Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rendőri intézkedésnél (igazolt...

Rendőri intézkedésnél (igazoltatás) miket szabad egy átlag polgárnak?

Figyelt kérdés
pl: ha a rendőr rágyújt közben te is rágyújthatsz?
2010. aug. 17. 12:46
 1/8 anonim válasza:
100%
Odadhatod neki a személyidet meg a lakcímkártyádat.
2010. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendör kérésére odaadni a szükséges iratokat, megválszolni a kérdéseket.

Amit nem szabad, a rendört szvatni, az idöt húzni és visszapofázni.

Rágyújtani akkor lehet, amikor a rendör már elment.

2010. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem még azért is szóltak mert zsebre tett kézzel álltam, és még azért is mert ölbe tettem a kezem... Iszonyat...
2010. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl: Elkérheted az igazolványát, a felettesének a nevét, hogy melyik örshöz tartozik, az nevét...de valóban illik normálisan hozzá állni a dolgokhoz.
2010. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
73%

Van egy csodás keresőoldal, google a neve, 40700 találatot adott ki, 0,36 másodperc alatt, ezekből idézek neked, mert rákerestem, mivel érdekes a kérdésed.


Megkérheted, hogy mutassa meg a szolgálati igazolványát, és hatósági jelvényét (ez utóbbi látszik is, hacsak nem civilruhás rendőr). Megkérdezheted, hogy milyen okból igazoltat.


Kb ennyi. Mert mit szeretnél tenni?


Ha meg rágyújt (ezen csodálkoznék, hogy igazoltatás közben megtenné), akkor kérdezd meg, hogy rágyújthatsz-e te is.

2010. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig igen képzeld közben rágyújtott :D
2010. aug. 17. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:

De akkor mi van ha rágyújt?

Én elég törvénytisztelő ember vagyok, de rohadtul nem kérdezném meg, hogy rá gyújthatok e, ebben az esetben.!!!

2010. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
13:24 -tól megkérdezném, hogy hol van mindez "leírva"? miért ne lehetne dohányozni? vagy zsebre tenni a kezet? rendőrállam lennénk?
2010. aug. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!