne tudni a jogaimat.
2011. jún. 3. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg is kérdezik, mondhatsz rá bármit, úgysem tudják igazat mondasz-e. Ők is inkább csak azért kérdezik, hogy ha rosszban sántikálsz, akkor esetleg zavarba jössz, vagy a bunkóbbak nem tudnak rá mit mondani, ha az igazat nem akarják. Lejöttem sétálni, ennyi.
2011. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bárkinek bármit joga van megkérdezni, így a rendőrnek is, te meg vagy igazat mondasz vagy nem.


Az egész csupán azt a célt szolgálja, hogy felmérjék a lelkiállapotodat, ha túl ideges vagy és gyanússá válsz max átkutatnak téged vagy a kocsidat, hogy nincs e nálad drog vagy egyéb ami fogásnak számíthat stb.

2011. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még akkor kérdezgethetnek, ha valamilyen ügyhöz kapcsolni tudják, és te esetleg pont arra jártál akkor.
2011. jún. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Mellesleg én nem aggódnék a nagymama 20 ezer forintján.


Nem kell félteni a nyugdíjkasokat, a nyugdíj jön minden hónapban stabilan, de aki fizetésből él az vagy kap, vagy nem. Vagy kirúgják köv hónapban vagy nem.

2011. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
utolsó válaszoló, akkor kérhetek majd tőled mondjuk olyan 20.000 forintot csak úgy, ha nyugdíjas leszel?
2011. jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 00:46


Nyugodtan, ha megérem, adok is szivesen, mert akkor kb annyit fog érni mint ma 200 forint, de lehet, hogy már addigra forint se lesz!

2011. jún. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kivéve a 00:42-nek.

2011. jún. 3. 09:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetik. És mivel hatósági személyek köteles vagy rá legjobb tudásod szerint válaszolni. Amúgy hatóság megtévesztése. Kivétel ha bűncselekménnyel vádolnak téged vagy közeli hozzátartozódat vagy bűncselekményt követél el, mert akkor mondhatod hogy csak ügyvéd jelenlétében vagy hajlandó válaszolni.
2011. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2011. jún. 3. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!