Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a gyermek még mindig nem...

Ha a gyermek még mindig nem képes kötelezettségfeinek eleget tenni akkor védelembe vétel után mi következik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki részletesebben légy szíves.
2011. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy gyermek védelembe van helyezve.

Mi a következő lépés ha nem tesz eleget az előírtaknak?

2011. máj. 6. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Kiemelik a környezetéből, és állami gondoskodásba kerül intézetbe vagy családotthonba. Ritkán nevelőszülőkhoz kerül.
2011. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
javitóintézet? ahova a tolvajokat stb.. viszik?:D
2011. máj. 8. 15:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem. Oda csak akkor kerül, ha valamilyen bűntettet hajt végre. Ahhoz először bírósági tárgyalás szükséges a Fiatalkorúak Bíróságánál, majd ha bűnösnek találják, akkor kerül javítóintézetbe, vagy a Fiatalkorúak börtönébe.

De mi a konkrét problémád?

2011. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem járok suliba és 2 éve van családgondozóm.

Fenyegetőztek az intézettel de előbb mindenképpen a bírságnak kell kijőnnie.

Jelenleg védelembe vagyok véve és nem tudom mi következne ezután ha továbbra sem járnék iskolába.

Nem tudod pontosan meg mondani?

Amugy van pszihologusom is aki állitólag bead egy javaslatot és ki vesznek a családból.

Magántanulót nem fogja javasolni a családgondozó mert nevelésemmel van a baj azt mondják.

Nem csinálom amit mondanak és hogy én ugy vagyok vele, az lesz ami lesz meg nem tudom mi akarok lenni.


Mit fognak csinálni védelembe vétel után?

Hova fognak vinni?

2011. máj. 8. 19:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha 14 éven aluli, ás már két éve nem jársz iskolába, a családi pótlékot vagy felfüggesztik, vagy a családgondozóval bevásároltok (természetbeni juttatásként. Ha továbbra sem jársz iskolába, a gondozó javasolja a családból való kiemelésedet. Általában, ha van rá mód, családotthonba kerülsz, ha az nincs, intézetbe. Első körön beiratnak iskolába, innen muszáj lesz bejárnod. Ha ekkor sem jársz, ellógodd, meglépsz, stb., akkor (remélem, erre nem kerül sor), zárt intézetbe kerüész, ahonnan egyedül csak külön engedéllyel mehetsz ki, köteleznek az iskolába járásra, stb. Ha lehet, ezt kerüld el!
2011. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok.
2011. máj. 8. 20:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor szerencsésebb helyzetben vagy, mert már a dolgozók iskolájába járhatsz. Az állami gondoskodás 18 éves korodig tart.
2011. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, de akkor mért fenyegetőznek mindennel...

Az iskola feljelentett és bekellett menni a polgármesteri hivatalba is.

Bírság még nem volt meg jelenleg védelembe vagyok helyezve.

Amúgy, a pszihologus javasolhatja hogy kiemeljenek a családból...


Mit is javasolna pontosabban szerintetek és kinek küldené el és hova vinnének? Nem tájékoztatnak ezek rendesen...

Egyszer azzal fenyegetőznek elvisznek utána meg a családiról beszélnek és mégse visznek el...


Mi az igazság?

2011. máj. 8. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!